28.11.2022
Rezerwy zakończyły jesienne granieDrugi zespół Polonii Środa Wielkopolska występujący w tym sezonie w V lidze grupa druga zakończył już rozgrywki jesienne obecnego sezonu. Po piętnastu kolejkach młodzi poloniści są na jedenastym miejscu i mają w swoim dorobku siedemnaście punktów na ten dorobek punktowy złożyły się cztery zwycięstwa, pięć remisów i sześć porażek. Dziś przyjrzymy się dokonaniom podopiecznych Marka Bugajskiego i Leszka Maźwy w minionej już rundzie.
Piąta liga pokazała młodemu zespołowi Polonii Środa, że poziom rozgrywek w porównaniu z ligą okręgową jest o wiele wyższy. Nasi piłkarze potrzebowali kilku spotkań, żeby przekonać się, że tutaj każdy błąd może być na wagę porażki. Początkowo dość pewni siebie zawodnicy z czasem zaczęli rozumieć, że tylko pełna koncentracja pozwala na to, by po meczu można było dopisać jakiekolwiek punkty do swojego dorobku. Pierwsze punkty zdobyliśmy dopiero w czwartej kolejce z, jak się okazuje, najlepszą drużyną naszej ligi – Wiarą Lecha (1:1). Od 25 września do końca rundy, tj. 19 listopada tylko raz schodziliśmy z boiska pokonani (1:3 Przemysław Poznań). W pozostałych meczach zanotowaliśmy 4 zwycięstwa (3:0 Akademia Reissa, 3:0 Polonus Kazimierz Biskupi, 3:1 Płomień Przyprostynia, 1:0 Górnik Konin) i 4 remisy (1:1 Sokół Pniewy, 1:1 Polonia Golina, 2:2 Orkan Chorzemin, 1:1 Wielkopolska Komorniki). W trakcie rundy do gry desygnowaliśmy aż 32 zawodników. Trzeba jednak mieć na uwadze że w zespole rezerw mogą też występować gracze pierwszego zespołu i właśnie nie raz mieliśmy do czynienia z taką sytuacją.
Po za rozgrywkami ligowymi drugi zespół Polonii Środa toczył też boje w Okręgowym Pucharze Polski. Tutaj nasz zespół rozegrał trzy spotkania. W pierwszym meczu z Clescevią Kleszczewo (2:0) kontrolowaliśmy przebieg spotkania. W kolejnym, z KS Gminy Brodnica Manieczki (1:5), rywal nie postawił nam wysoko poprzeczki. Dopiero w 1/8 finału rozgrywek z Naszą Dyskobolią Grodzisk Wlkp. (1:2) zagraliśmy jak równy z równym. Niestety, mimo, że na dziesięć minut przed końcem meczu prowadziliśmy 1:0, to rywal pokonał nas dwukrotnie przed upływem 90 minuty i awansował dalej.
W lidze poloniści zdobyli 22 bramki, a stracili 26 goli. Na listę strzelców w naszym zespole wpisywali się: Mateusz Rosiak, Marcin Kaczmarek – 5 bramek, Hubert Kaźmierczak – 3 bramki, Kacper Cyka – 2 bramki, Arzuman Mamedov, Jędrzej Drame, Krzysztof Kaźmierczak, Filip Łasocha, Krystian Michalak, Krystian Pawlak, Piotr Skrobosiński – 1 bramka.
W zmaganiach ligowych poloniści obejrzeli 35 żółtych kartek. Najczęściej w ten sposób karany był Jakub Szymczak który żółtą kartkę zobaczyć aż 6 razy. Dalej w tej klasyfikacji są: Mateusz Stolecki – 5 żółtych kartek, Hubert Kaźmierczak, Krystian Michalak po 4 żółte kartki, Robert Rubach, Nikita Rozin, Krzysztof Kaźmierczak, Oskar Janoś – dwie żółte kartki i po jednej kartce zobaczyli: Arzuman Mamedov, Filip Lesiński, Krzysztof Maślanka, Oliwer Matoszko, Krystian Pawlak, Andrii Pryimak, Mateusz Rosiak i Marcel Stelmaszyk.
Trener Marek Bugajski rundę jesienną w wykonaniu swoich podopiecznych podsumował tak: „W spotkaniach, w których gubiliśmy punkty zabrakło nam doświadczenia, komunikacji i odpowiedzialności w grze obronnej, szczególnie podczas rozgrywania piłki w strefie niskiej. Na początku naszym słabym punktem były również stałe fragmenty gry w defensywie. Z czasem zaczęliśmy wykorzystywać swoje mocne strony, czyli szybkość i przygotowanie kondycyjne. Lepiej zachowywaliśmy się też w polu karnym rywala, dzięki czemu zwiększyła się nasza skuteczność. W rundzie rewanżowej powinniśmy wykorzystać zdobyte doświadczenie i podtrzymać pozytywne aspekty naszej gry, co powinno pozwolić nam na awans w ligowej hierarchii.”
Teraz poloniści mają wolne. Zespół do treningów wróci na początku stycznia by jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej.
Najnowsze aktualności
-
20.01.2026
MMP U-17 w futsalu: Polonia poznała rywali i terminarz! (2009/2010)
Polonia U-17 poznała rywali na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu! Trzeci rok z rzędu nasz zespół będzie rywalizował z Rekordem Bielsko-Biała, który będzie gospodarzem turnieju, a także z Okocimskim KS Canpack Brzesko oraz AP Kowale/UG Gdańsk. Turniej zostanie rozegrany w dniach 6-8 lutego. Opublikowany został już także terminarz rozgrywek, który prezentujemy poniżej.
-
19.01.2026
HPP: Polonia nie awansowała do turnieju finałowego (2013)
Zespół Polonii 2013 zakończył udział w tegorocznej edycji Halowego Pucharu Prezesa. Poloniści zakończyli zmagania w grupie mistrzowskiej na 3. miejscu za plecami APR Lampart Jarocin i Zjednoczonych Września, które uzyskały awans do turnieju finałowego.
-
19.01.2026
Futsal: Polonia U-17 awansowała na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski! (2009/2010)
Polonia 2009/2010 wygrała sobotni turniej III fazy eliminacji i awansowała na turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu! W hali Kobra Arena nasz zespół wygrał wszystkie mecze, a kluczowe okazało się zwycięstwo w trzecim meczu z KS Gniezno, kiedy to Mateusz Fórmaniak zapewnił zwycięstwo 2:1 strzelając gola trzy sekundy przed końcową syreną. Do finałów, które zostaną rozegrane 6-8 lutego w Bielsku-Białej, awansowały również Jantar Ustka i KS Gniezno.
-
17.01.2026
Sparingowa wygrana z Legią
W pierwszym meczu towarzyskim tej zimy piłkarze Polonii Środa udali się do Książenic na pojedynek z zespołem do lat 19 Legii Warszawa. Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem.
-
17.01.2026
Nowy etap w Polonii Środa Wielkopolska
Z radością informujemy, że Marcin Grabowski, dotychczasowy trener naszej Akademii, dołącza do I zespołu Polonii Środa Wielkopolska w roli trenera przygotowania motorycznego.
-
17.01.2026
Michał Walczak w Polonii Środa na dłużej!
Z radością ogłaszamy, że Michał przedłużył kontrakt z Polonią Środa Wielkopolska, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2027 roku. Jego determinacja i zaangażowanie na boisku są nieocenione, a obecność Michała w drużynie to ogromny zastrzyk doświadczenia i jakości.
-
17.01.2026
Jakub Wilczyński zawodnikiem Polonii Środa
Walcząca o awans do drugiej ligi Polonia Środa Wielkopolska mocno rozkręca się na rynku transferowym. Tym razem nowym graczem klubu ze Sportowej 12 został napastnik Jakub Wilczyński.
-
12.01.2026
HPP: Polonia rywalizuje w grupie mistrzowskiej (2013)
W niedzielę zespół Polonii 2013 rywalizował w pierwszym z dwóch turniejów grupy mistrzowskiej strefy konińskiej o Halowy Puchar Prezesa Wielkopolskiego ZPN. Poloniści w pięciu spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa i zajmują trzecie miejsce ze stratą jednego punktu do dającego awans drugiego miejsca. O awansie do finałów wojewódzkich zdecydują sobotnie zmagania we Wrześni.

























































