OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

26.10.2021

Trzy punkty w Ostrowie (2002/03)

W kolejnym meczu ligowym juniorzy starsi Polonii Środa mierzyli się w Ostrowie Wielkopolskim z tamtejszym zespołem Ostrovii.

Mimo zwycięstwa, nie jesteśmy zadowoleni z naszego stylu gry. Na duży plus zasługuje to, że obie bramki strzeliliśmy po wysokim pressingu na zawodnikach gospodarzy. Gdybyśmy jeszcze częściej decydowali się na ten sposób odbioru piłki, zapewne zdobylibyśmy więcej goli. Niestety, dzisiejszego dnia mieliśmy spore problemy z dyscypliną taktyczną zarówno w ataku, jaki i obronie. Nasze akcje były chaotyczne mimo dobrego otwarcia i prowadzenia już w 22 minucie po golu Sławka Budnika. Wydawałoby się, że od tego momentu możemy grać spokojnie i cierpliwie budować swoje akcje. Wdaliśmy się jednak w kopaninę z przeciwnikiem, który w 29 minucie wykorzystał brak odpowiedniego ustawienia naszego bloku defensywnego i doprowadził do wyrównania. Obraz gry nie zmienił się przez cały mecz. Decydującą bramkę zdobył pięć minut po zmianie stron Wojtek Pinczak. Wynik mógł ulec jeszcze zmianie, ale zarówno Mateusz Krawiec jak i bramkarz gospodarzy dobrze pełnili swoje obowiązki do końca spotkania.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Mateusz Perliński - Sebastian Wajszczuk, Szymon Rożek, Wojciech Stępień, Maksymilian Pogonowski, Oliwer Matoszko, Kacper Cyka, Hubert Kaźmierczak, Sławomir Budnik, Marcel Stelmaszyk, Wojciech Pinczak

Rezerwowi: Mateusz Krawiec, Tomasz Kozłowski, Paskal Paczyński, Dawid Boniecki, Eryk Radziejewski, Mikołaj Kania, Albert Czajka, Robert Tomaszewski, Maciej Pietrzak

Bramki: Budnik 22', Pinczak 50'

Najnowsze aktualności

  • 07.06.2025

    Derbowe zwycięstwo z rezerwami Pompy

    Już w piątek mecz 24. kolejki wielkopolskiej klasy B rozegrał trzeci zespół Polonii Środa Wielkopolska. Drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Kaczałkę po ciężkim boju wygrała 4:2 (2:1) derbowe spotkanie z drugim zespołem Orkanu/Pompa Team Jarosławiec. Bramki dla Polonii strzelali Serhii Pankratov, Bartosz Idziaszek, Bartosz Szwałek oraz Kacper Cyka. Nasz zespół umocnił się na drugim, premiowanym awansem miejscu w tabeli. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki.

  • 06.06.2025

    Akademia: Zapowiedź (7-8.06.2025)

    Rozgrywki młodzieżowe wkraczają w decydującą fazę, bo za dwa tygodnie, poznamy ostateczne rozstrzygnięcia. W nadchodzący weekend czeka nas jedenaście gier z udziałem drużyn Polonii. W sobotę na wyjeździe zagra Polonia 2009, zaś domowe mecze zagrają m.in. Polonia 2010 w 2. lidze wojewódzkiej, czy Polonia 2012. W niedzielę na wyjeździe grać będą Polonia 2008, która kończy rozgrywki, a także Polonia 2010 i juniorki. Na Nowym Stadionie Średzkim zagra Polonia 2013, a stawką spotkania z Ostrovią 1909 będzie utrzymanie się na fotelu lidera.

  • 03.06.2025

    Transmisja finału

    Gdyby z jakichś powodów ktoś z Was nie mógł się pojawić w środę na trybunach Nowego Stadionu Średzkiego i dopingować piłkarzy Polonii Środa w walce o SZÓSTY Wielkopolski puchar Polski to Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przeprowadzi z tego meczu transmisję... 

  • 03.06.2025

    Zwycięstwo z Kłosem (2013)

    Drugi zespół Polonii 2013, który rywalizuje w 3. lidze okręgowej D2, wygrał w ostatnich dniach dwa spotkania i awansował na pozycję lidera rozgrywek. W piątek Poloniści wygrali wyjazdową potyczkę z Kłosem Zaniemyśl 5:4 (4:1), a we wtorek pokonali na własnym boisku Kotwicę II Kórnik 5:1 (1:1).

  • 02.06.2025

    Remisowy pojedynek rezerw

    W kolejnym ligowym meczu drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Zjednoczonych Trzemeszno.

  • 02.06.2025

    Polonia wyszła na prowadzenie (2013)

    Bardzo udany weekend ma za sobą Polonia 2013. Zespół Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy wygrał na wyjeździe 5:0 (1:0) z dotychczasowym liderem - Polonią 1912 Leszno. W pierwszym meczu między tymi drużynami lepsza okazała się zespół z Leszna. Dzięki trzem punktom nasz zespół wyprzedził swoją imienniczkę i objął prowadzenie w ligowej tabeli. Do rozegrania pozostały trzy kolejki.

  • 02.06.2025

    Druga porażka młodzików (2012)

    Dwa mecze w ostatnich dniach rozegrał zespół Polonii 2012. Najpierw podopieczni Bartosza Tomaszewskiego wygrali 9:1 (3:1) na własnym boisku z Pogonią Nowe Skalmierzyce, a następnie w niedzielę doznali drugiej w rundzie wiosennej porażki z SMS APR Ślesin (0:2). Drugi zespół, którego trenerem jest Kornel Ladrowski, przegrał w środę z Kłosem Zaniemyśl 2:3 (1:3).

  • 02.06.2025

    Piorunująca końcówka dziewczyn (Juniorki)

    Zespół juniorek w sobotę dosłownie wyrwał trzy punkty w wyjazdowym starciu z 1922 Lechią Kostrzyn/Maratończykiem Brzeźno. Mecz miał dramatyczny przebieg, bo do 70. minuty nasze zawodniczki prowadziły 3:2, ale wtedy gospodarze zdobyli dwa gole i to oni wyszli na prowadzenie. Polonistki pokazały jednak pazur i zdołały odwrócić losy meczu zdobywając trzy gole w ostatnich pięciu minutach gry!

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.