26.07.2016
Trudny sprawdzian Polonii ŚrodaW środę 27 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrają siódme tego lata spotkanie towarzyskie. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie przebywający w Opalenicy na zgrupowaniu przedstawiciel Cypryjskiej Ekstraklasy – Anarthosis Famagusta.
Poloniści mają za sobą ciężki okres przygotowawczy z którego wychodzą tak aby być w jak najbardziej optymalnej formie przed startem rozgrywek ligowych. Trener Mariusz Bekas będzie miał już do dyspozycji wszystkich zawodników znajdujących się w kadrze pierwszego zespołu. Jednak nasz zespół czeka trudne spotkanie. Silny rywal powoduje że nasz zespół będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności aby pokazać się z jak najlepszej strony i spróbować osiągnąć korzystny wynik. Dodatkowo dla naszych piłkarzy to będzie dodatkowa atrakcja i na pewno miły przerywnik w treningach gra z tak renomowanym rywalem.
Anarthosis Famagusta poprzedni sezon Cypryjskiej Ekstraklasy zakończył na wysokim 5 miejscu. Po rundzie zasadniczej zespół ten był na trzeciej lokacie w tabeli ale słabsza w wykonaniu Anarthosisu była runda play off po której zespół ten spadł właśnie na 5 miejsce. Najlepszym strzelcem zespołu jest reprezentant Republiki Południowej Afryki Dino Ndlovu (w kadrze swojego kraju zawodnik ten zaliczył 5 spotkań) który bramkarzy rywali pokonywał 17 razy. Innym bardzo rozpoznawalnym zawodnikiem Anarthosisu jest Portugalczyk Helio Pinto. To ten sam zawodnik który w sezonie 2013/14 zdobył Mistrzostwo Polski z zespołem Legii Warszawa, a sezon później z tym samym zespołem wygrał Puchar i Superpuchar Polski. Ważnymi elementami zespołu są też bramkarz pochodzący ze Słowenii Jan Koprivec który ma za sobą występy w Serie A w zespole Cagliari i Udinese, a także pomocnik hiszpańskiego pochodzenia Toni Calvo – wychowanek hiszpańskiej Barcelony mający za sobą występy w Serie A w zespole Parmy. Trenerem zespołu jest Hiszpan Antonio Puche.
Do tej pory latem zespół Anorthosisu rozegrał następujące mecze towarzyskie:
14.07.2016 Anorthosis Famagusta - Cyprus Aris Limassol 1:1 - Larnaka
21.07.2016 Anorthosis Famagusta - Maccabi Sha'arayim 0:0 - Opalenica
24.07.2016 Anorthosis Famagusta - Hapoel Tel Aviv 0:2 – Opalenica
Spotkanie z Cypryjczykami odbędzie się w środę 27 lipca o godzinie 17:00 na głównym boisku w Opalenicy.
Najnowsze aktualności
-
29.11.2022
Towarzyskie granie młodzików (2010/2011)
W sobotę zespoły młodzików zmierzyły się w wewnętrznym pojedynku. Rocznik 2010 II okazał się o jedno trafienie lepszy od rocznika 2011.
-
28.11.2022
Warta Poznań wygrała Stadion Średzki Cup (2015)
W niedzielę odbył się drugi turniej halowy z cyklu Stadion Średzki Cup 2022, tym razem rywalizowali zawodnicy z rocznika 2015. Zwycięzcą została Warta Poznań, która w finale pokonała Wartę Gorzów Wielkopolski 5:2. W meczu o trzecie miejsce Polonia Środa Wielkopolska pokonała Wartę II Poznań.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Lena Wawroska (Polonia), najwięcej bramek zdobył Leon Gapiński (Warta Poznań), zaś najlepszym bramkarzem wybrano Aleksandra Mroza (Warta Gorzów).
-
28.11.2022
Polonia zwycięzcą Stadion Średzki Cup! (2013)
Pierwszy turniej halowy z cyklu Stadion Średzki Cup 2022 dla rocznika 2013 padł łupem gospodarzy - Polonii Środa Wielkopolska! Nasi orlicy młodsi nie przegrali żadnego meczu w trakcie turnieju i stracili tylko jedną bramkę w wygranym 2:1 finale z Wartą Poznań. W meczu o trzecie miejsce Lech Poznań wygrał w drugim zespołem Polonii.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Plewiński (Polonia), najwięcej bramek zdobył Paweł Szumski (Polonia), zaś najlepszym bramkarzem wybrano Macieja Roszyka (Lech).
-
28.11.2022
Runda na czwórkę z plusem
Za nami siedemnaście kolejek rundy jesiennej sezonu 2022/23 w III lidze grupa 2 w której to rywalizowali piłkarze Polonii Środa. Obecnie nasz zespół zajmuje tam świetną czwartą lokatę z niewielką stratą do liderującej Pogoni II Szczecin. Podsumujmy zatem dokonania piłkarzy średzkiej Polonii w tej rundzie.
-
28.11.2022
Akademia: Polonia zagra o CLJ U-15! (2008)
W rewanżowym spotkaniu barażu wojewódzkiego o awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 3:1 (1:0) z Sucharami Suchy Las. W pierwszym meczu padł remis 2:2, co oznacza, iż Poloniści wygrali dwumecz i uzyskali awans do barażu makroregionalnego. Dwa gole dla Polonii zdobył Mikołaj Kowalski, a jedną bramkę strzelił Alan Nowakowski.
Rywalem Polonii będzie SI Arka Gdynia, a pierwszy mecz zostanie rozegrany w środę 30 listopada o godzinie 13:30 na Stadionie Średzkim.
-
28.11.2022
Rezerwy zakończyły jesienne granie
Drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska występujący w tym sezonie w V lidze grupa druga zakończył już rozgrywki jesienne obecnego sezonu. Po piętnastu kolejkach młodzi poloniści są na jedenastym miejscu i mają w swoim dorobku siedemnaście punktów na ten dorobek punktowy złożyły się cztery zwycięstwa, pięć remisów i sześć porażek. Dziś przyjrzymy się dokonaniom podopiecznych Marka Bugajskiego i Leszka Maźwy w minionej już rundzie.
-
25.11.2022
Piątkowa wygrana z Wartą
W piątek 25 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem naszego zespołu był inny trzecioligowiec – Warta Sieradz.
-
25.11.2022
Kontrolnie z Wartą Sieradz
W piątek 25 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrają towarzyskie spotkanie w którym ich rywalem będzie Warta Sieradz. Piątkowy rywal średzkiego zespołu zajmuje piętnaste miejsce w tabeli w trzeciej lidze grupa pierwsza. Piłkarze Warty w rundzie jesiennej zgromadzili 13 punktów. Na ten dorobek złożyły się dwa zwycięstwa, siedem remisów i osiem porażek. Bilans bramkowy Warty to 15-29, a najlepszym strzelcem zespołu jest Wiktor Płaneta który zdobył 4 bramki.























































