17.02.2014
Trampkarze zagrali w WągrowcuTo był już przedostatni turniej halowy , w którym wzięli udział nasi trampkarze. Tym razem udali się w sobotę 15 lutego do Wągrowca, aby tam zmierzyć się z czołowymi zespołami naszego Okręgu ale nie tylko.
Zagrały tam bowiem : Warta Poznań, Kopernik Poznań, Dwa Zespoły Nielby , MOSIR Piła, Gwiazda Bydgoszcz i Polonia Środa. Turniej rozegrano systemem ,,każdy z każdym’’, a mecz trwał 14 min . Nasz zespół był świeżo po zakończeniu obozu i w tych zawodach widać było brak świeżości i błysku w jego postawie. Po trzech remisach – z Wartą 1 :1, Gwiazdą 1 : 1 i Nielbą i 1: 1 oraz trzech minimalnych porażkach z – Kopernikiem 2 : 3, Nielbą II 2 : 3 i Mosir-em Piła 1:2 Poloniści zajęli dopiero siódme miejsce . Bramki dla Polonistów strzelali : B. Bartkowiak -4, G. Małolepszy -3, R. Szymczak -1. Ten wynik trampkarze osiągnęli ,, na własne życzenie”, bo każdy z tych meczów byli w stanie przy lepszej skuteczności wygrać. Mimo wszystko potrafili stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji pod bramką przeciwnika ale często brakowało im zimnej krwi w ich wykończeniu. Przed nimi ostatni turniej halowy – tym razem gospodarzem będzie Kopernik Poznań- i zobaczymy czy tym razem na ,,świeżości’’ +ich gra i skuteczność będą lepsze. Od marca drużyna ma już zaplanowane cztery mecze kontrolne z silnymi rywalami , aby jak najlepiej wystartować w rozgrywkach Grupy Mistrzowskiej.
W Wągrowcu zagrali:
F. Górski, K. Szymczak, K. Gołębiewski, R. Szymczak, W. Dominiczak, B. Bartkowiak, G. Małolepszy, F. Radek, Ł. Buczma.
Ostateczna kolejność turnieju :
1.Nielba II Wągrowiec
2.Kopernik Poznań
3.Mosir Piła
4.Nielba I Wągrowiec
5.Warta Poznań
6.Gwiazda Bydgoszcz
7.Polonia Środa
Najnowsze aktualności
-
29.11.2022
Towarzyskie granie młodzików (2010/2011)
W sobotę zespoły młodzików zmierzyły się w wewnętrznym pojedynku. Rocznik 2010 II okazał się o jedno trafienie lepszy od rocznika 2011.
-
28.11.2022
Warta Poznań wygrała Stadion Średzki Cup (2015)
W niedzielę odbył się drugi turniej halowy z cyklu Stadion Średzki Cup 2022, tym razem rywalizowali zawodnicy z rocznika 2015. Zwycięzcą została Warta Poznań, która w finale pokonała Wartę Gorzów Wielkopolski 5:2. W meczu o trzecie miejsce Polonia Środa Wielkopolska pokonała Wartę II Poznań.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Lena Wawroska (Polonia), najwięcej bramek zdobył Leon Gapiński (Warta Poznań), zaś najlepszym bramkarzem wybrano Aleksandra Mroza (Warta Gorzów).
-
28.11.2022
Polonia zwycięzcą Stadion Średzki Cup! (2013)
Pierwszy turniej halowy z cyklu Stadion Średzki Cup 2022 dla rocznika 2013 padł łupem gospodarzy - Polonii Środa Wielkopolska! Nasi orlicy młodsi nie przegrali żadnego meczu w trakcie turnieju i stracili tylko jedną bramkę w wygranym 2:1 finale z Wartą Poznań. W meczu o trzecie miejsce Lech Poznań wygrał w drugim zespołem Polonii.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Plewiński (Polonia), najwięcej bramek zdobył Paweł Szumski (Polonia), zaś najlepszym bramkarzem wybrano Macieja Roszyka (Lech).
-
28.11.2022
Runda na czwórkę z plusem
Za nami siedemnaście kolejek rundy jesiennej sezonu 2022/23 w III lidze grupa 2 w której to rywalizowali piłkarze Polonii Środa. Obecnie nasz zespół zajmuje tam świetną czwartą lokatę z niewielką stratą do liderującej Pogoni II Szczecin. Podsumujmy zatem dokonania piłkarzy średzkiej Polonii w tej rundzie.
-
28.11.2022
Akademia: Polonia zagra o CLJ U-15! (2008)
W rewanżowym spotkaniu barażu wojewódzkiego o awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 3:1 (1:0) z Sucharami Suchy Las. W pierwszym meczu padł remis 2:2, co oznacza, iż Poloniści wygrali dwumecz i uzyskali awans do barażu makroregionalnego. Dwa gole dla Polonii zdobył Mikołaj Kowalski, a jedną bramkę strzelił Alan Nowakowski.
Rywalem Polonii będzie SI Arka Gdynia, a pierwszy mecz zostanie rozegrany w środę 30 listopada o godzinie 13:30 na Stadionie Średzkim.
-
28.11.2022
Rezerwy zakończyły jesienne granie
Drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska występujący w tym sezonie w V lidze grupa druga zakończył już rozgrywki jesienne obecnego sezonu. Po piętnastu kolejkach młodzi poloniści są na jedenastym miejscu i mają w swoim dorobku siedemnaście punktów na ten dorobek punktowy złożyły się cztery zwycięstwa, pięć remisów i sześć porażek. Dziś przyjrzymy się dokonaniom podopiecznych Marka Bugajskiego i Leszka Maźwy w minionej już rundzie.
-
25.11.2022
Piątkowa wygrana z Wartą
W piątek 25 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem naszego zespołu był inny trzecioligowiec – Warta Sieradz.
-
25.11.2022
Kontrolnie z Wartą Sieradz
W piątek 25 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrają towarzyskie spotkanie w którym ich rywalem będzie Warta Sieradz. Piątkowy rywal średzkiego zespołu zajmuje piętnaste miejsce w tabeli w trzeciej lidze grupa pierwsza. Piłkarze Warty w rundzie jesiennej zgromadzili 13 punktów. Na ten dorobek złożyły się dwa zwycięstwa, siedem remisów i osiem porażek. Bilans bramkowy Warty to 15-29, a najlepszym strzelcem zespołu jest Wiktor Płaneta który zdobył 4 bramki.























































