03.11.2025
Trampkarze wiceliderem! (2011)
Kolejny świetny występ mają za sobą trampkarze z rocznika 2011. Zespół Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka wygrał 5:1 (1:1) z APR Lampart II Poznań i dzięki porażce Akademii Krecika Ostrów Wielkopolski przesunęli się na pozycję wicelidera. Bramki dla Polonistów strzelali Kuba Kucharski - dwie, Adam Jankowski, Jan Jankowiak oraz Wojciech Śnitko.
Polonia 2011: 1. liga wojewódzka C1
2 listopada 2025, godz. 15:45 - Poznań
APR Lampart II Poznań 1:5 (0:1) Polonia Środa Wielkopolska
Filip Pokrywka 48 - Adam Jankowski 18, Jan Jankowiak 61 (k), Kuba Kucharski 63, 73, Wojciech Śnitko 67
Polonia: 1. Jan Staniaszek - 5. Filip Majchrzak, 7. Ignacy Ucinek, 9. Kuba Kucharski, 13. Mateusz Szklarski, 14. Milan Dłużyk, 15. Mikołaj Podlak, 18. Adam Jankowski, 19. Jan Jankowiak, 20. Hubert Kowalski, 21. Wojciech Śnitko. Grali także: 2. Jeremiasz Wesołowski, 3. Filip Szelejewski, 8. Mikołaj Borczyk, 10. Kacper Pauter, 11. Marcel Łuczak. Trenerzy: Mateusz Zawalski oraz Adrian Wojtysiak.
Najnowsze aktualności
-
13.02.2023
Grad goli w meczach trampkarzy (2009)
W minionym tygodniu drużyna trampkarzy młodszych rozegrała dwa mecze sparingowe w ramach przygotowań do rundy wiosennej. W środę w bardzo okrojonym składzie nasz zespół udał się do Szamotuł na spotkanie z przebywającą na zgrupowaniu Wartą Poznań. Mimo niezłej gry przez 45 minut ostatecznie dysponujący znacznie szerszą kadrą Zieloni wygrali bardzo wysoko, strzelając w ciągu ostatnich 35 minut aż dziewięć goli. Jedyną bramkę dla Polonii strzelił Kamil Jankowiak.
W rozegranym w sobotę meczu z innym beniaminkiem Ligi Wojewódzkiej - Kanią Gostyń - Poloniści pokazali się już ze znacznie lepszej strony, pewnie wygrywając 9:2. Trzy gole i cztery asysty w tym spotkaniu zaliczył Kamil Jankowiak, a pozostałe bramki strzelali Stanisław Korzeniewski - dwie, Nikodem Odwrot, Kacper Kucharski, Amelia Guzenda oraz Mikołaj Rauhut.
Kolejnymi sparingpartnerami Polonii w nadchodzący weekend będą duński Viborg FF oraz PKS Racot.
-
13.02.2023
Pewna wygrana w Grodzisku
W sobotę 11 lutego o godzinie 11.00 w Grodzisku Wielkopolskim piłkarki Polonii Środa rozegrały swoją kolejną grę kontrolną. Rywalkami naszego zespołu były miejscowe dziewczyny z GSS. Polonistki przystąpiły do meczu bardzo zmotywowane i chciały wykonać dobrą pracę i przez pełne 90 minut pokazać kawałek dobrej piłki nożnej.
-
13.02.2023
Zwycięstwo z Wartą
W drugim sobotnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa mierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Szamotułach z czwartoligową Wartą Międzychód.
-
11.02.2023
Dobry sparing z Lechem
W sobotę od samego rana piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem naszym rywalem był młodzieżowy zespół Lecha Poznań występujący na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów.
-
10.02.2023
Porażka młodziczek z LFA Szczecin (2010)
W przedostatni dzień obozu młodziczki udały się do Szczecina na mecz z LFA Szczecin. Mimo nakładającego się zmęczenia dziewczyny starały się wykonywać założenia przedmeczowe. Ostatecznie przegrały jednak 0:5.
-
10.02.2023
Zbuduj z nami nową, piękną historię: współpraca z drużyną kobiet
W lutym światło dzienne ujrzała fatalna wiadomość. Stały partner Klubu, czyli Powiat Średzki radykalnie zmniejszył dotację dla Polonii Środa, co postawiło przyszłość drużyny kobiet pod olbrzymim znakiem zapytania.
-
09.02.2023
Wysokie zwycięstwo z Chemikiem (2008)
Przebywająca w Bydgoszczy drużyna Polonii 2008 rozegrała drugą grę kontrolną w ramach obozu przygotowawczego. Tym razem Poloniści wygrali aż 6:0 z Chemikiem Bydgoszcz, a bramki strzelali Szymon Zając, Paweł Sarna, Nikodem Bliskowski, Alan Nowakowski, Wiktor Motyl oraz Mikołaj Kowalski. W piątek drużyna zagra jeszcze z Tucholanką Tuchola.
-
09.02.2023
Grali z Zawiszą i Chemikiem (2006)
Podczas obozu juniorzy trenują dwa razy dziennie na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz pracują w siłowni, a ponadto korzystają z odnowy biologicznej. We wtorek i środę Poloniści zagrali dwa mecze kontrolne z zespołami występującymi w Centralnej Lidze Juniorów U-17, które można ocenić bardzo pozytywnie. W pierwszym meczu z Zawiszą Bydgoszcz nasza drużyna minimalnie przegrała 1:2, natomiast w drugim spotkaniu Poloniści pokonali Chemika Bydgoszcz 7:3. W piątek juniorzy zagrają jeszcze z Tucholanką Tuchola.
























































