OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

01.12.2021

Siedem zwycięstw juniorów (2006)

Przygotowania do nowego sezonu zawodnicy z rocznika 2006 rozpoczęli w drugiej połowie lipca spotykając się na wspólnych treningach na własnych obiektach. W ostatnim tygodniu lipca zespół udał się na obóz przygotowawczy do Mrągowa, gdzie przez kilka dni doskonalił swoje umiejętności piłkarskie. Po powrocie z obozu przez kolejne dwa tygodnie poloniści przygotowywali się do ligi na boiskach centrum treningowego rozgrywając kilka gier kontrolnych.

W nowym sezonie nastąpiło kilka zmian personalnych. Do sztabu szkoleniowego dołączył trener Adrian Błaszak oraz bramkarze Maciej Nabiałek (wypożyczenie z GES Poznań), Wojciech Tur (wolny transfer) i środkowy pomocnik Krzysztof Biadała (transfer definitywny z Akademii Piłkarskiej Reissa). Natomiast na zasadzie transferu do Kotwicy Kórnik w trakcie trwania rozgrywek odszedł Maciej Wiatr. Początek zmagań ligowych przypadł na 14 sierpnia. Poloniści podejmowali u siebie Canarinhos Skórzewo (wygrana 1-0) natomiast rozgrywki zakończyli dopiero 24 listopada również w roli gospodarza spotkaniem z UKS AP Reissa Poznań. Pozostałe zespoły z ligi wojewódzkiej to: AP Reissa, Kania Gostyń, Koziołek Poznań, AKF Poznań, Fair Play Złotów. W nowo powstałej lidze każdy zespół rozegrał 14 spotkań ligowych (mecz i rewanż).. Poloniści w 14 spotkaniach zgromadzili na swoim koncie 23 punkty. Złożyło się na to 7 wygranych, 2 remisy oraz 5 porażek. Młodzi zawodnicy naszego klubu zdobyli 40 bramek, natomiast stracili 30. Najlepszym strzelcem zespołu został Kapitan Jakub Wawroski, który zdobył 15 bramek. Pozostali strzelcy bramek: Janek Wójkiewicz – 8, Jakub Płonka -7, Kamil Mielcarek – 4,  Jakub Łoda – 2, Oskar Górski – 2, Kacper Kruk – 1. Ostatecznie taki wynik dał polonistom na koniec rundy dobre 4 miejsce w tabeli i spokojny byt na wiosnę na poziomie ligi wojewódzkiej co było najważniejszym celem. Przez całą rundę jesienną poloniści otrzymali od sędziów 19 żółtych kartek oraz jedną czerwoną. Teraz przyszedł czas na dokonanie poszczególnych analiz ze spotkań ligowych i wyciągnięcie wniosków. Choć liga się zakończyła zespół pozostaje w treningu do 19 grudnia mając w planach jeszcze rozegranie dwóch spotkań kontrolnych z Jarotą Jarocin oraz Wartą Śrem.

Kadra rocznika 2006 w rundzie jesiennej: M. Nabiałek, D. Kaczmarek, W. Tur – P. Hładyszewski, O. Górski, J. Płonka, K. Mielcarek, K. Bartkowiak, A. Wyderkiewicz, S. Dębowski, K. Biadała, O. Oboda, J. Wójkiewicz, J. Wawroski, K. Manicki, J. Łoda, K. Kruk, J. Zaganiaczyk, K. Bartkowiak, O. Banaszak, R. Kozica.                                                                       

Sztab szkoleniowy – Adrian Błaszak i Łukasz Kaczałka.

Najnowsze aktualności

 • 13.01.2022

  Pierwsze miejsce we Wrocławiu (2006)

  W niedzielę 9 stycznia po przerwie świątecznej młodzi poloniści z rocznika 2006 wybrali się na charytatywny turniej do Wrocławia, którego celem było wsparcie finansowe na leczenie jednego z zawodników FC Wrocław Academy. Podrzędnym celem turnieju była gra z bardzo ciekawymi zespołami takimi jak Śląsk Wrocław, Parasol Wrocław czy FC Wrocław Academy oraz Polonia Środa Śląska i Polonia Leszno. A więc zespoły z, którymi na co dzień nasi zawodnicy nie mają możliwości zagrania. Turniej został rozegrany na dwóch boiskach ze sztuczną nawierzchnią a przeznaczony był dla kategorii wiekowej 2006 oraz 2007. Dla naszego zespołu najważniejszą rzeczą było to, aby każdy zawodnik spędził na boisku tyle samo minut i pokazał się z jak najlepszej strony. Trenerzy w tym dniu do wykorzystania mieli aż 18 zawodników. Poloniści kolejno w swoich spotkaniach osiągnęli następujące wyniki:

 • 13.01.2022

  Parcela oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia

  Biuro Nieruchomości Parcela staje się Oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia Środa Wielkopolska! Biuro świadczy usługi w zakresie pośrednictwa w zakupie, sprzedaży i wynajmie mieszkań, domów, działek i lokali użytkowych. Udziela fachowych porad niezbędnych do zrealizowania korzystnych transakcji. Cieszymy się, że Nieruchomości Parcela dołączają do rodziny Polonii, a was zapraszamy do siedziby biura przy ulicy Kościuszki 47A w Środzie Wielkopolskiej.

 • 13.01.2022

  Z Włosem zostaje partnerem Polonii

  Barber Shop „Z Włosem” gra razem z Polonią dołączając do grona naszych dumnych sponsorów. Z Włosem to miejsce skrojone na miarę potrzeb mężczyzn dbających o styl i dobry wygląd. Znajdziecie tutaj profesjonalistów, którzy do stylizacji podchodzą z pasją.

 • 08.12.2021

  Podsumowanie rundy młodzików (2010)

  Trzeci zespół młodzików Polonii Środa czyli chłopców z rocznika 2010 w tym sezonie występował w III lidze okręgowej. Po kilku sparingach zespół przystąpił do rozgrywek ligowych w których po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce tracąc do lidera trzy punkty . Młodzi poloniści strzelili w tych rozgrywkach 40 goli sami tracąc 22. Poloniści wygrali sześć meczy oraz dwa razy musieli uznać wyższość rywali.

 • 08.12.2021

  Młodzicy drudzy po rundzie (2010)

  Zespół młodzika występujący w drugiej lidze okręgowej rywalizował w swojej z siedmioma drużynami na zasadzie mecz u siebie  i rewanż na wyjeździe . W 14 spotkaniach, nasza drużyna odniosła 10 zwycięstw, nie zanotowała remisu i poniosła 4 porażki. Po rundzie jesiennej nasz zespół zajmuje drugie miejsce mając tyle samo punktów co lider tabeli . Nasza drużyna strzeliła łącznie 46 bramek oraz straciła 32.  Cieszy postęp jaki robią zwodnicy z meczu na mecz oraz ile stwarzają sobie sytuacji i jak je tworzą, podejście zawodników do treningów oraz ile wkładają w to serca. W tej rundzie na pewno brakło skuteczności w wielu sytuacjach co niewątpliwie jest elementem do poprawy.

 • 07.12.2021

  Młodziki mają już wolne (2010)

  Zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2010, od tego sezonu mierzyli się w kategorii młodzika, występując przy okazji w lidze wojewódzkiej.

 • 07.12.2021

  Sporo grania skrzatów (2015)

  Nasi zawodnicy kategorii Skrzata Starszego reprezentowali Klub w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej oraz meczach towarzyskich.

 • 07.12.2021

  Runda jesienna żaków młodszych (2014)

  Mijająca runda dla zawodników z rocznika 2014 była pierwszą rundą w kategorii „żak”. W porównaniu z poprzednią kategorią wiekową, zwiększyła się liczba zawodników występujących na boisku oraz rozmiar boiska. Liczba jednostek treningowy również uległa zwiększeniu. Mikrocykl treningowy składał się z trzech jednostek treningowych i kończył się dniem meczowym. Chłopcy z rocznika 2014 reprezentowali nasz Klub w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski ZPN, meczach towarzyskich oraz turniejach organizowanych przez inne kluby.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.