OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

12.01.2021

Wiktor Król: Bramkarz który został napastnikiem

Zapraszamy Was na rozmowę z kolejnym z naszych wychowanków reprezentujących barwy innego klubu. Tym razem jest to Wiktor Król który w Polonii zaczynał jak napastnik, do Warty Poznań odchodził jako bramkarz by obecnie i w tym klubie występować na pozycji napastnika.

Wiktor jesteś wychowankiem Polonii Środa. Opowiedz nam o swoich pierwszych krokach w karierze piłkarskiej.

Swoją przygodę z piłką rozpoczynałem na treningach na hali mieszczącej się przy Gimnazjum numer 1 w Środzie Wlkp. Tam zajęcia prowadził trener Waldemar Grześkowiak. Te treningi trwały około pół roku i były takim wprowadzeniem przed naborami do Akademii Piłkarskiej Polonii Środa. Później po naborach dostałem się do Polonii Środa. Pierwszym moim trenerem był Mariusz Kułak. Z tym trenerem pracowałem do samego końca mojego pobytu w Polonii Środa. Wspominam ten okres bardzo dobrze. Dużo fajnych chwil przeżyliśmy w Polonii z trenerem Mariuszem. Jako ciekawostkę warto dodać że w Polonii zaczynałem jako napastnik. Po około dwóch latach zmieniłem pozycję i zacząłem grać jako bramkarz. Można powiedzieć że w młodzieżowej piłce w Polonii Środa doświadczyłem niemal wszystkiego.

Po kilku latach spędzonych w średzkiej Polonii przeniosłeś się do jednej z lepszych szkółek piłkarskich w Polsce – do Akademii Warty Poznań.

Tak zgadza się. Jak rozpocząłem treningi typowo bramkarskie w Polonii to prowadził je wtedy trener pracujący również w Warcie Poznań. Ten klub już od jakiegoś czasu wyrażał zainteresowanie moją osobą. Ja cały czas jednak zwlekałem z przejściem do Warty ponieważ chciałem w Środzie Wielkopolskiej skończyć szkołę podstawową. Od gimnazjum udało się już tak wszystko zorganizować żebym rozpoczął swoją przygodę z poznańskim klubem.

Po zmianie otoczenia na pewno zauważasz jakieś różnice w szkoleniu w obu klubach. Możesz nam trochę o nich opowiedzieć?

Różnice są na pewno zauważalne. W Warcie Poznań mamy bardzo dużą ilość jednostek treningowych. Jest to pięć, a czasem nawet sześć treningów w tygodniu. Warto też podkreślić że trenerzy są świetnymi specjalistami. Każdy z tych który z nami pracuje daje nam inną wiedzę, od każdego możemy czerpać coś innego. To nas bardzo rozwija. Dodatkowo na nasz rozwój wpływ ma ciągła rywalizacja. W Warcie grupy są bardzo mocne i niemal na każdym treningu ostro walczymy o swoje miejsce w zespole.

W jakim zespole Warty Poznań obecnie występujesz?

Obecnie gram w zespole juniorów starszych. Z tym zespołem awansowaliśmy do ligi makroregionalnej i będziemy wiosną walczyć o powrót do Centralnej Ligi Juniorów po kilku latach nieobecności.

Ale masz już też za sobą debiut w piłce seniorskiej.

Tak udało się zadebiutować w piłce seniorskiej. Jesienią zaliczyłem krótki epizod w czwartej lidze w zespole rezerw. W dwóch meczach zagrałem łącznie chyba z 45 minut. Na pewno jestem z tego faktu bardzo zadowolony.

Czy ta piłka seniorska mocno różni się od piłki juniorskiej?

Wydaje mi się że zagrałem na tyle mało że aż tak wielu różnic nie widzę. Widać większe doświadczenie zawodników przeciwko którym grałem że nie wszystko było takie proste jak by się  mogło wydawać przed wejściem na boisko. Na pewno w piłce seniorskiej trzeba szybciej podejmować decyzje. Jest mniej czasu na wykonanie przyjęcia czy podania.

Zespół rezerw Warty to bardzo młoda ekipa.

Zgadza się. Grają tam praktycznie sami młodzi chłopacy z akademii. W kilku meczach pojawili się zawodnicy pierwszego zespołu ale to były pojedyncze wyjątki. Głównie w tym zespole grają chłopacy z 2002 i 2003 rocznika.

Zdarzało się że pojawiałeś się już w kręgu zainteresowań pierwszego zespołu?

Będąc jeszcze bramkarzem kilka razy udało mi się trenować z pierwszym zespołem. Teraz jak ponownie wróciłem do gry na pozycji napastnika to jeszcze nie miałem okazji trenować z pierwszym zespołem.

Ale wszystko przed Tobą. Warta teraz też poszukuje napastnika.

Cierpliwie trzeba pracować i zobaczymy co czas przyniesie.

 A jakie są Twoje plany na przyszłość?

Na pewno wiąże je z piłką nożną. Na obecną chwilę po zmianie pozycji nie do końca wiem na co mnie stać. W tej chwili myślę że z miesiąca na miesiąc i z rundy na rundę będziemy te plany aktualizować.

Najnowsze aktualności

 • 25.01.2021

  Wygrana z Koziołkiem Poznań (2006)

  W niedzielę 24 stycznia na boisku przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu poloniści z rocznika 2006 rozegrali swój drugi mecz kontrolny w tym roku. Przeciwnikiem naszego zespołu był zespół Koziołka Poznań, który na co dzień występuję w rozgrywkach I – ligowych.

 • 25.01.2021

  Zagrali w Jarocinie (2014)

  W sobotę (23.01.2021r.) drużyna rocznika 2014 rozegrała mecz sparingowy z zespołem APR Jarocin. Zespoły rywalizowały ze sobą na dwóch równoległych boiskach umieszczonych w poprzek hali, systemem 3x3.

 • 25.01.2021

  Wygrana ze Stalą (2005)

  W sobotę na zaproszenie zespołu z Pleszewa udaliśmy się na sparing z miejscową Stalą. Boisko sztuczna nawierzchnia w Pleszewie świetnie przygotowana i dobra pogoda zwiastowały dobry mecz.

 • 25.01.2021

  Towarzysko w Śremie (2013)

  23 stycznia w Hali SP6 w Śremie zawodnicy rocznika 2013 rozegrali sparingi z rówieśnikami z zespołu Warty Śrem. Najpierw swój mecz rozegrali chłopcy z gr. I, a po nich na boisko wybiegli zawodnicy z gr. II. Trenerzy ustalili, że oba spotkania będą odbywać się bez przerwy ze zmianami hokejowymi, więc z obu spotkań wyciśnięty został max i łącznie każdy zespół spędził na boisku 60 minut.

 • 22.01.2021

  Zmiany kadrowe w Polonii Środa

  Zima to taki czas w którym w kadrach każdego zespołu piłkarskiego dochodzi do zmian. Nie inaczej jest i w Polonii Środa. Nowi zawodnicy pojawiają się w zespole a część tych która była do tej pory w kadrze żegna się z zespołem. I dziś właśnie przedstawimy Wam ruchy transferowe w Polonii związane z odejściami z naszego zespołu.

 • 21.01.2021

  Robert Rubach: Z hokeja na trawie do piłki

  Zapraszamy Was na rozmowę z kolejnym z zawodników wychowanych w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa. Tym razem jest to Robert Rubach który obecnie reprezentuje barwy Miedzi Legnica.

 • 07.01.2021

  Sokół rozbity

  W środę 20 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Trzemesznie piłkarze Polonii Środa rozegrali pierwszy zimowy mecz towarzyski. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego był inny trzecioligowiec – Sokół Kleczew.

 • 18.01.2021

  Trójmecz skrzatów (2014)

  W sobotę (16.01.2021r.) drużyna rocznika 2014 rozegrała trójmecz z zespołami Meblorza Swarzędz oraz Football Academy Orlik Miłosław. Przez 2 godziny zespoły rywalizowały ze sobą w krótkich, 15 minutowych meczach.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.