25.03.2021
Rundę zasadniczą zakończą w GdyniW sobotę piłkarzy Polonii Środa czeka ostatnie spotkanie ligowe w rundzie zasadniczej. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego udadzą się do Gdyni aby zmierzyć z tamtejszym Bałtykiem. Dla obu zespołów spotkanie będzie bardzo ważne. Poloniści chcąc zachować kontakt z Radunią Stężyca muszą ten mecz wygrać. Z kolei Bałtyk Gdynia aby być pewnym gry w czołowej ósemce w dalszej części sezonu musi przynajmniej w tym meczu wywalczyć remis. Inaczej podopieczni trenera Jastrzębowskiego będą musieli spoglądać na wyniki innych spotkań.
Polonia Środa w pierwszych trzech ligowych spotkaniach wiosennych sezonu 2020/21 zdobyła pięć punktów. Na ten dorobek naszego zespołu złożyło się jedno zwycięstwo i dwa remisy. Szczególnie te dwa remisy odniesione na własnym boisku są solą w oku średzkich kibiców którzy mocno liczą to że w kolejnym meczu ligowym nasz zespół zainkasuje już komplet punktów i wróci na zwycięską ścieżkę. Zwłaszcza że w środę podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego pokazali się z bardzo dobrej strony pewnie pokonując w spotkaniu pucharowym Victorię Września 6:1.
W spotkaniu z Bałtykiem Gdynia w zespole Polonii Środa na pewno zabraknie Adama Boruckiego który będzie musiał odbyć karę za cztery żółte kartki które obejrzał w tym sezonie. Na szczęście reszta zawodników jest zdrowa i będzie do dyspozycji naszego sztabu szkoleniowego.
Bałtyk Gdynia obecnie zajmuje szóstą lokatę w ligowej tabeli i ma na swoim koncie 33 punkty. Na ten dorobek zespołu z Gdyni złożyło się dziewięć zwycięstw, sześć remisów i pięć porażek. Bilans bramkowy zespołu Bałtyku to 30-20. Najlepszym strzelcem jest Michał Marczak który zdobył dwanaście bramek.
Oba zespoły do tej pory w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą siedem razy. Trzy razy górą byli zawodnicy Bałtyku, dwa razy padł remis a dwa razy wygrywali zawodnicy Polonii Środa. Bilans bramkowy tych spotkań to 11-10 na korzyść naszego sobotniego rywala. Niestety póki co w spotkaniach rozgrywanych w Gdyni zespół Polonii Środa nie odniósł zwycięstwa dwa razy przegrywając z Bałtykiem a raz remisując.
Spotkanie z Bałtykiem Gdynia odbędzie się w sobotę 27 marca na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Oczywiście mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Nasz klub przeprowadzi z tego spotkania transmisję na którą już teraz zapraszamy. Jej początek przewidzieliśmy na godzinę 13:50. Oczywiście na naszym kanale na portalu You Tube. Sponsorem transmisji jest firma Meblokompleks ---> https://www.meblokompleks.com.pl/pl/
Najnowsze aktualności
-
07.05.2025
Po pucharze czas na ligę
W kolejnym spotkaniu o stawkę poloniści zmierzą się na własnym boisku z Gedanią Gdańsk. Jesienią w starciu obu ekip górą był zespół z Gdańska dość nieoczekiwanie wygrywając na własnym boisku 3:2. Poloniści pałają rządzą rewanżu i podtrzymania swojej passy meczów bez porażki w lidze która po remisie we Wronkach z Lechem II Poznań urosła do siedmiu meczów.
-
05.05.2025
Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (26/27.04.2025)
Raport z 1. kolejki rozgrywek bezwynikowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w kategoriach młodzik, orlik, żak oraz skrzat.
-
05.05.2025
Akademia: Raport ligowy (29.04-01.05.2025)
Weekend majowy obfitował w piłkarskie emocje w naszej akademii. Mecze ligowe rozgrywało dziesięć drużyn, a sześć z nich wywalczyło komplet punktów. Doskonale spisali się nasi reprezentanci w ligach wojewódzkich - Polonia 2008, Polonia 2009, Polonia 2010, Polonia 2010 II, Polonia 2012 oraz Polonia 2013.
-
02.05.2025
Podział punktów we Wronkach
W piątkowe południe piłkarze Polonii Środa udali się do Wronek na pojedynek z występującym tam Lechem II Poznań. Dla układu ligowej tabeli dla obu zespołów było to bardzo ważne.
-
02.05.2025
Derby powiatu dla Polonii
Tym razem w czwartek 1 maja kolejne spotkanie domowe rozegrał zespół rezerw Polonii Środa. podopieczni Jakuba Budycha w derbach powiatu średzkiego podejmowali na Nowym Stadionie Średzkim Kłosa Zaniemyśl.
-
30.04.2025
Orlicy zagrali przy Bułgarskiej (2015)
W niedzielę 27 kwietnia drużyna Polonii Środa Wlkp. 2015 I udała się na turniej rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN w kategorii orlik E2 gr. 2, który rozgrywany był w Poznaniu na ul. Bułgarskiej. Gospodarzem turnieju była drużyna Lecha Poznań 2015 III.
-
30.04.2025
Transmisja meczu z Kłosem
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania V ligi pomiędzy Polonią II Środa, a Kłos Zaniemyśl.
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji o godzinie 11:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński
-
29.04.2025
W piątek do Wronek
W piątek 2 maja piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Wronek gdzie zmierzy się z rezerwami Lecha Poznań. Na pewno podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego czeka bardzo trudne spotkanie a w szeregach poznaniaków możemy się spodziewać kilku zawodników którzy na co dzień grają w polskiej Ekstraklasie.

























































