07.05.2025
Po pucharze czas na ligęW kolejnym spotkaniu o stawkę poloniści zmierzą się na własnym boisku z Gedanią Gdańsk. Jesienią w starciu obu ekip górą był zespół z Gdańska dość nieoczekiwanie wygrywając na własnym boisku 3:2. Poloniści pałają rządzą rewanżu i podtrzymania swojej passy meczów bez porażki w lidze która po remisie we Wronkach z Lechem II Poznań urosła do siedmiu meczów.
Piłkarze Polonii Środa w ostatnich tygodniach nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. W środę ekipa Macieja Rozmarynowskiego walczyła o awans do finału Wielkopolskiego Pucharu Polski a już w sobotę będzie rywalizować w kolejnym spotkaniu ligowym. Spotkaniu w którym rywalem będzie walcząca o życie i potrzebująca punktów jak kania dżdżu Gedania Gdańsk.
Dla Gedanii Gdańsk to trzeci sezon na boiskach trzecioligowych. Ten pierwszy był dla gdańskiego zespołu niezwykle udany. Chyba tylko nieliczni spodziewali się że rewelacyjny beniaminek przez długi czas będzie liderem naszej grupy, a ostatecznie całą ligę zakończy na piątym miejscu będąc groźnym rywalem nawet dla bardziej doświadczonych i obytych na trzecioligowym poziomie ekip. W drugim sezonie Gedania również potwierdzała swoją wysoką ligową formę ostatecznie kończąc rozgrywki na ósmym miejscu.
W obecnym sezonie Gedania po 28. kolejkach plasuje się na szesnastym miejscu w ligowej tabeli i ma w swoim dorobku dwadzieścia osiem punktów. Na ten dorobek złożyło się osiem zwycięstw, cztery remisy i szesnaście porażek. Bilans bramkowy Gedanii to 34-43, a najlepszymi strzelcami zespołu są Marcin Adamik i Marek Niewiadomski którzy zdobyli po cztery bramki.
Oba zespoły do tej pory spotkały się ze sobą pięć razy. Cztery spotkania zakończyły się zwycięstwami Polonii Środa ale każdy z tych meczów były naprawdę ciekawym i pełnym emocji widowiskiem, a jeden mecz zakończył się wygraną Gedanii. W pierwszym sezonie rywalizacji pomiędzy oboma ekipami najpierw w Gdańsku poloniści wygrali 3:1, a następnie w rewanżu na własnym boisku zwyciężyli 4:2. W poprzednim sezonie w pierwszym meczu w Gdańsku górą była Polonia Środa wygrywając 3:2. W rewanżu na Stadionie Średzkim górą także był średzki zespół wygrywając 2:1. Jesienią w obecnym sezonie górą była ekipa Gedanii wygrywając na własnym boisku 3:2. Bilans bramkowy tych spotkań to 14:9 na korzyść Polonii Środa.
Mecz Polonii Środa z Gedanią Gdańsk zostanie rozegrany w sobotę 10 maja, a jego początek zaplanowano na godzinę 18:00. Oczywiście na nowym stadionie w Środzie Wlkp. dla wszystkich którzy tego dnia nie będą mogli jednak zasiąść na trybunach nasz klub z tego meczu przeprowadzi oczywiście transmisję na kanale you tubowym.
Najnowsze aktualności
-
06.01.2026
Futsal: Polonia U-15 nie awansowała do turnieju finałowego (2011)
Polonia 2011 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. Nasz zespół podczas turnieju rozgrywanego w Gliwicach wywalczył jeden punkt w meczu ze Śląskiem Wrocław, a następnie przegrał z Ruchem Chorzów oraz KT Gliwice.
-
06.01.2026
Futsal: Polonia U-19 awansowała do III fazy (2008/2009)
Polonia 2008/2009 awansowała do III fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu! Nasz zespół, który rywalizował z rocznikiem 2007, po zdobyciu sześciu punktów zajął 2. miejsce i wywalczył awans do ostatniego trzeciego etapu eliminacji, który rozgrywany będzie 31 stycznia.
-
22.12.2025
Wesołych Świąt
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Polonia Środa Wielkopolska składa wszystkim
najserdeczniejsze życzenia radości, spokoju i rodzinnego ciepła.
Niech ten wyjątkowy czas przyniesie odpoczynek, uśmiech oraz chwile, które pozostaną w pamięci na długo.
W Nowym Roku życzymy pomyślności, zdrowia oraz spełnienia zarówno sportowych, jak i osobistych marzeń.
Niech nadchodzące miesiące będą pełne sukcesów, pięknych bramek, nowych wyzwań i nieustającej pasji do futbolu.
-
20.12.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do III fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 po trzech emocjonujących i wyrównanych spotkaniach wygrała turniej II fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali Kobra Arena nasz zespół wygrywał kolejno z Rally Teamem Opole, Polonią 1912 Leszno oraz Dremanem Opole/Komprachcice! Ostatnia III faza eliminacja zaplanowana jest na weekend 17/18 stycznia 2026.
-
20.12.2025
Futsal: Polonia U-13 nie awansowała do turnieju finałowego (2013)
Polonia 2013 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 w futsalu. Nasz zespół dzielnie rywalizował przez trzy fazy, ale na ostatnim etapie lepsze okazały się zespoły SAF Szczecin 2014, Iskry Kochlice oraz APR Lampart Poznań.
-
18.12.2025
M. Rozmarynowski: Zachowajmy pokorę i cierpliwość
Zapraszamy Was na rozmowę z trenerem Polonii Środa Maciejem Rozmarynowskim w której podsumujemy dokonania naszego zespołu w rundzie jesiennej sezonu 2025/26.
-
18.12.2025
Piłkarze mają głos…
Jesteście ciekawi jak piłkarze Polonii Środa Wlkp. oceniają rundę jesienną sezonu 2025/26 w swoim wykonaniu? Zatem oddajemy naszym piłkarzom…
-
16.12.2025
Plan zimowych sparingów Polonii Środa
Piłkarze Polonii Środa od piątku 5 grudnia przebywają na zasłużonych urlopach ale nie oznacza to że sztab szkoleniowy naszego zespołu nie myśli już o rundzie wiosennej obecnego sezonu.

























































