29.04.2025
W piątek do WronekW piątek 2 maja piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Wronek gdzie zmierzy się z rezerwami Lecha Poznań. Na pewno podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego czeka bardzo trudne spotkanie a w szeregach poznaniaków możemy się spodziewać kilku zawodników którzy na co dzień grają w polskiej Ekstraklasie.
Poloniści w poprzedniej kolejce zmagań ligowych pewnie pokonali na własnym boisku Flotę Świnoujście 3:0 i zainkasowali kolejny komplet punktów. Była to szósta wiosenna i dwunasta w sumie wygrana średzkiego zespołu. Szczególnie wiosną, a na pewno od przejęcia zespołu przez Macieja Rozmarynowskiego Polonia Środa prezentuje się znakomicie i kibice na pewno ostrzą sobie zęby że i tym razem to gracze ze Sportowej 12 zainkasują komplet punktów.
W naszym zespole żaden z zawodników nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Nikt też nie jest poważnie kontuzjowany. Daje to spore pole manewru naszemu szkoleniowcowi w wyborze meczowej kadry.
Lechici w poprzedniej kolejce przegrali w Swarzędzu z zespołem Unii 1:2 i powiększyli swoją stratę do liderującego Sokoła Kleczew. Ta porażka skomplikowała też lechitom walkę o drugie miejsce na które mogli wskoczyć inkasując komplet punktów. Podopieczni Grzegorza Wojtkowiaka będą zatem robić wszystko żeby bardziej swojej sytuacji już nie komplikować a to oznacza że na własnym boisku muszą wygrać.
Celem rezerw Lecha na ten sezon jest szybki powrót do II ligi więc poznaniacy na pewno nie zlekceważą spotkania z Polonią Środa i dzięki temu kibiców może czekać prawdziwa uczta piłkarska.
Poloniści ostatni raz we Wronkach gościli 16 września 2018 roku. Wtedy w meczu 7 kolejki trzeciej ligi sezonu 2018/19 ekipa ze Środy Wlkp. musiała uznać wyższość Lecha przegrywając 1:4.
Jesienią na boisku w Środzie Wlkp. górą byli lechici którzy wygrali z naszym zespołem 3:1, a jedyna bramka dla naszego zespołu to trafienie Oscara Romero. Do tej pory od powrotu rezerw Lecha do III ligi w rozgrywkach ligowych oba zespoły spotkały się ze sobą trzynaście razy. Bilans tych spotkań jest delikatnie bardziej korzystny dla naszych rywali. Trzy razy górą byli poloniści, cztery razy wygrywał zespół Lecha, a sześć pojedynków zakończyło się remisem. Bilans bramkowy tych meczy to 19:22.
Mecz z rezerwami Lecha Poznań odbędzie się w piątek 2 maja o godzinie 12:00 na płycie głównej stadionu we Wronkach. Już teraz serdecznie zapraszamy!
Najnowsze aktualności
-
27.03.2026
Akademia: Zapowiedź (28/29.03.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 28/29 marca 2026.
-
26.03.2026
Weekendowe transmisje Polonia TV
W ten weekend pokażemy Wam DWA spotkania zespołów Polonii Środa na żywo na naszym kanale na You Tubie. Nasze transmisje zaczniemy w sobotę spotkaniem Orlen I ligi kobiet pomiędzy Polonią Środa, a Czarnymi II Sosnowiec, a zakończymy sobotnim meczem Betclic III ligi w którym zespół Polonii Środa zmierzy się z Cartusią Kartuzy.
Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem
Już teraz zapraszamy przed ekrany. Linki do spotkań znajdziecie poniżej.
-
25.03.2026
Młodzicy nie zapunktowali (2014)
Młodzicy w rocznika 2014 w ostatnich dniach rozegrali dwa mecze ligowe. Pierwsza drużyna we wtorek przegrała na wyjeździe 1:4 z APR Lampart Poznań, natomiast drugi zespół w niedzielę na własnym boisku przegrał 4:8 (3:4) z Victorią Wysogotowo.
-
25.03.2026
Jeden gol zadecydował o porażce (2013)
We wtorek zespół Polonii 2013 w Fałkowie rywalizował z zespołem Lecha Poznań/Łubowo. Wyjazd okazał się jednak nieudany, ponieważ nie udało się z niego przywieźć ligowych punktów. O porażce Polonii zdecydował jeden gol stracony w 16. minucie gry.
-
23.03.2026
Pierwsze koty za płoty (Dziewczyny)
Zespoły dziewcząt zainaugurowały w weekend rundę wiosenną. W wojewódzkiej lidze juniorek B2 Polonistki przegrały 0:8 z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, w 3. lidze okręgowej D1 nasze trampkarki przegrały 2:10 (1:0) z Orlikiem II Mosina, natomiast w 3. lidze okręgowej D2 młodziczki przegrały 1:4 z Golem Środa Wielkopolska.
-
25.03.2026
Akademia: Raport ligowy (24.03.2026)
Wyniki meczów ligowych drużyn akademii w dniu 24 marca 2026.
-
25.03.2026
Transmisja z meczu pucharowego
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym poloniści zmierzą się z Polonią Chodzież. Startujemy w środę 25 marca o godzinie 16:20. Transmisja oczywiście z komentarzem.
-
24.03.2026
Akademia: Zapowiedź (24.03.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniu 24 marca 2026.






















































