05.08.2014
Rezerwy z Kłosem ZaniemyślKolejne spotkanie towarzyskie w najbliższy weekend rozegra drugi zespół Polonii Środa. Tym razem podopieczni Czesława Owczarka zmierzą się z występującym w klasie okręgowej Kłosem Zaniemyśl.
Dla zespołu Kłosa będzie to czwarte spotkanie towarzyskie rozgrywane latem. Do tej pory wygrali oni z Zawiszą Dolsk 7:1, z Lechią Kostrzyn 8:4 i zremisowali z Huraganem Pobiedziska 0:0. Kibice którzy przyjdą na to spotkanie będą mieli doskonałą okazję aby na boisku obejrzeć kilku zawodników którzy kiedyś reprezentowali barwy średzkiej Polonii, a obecnie występują właśnie w zespole z Zaniemyśla. Jest takich zawodników aż sześciu w kadrze Kłosa. Zaczynając od tego który najdłużej już nie gra w Polonii Tomasza Leżały poprzez Jakuba Wiśniewskiego, Łukasza Ratajczaka, Kamila Krajewskiego, Adriana Markiewicza kończąc na tym który jeszcze wiosną grał w Polonii Środa czyli Marcin Duchała. Chociaż występ tego ostatniego stoi pod sporym znakiem zapytania ze względu na problemy zdrowotne popularnego „Duszka”.
Z kolei rezerwy Polonii podczas okresu przygotowawczego ciężko pracują na boiskach Centrum Treningowego Polonii, a także podczas meczy towarzyskich. Drugi zespół Polonii rozegrał ich do tej pory trzy pokonując 1:0 Wartę Śrem, 9:3 Płomień Nekla i remisując 2:2 z Orkanem Jarosławiec. Dla podopiecznych Czesława Owczarka będzie to więc czwarte spotkanie towarzyskie tego lata. Młodzi poloniści po raz kolejny zmierzą się z rywalem występującym w wyższej niż oni klasie rozgrywkowej.
Początek tego spotkania w niedzielę o godzinie 11:00 na średzkim stadionie. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.
Najnowsze aktualności
-
12.08.2024
Daleki wyjazd do Słupska
W najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ekipa Mikołaja Raczyńskiego uda się do Słupska na spotkanie z beniaminkiem ligowych rozgrywek Gryfem. Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę 17 sierpnia a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.
-
12.08.2024
Imponujący debiut trampkarzy (2011)
Polonia 2011 w sobotę zaliczyła imponujący debiut w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej trampkarzy C2, w swoim pierwszym oficjalnym meczu na pełnowymiarowym boisku pokonując aż 9:0 (4:0) Wartę Poznań 2012. Bramki dla Polonii strzelali: Giovani Henriquez-Gajda - trzy, Ignacy Ucinek - dwie, Szymon Cichy - dwie, Mateusz Szklarski oraz Antoni Kaus.
-
12.08.2024
Inauguracja na remis (2008)
W sobotę zespół Polonii 2008 rozegrał pierwszy mecz sezonu 2024/2025 w 1. lidze wojewódzkiej juniorów B1. Poloniści na wyjeździe zremisowali 1-1 (1-1) z Polonią 1912 Leszno, a jedyną bramkę strzelił Adrian Wojciechowski.
-
12.08.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (10/11.08.2024)
W sobotę zespoły akademii rozegrały pierwsze mecze ligowe w sezonie 2024/2025. W miniony weekend zagrały dwa nasze zespoły - Polonia 2008 zremisowała na wyjeździe 1:1 z Polonią 1912 Leszno, a jedynego gola dla Polonii strzelił Adrian Wojciechowski. Natomiast na boisku CTP1 trampkarze Polonii z rocznika 2011 w pierwszym oficjalnym meczu w piłce 11-osobowej pokonali aż 9:0 zespół Warty Poznań 2012! Hat tricka strzelił Giovani Henriquez-Gajda, po dwa gole zdobyli Ignacy Ucinek i Szymon Cichy, a po jednym trafieniu zanotowali Mateusz Szklarski oraz Antoni Kaus.
-
11.08.2024
Trzy punkty zostają w Środzie Wlkp.
Na inaugurację V ligi sezonu 2024/25 zespół rezerw Polonii Środa w niedzielne popołudnie podejmowali na własnym boisku Polanina Strzałkowo.
-
11.08.2024
Udana inauguracja kobiet
W niedzielne południe zespół kobiet Polonii Środa zainaugurował rozgrywki Orlen I ligi kobiet sezonu 2024/25. W pierwszym meczu polonistki mierzyły się na boisku z Starych Oborzyskach z beniaminkiem zespołem Juna Trans.
-
10.08.2024
Podział punktów przy Sportowej
W drugim meczu ligowym sezonu 2024/25 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Noteć Czarnków. Ligowe spotkania pomiędzy oboma ekipami w poprzednim sezonie zakończyły się wygranymi Noteci. Poloniści pałali zatem rządzą rewanżu.
-
09.08.2024
Drużyny Polonii w sezonie 2024/2025
Pięć drużyn seniorskich, dziesięć drużyn akademii w piłce jedenastoosobowej, pięć drużyn w piłce dziewięcioosobowej, a także dziewięć zespołów w rozgrywkach bezwynikowych dzieci - w sumie 29 DRUŻYN zgłosiła Polonia Środa Wielkopolska do rozgrywek piłkarskich w rundzie jesiennej sezonu 2024/2025!



























































