08.06.2016
Puchar nie dla PoloniiW środę 8 czerwca na stadionie miejskim w Kaliszu odbył się finał Wielkopolskiego Pucharu Polski. Poloniści którzy pierwszy raz w historii znaleźli się w finale tych rozgrywek mierzyli się broniącym tego trofeum Włókniarzem Kalisz.
W średzkim zespole na to spotkanie zabrakło Krystiana Pawlaka który musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. Reszta zawodników była w pełni sił i do dyspozycji średzkiego szkoleniowca więc nasz zespół mógł zagrać niemal w najsilniejszym zestawieniu. Dodatkowym atutem przemawiającym za polonistami była dłuższa przerwa między meczami. Przypomnijmy że nasz zespół nie grał meczu ligowego ze Startem Warlubie, a Włókniarz do samego końca bił się ze Sparta Brodnica o upragnioną ósmą lokatę.
Od początku spotkania oba zespoły grały bardzo spokojnie nie forsując tempa oraz nie pozwalając rywalowi za bardzo rozwinąć skrzydeł. W 14 minucie groźnie sprzed pola karnego uderzał Kayode Balogun lecz na posterunku był Adrian Lis. W odpowiedzi po dośrodkowaniu Damiana Buczmy na bramkę Włókniarza uderzał Michał Stańczyk ale piłka po jego uderzeniu poszybowała nad poprzeczką. W 29 minucie znów dał znać o sobie bardzo aktywny Kayode Balogun który popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego. Na nasze szczęście Adrian Lis mimo sporych problemów zdołał zatrzymać ten strzał. Chwilę później po rzucie rożnym głową uderzał Błażej Ciesielski ale i tym razem Adrian Lis był czujny w średzkiej bramce. Ostatnia akcja pierwszej części gry przyniosła prowadzenie zespołowi Polonii Środa. spod linii końcowej piłkę dośrodkował Michał Stańczyk a naw ślizgu do bramki skierował ją Jakub Solarek. Chwilę później prowadząca te zawody jako główna sędzina Katarzyna Lisiecka Sęk zakończyła pierwszą część gry.
Po zmianie stron Włókniarz nie mając nic do stracenia ruszył do zdecydowanych ataków. W 58 minucie groźne uderzenie Kayode Baloguna z boku pola karnego po raz kolejny pewnie łapie Adrian Lis. Osiem minut później z linii pola karnego z rzutu wolnego uderzał Błażej Ciesielski ale i tym razem górą był średzki bramkarz. W 86 minucie podwyższyć prowadzenie średzian mógł Aleksander Giczela ale jego uderzenie sprzed pola karnego pewnie broni bramkarz Włókniarza. Do regulaminowego czasu gry zostały doliczone cztery minuty. I kiedy sędzia techniczny odliczał już końcowe sekundy do ostatniego gwizdka a średzcy fani skandowali z trybun że puchar jest nasz Stayko Stoychev wpadł z piłką w pole karne i mimo asysty czterech średzkich zawodników pokonał Adriana Lisa. Gra nie została już wznowiona i trzeba było rozegrać dogrywkę.
Od początku dogrywki oba zespoły starały się przede wszystkim nie stracić bramki. W 97 minucie drugą żółtą kartką a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Dawid Lisek i Polonia musiała kończyć ten mecz w dziesiątkę. W 102 minucie po podaniu Adriana Błaszaka głową strzelał Krzysztof Bartoszak jednak piłka minimalnie minęła słupek bramki rywali. Trzy minuty później po dośrodkowaniu z boku boiska niekryty w polu karnym Przemysław Balcerzak głową skierował piłkę do bramki i Włókniarz objął prowadzenie. Chwilę później kończy się pierwsza część dogrywki.
Na drugą część doliczonego czasu gry poloniści wyszli ultra ofensywnie aby spróbować doprowadzić do remisu. Niestety przez dłuższy fragment gry nasz zespół musiał radzić sobie w dziewiątkę gdyż po za boiskiem z powodu urazu przebywał Paweł Przybyłek a limit zmian w naszym zespole został wykorzystany. Na szczęście w końcówce Paweł wrócił na plac gry. W 118 minucie nadzieję polonistów na korzystny rezultat przekreślił Ivelin Kostov który z ostrego kąta pokonał Adriana Lisa i Włókniarz prowadził już 3:1. W samej końcówce meczu jeszcze zakotłowało się na boisku gdy po jednym z bardzo brutalnych fauli rywali na Adrianie Błaszaku sędzina główna ukarała rywala tylko żółtą kartką. Poloniści mieli o to do niej pretensje a najbardziej protestujący Adrian Lis obejrzał za to czerwoną kartkę. Jednak gra nie została już wznowiona i Polonia musiała przełknąć gorycz porażki.
Włókniarz Kalisz wystąpił w składzie: Wasiluk – Tomaszewski, Czech, Gawlik, Grabowski , Balogun, Kostov, Arian (106` Lis), Grzesiek (68` Stojczew), Chojnacki (78` Balcerzak) , Ciesielski (116` Trzepacz).
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Lis – P. Przybyłek, Barabasz, Pluciński, Buczma, Jurga, Ł. Przybyłek (65` Fontowicz), Lisek, Stańczyk (82` Giczela (90` Błaszak)), Solarek (78` Borucki), Bartoszak.
Najnowsze aktualności
-
11.09.2022
Bez punktów w starciu z SWD
W kolejnym meczu w I lidze kobiet piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku KS SWD Wodzisław Śląski.
-
10.09.2022
Bez bramek w meczu z Unią
W meczu 7 kolejki III ligi grupy 2 piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne lokalne derby. Tym razem rywalem średzkiego zespołu był beniaminek trzecioligowych rozgrywek Unia Swarzędz, a mecz odbył się na boisku rywali.
-
08.09.2022
Transmisja ze Swarzędza
Ze spotkania ligowego z Unią Swarzędz nasz klub przeprowadzi bezpośrednią transmisję na którą już teraz was zapraszamy.
Początek transmisji o godzinie 12:50.
III liga grupa 2, 10 września 2022
Unia Swarzędz - Polonia Środa
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński
-
08.09.2022
Polonia gra dalej
We wtorek 6 września piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa rozegrali spotkanie okręgowego Pucharu Polski w którymi mierzyli się z Clescevią Kleszczewo. Spotkanie odbyło się na boisku w Kleszczewie.
-
06.09.2022
Gra kontrolna z poznańską Wartą (2014)
W sobotnie popołudnie podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rozegrali bardzo interesującą grę kontrolną przeciwko zawodnikom Warty Poznań.
-
06.09.2022
Gry kontrolne orlików młodszych (2013)
Orlicy młodsi rozegrali w ubiegły weekend dwa mecze kontrolne. Pierwsza grupa zagrała na boisku w Topoli z Błękitnymi Owińska, natomiast podopieczni Macieja Sikorskiego z grupy drugiej zagrali towarzysko z Wartą Poznań.
-
06.09.2022
Turniej i gra wewnętrzna orlików (2012)
Podopieczni trenera Bartosza Bejmy i Kornela Ladrowskiego uczestniczyli w turnieju, który był rozgrywany na głównym boisku Mieszka Gniezno. Zawodnicy mieli okazję do rywalizowania z takimi zespołami jak: Mieszko Gniezno I, Mieszko Gniezno II, Chrobry Gniezno, AP Reissa Poznań oraz LPFA Gniezno. Zawodnicy z drugiej grupy odbyli grę wewnętrzną na obiektach Polonii.
-
06.09.2022
Dwie porażki młodzików młodszych (2011)
Weekend nie był udany dla młodzików młodszych, którzy przegrali oba swoje mecze. Pierwsza grupa wsparta zawodnikami z rocznika 2012 przegrała w Kaliszu 1:12 (0:4), natomiast kolejnego dnia po niezwykle emocjonującym meczu Polonia II uległa Victorii Września. Nasz zespół szybko musiał odrabiać dwubramkową stratę, ale zdołał wyjść na prowadzenie, by ostatecznie przegrać mecz w samej końcówce meczu.

























































