10.09.2022
Bez bramek w meczu z UniąW meczu 7 kolejki III ligi grupy 2 piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne lokalne derby. Tym razem rywalem średzkiego zespołu był beniaminek trzecioligowych rozgrywek Unia Swarzędz, a mecz odbył się na boisku rywali.
Od samego początku spotkanie było bardzo ciekawe a oba zespoły próbowały przedostać się pod bramkę rywali i stworzyć tam sobie okazję do strzelenia gola. Ale na pierwsze konkrety pod którąkolwiek z bramek musieliśmy czekać aż pół godziny. W 30 minucie sprzed pola karnego uderzał Aleksander Kluczyński a piłka minęła wszystkich obrońców Unii i zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Mateusza Kustosza. W samej końcówce pierwszej części spotkania to gospodarze byli bliscy objęcia prowadzenia ale na nasze szczęście będący w doskonałej sytuacji Jan Paczyński się poślizgnął i nie zdołał skierować piłki do pustej już średzkiej bramki. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania i do szatni obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron Polonia odważniej ruszyła na bramkę Unii i przejęła inicjatywę w tym meczu. Poloniści szczególnie aktywni w ofensywie stali się po wprowadzeniu na plac gry Krystiana Pawlaka i Mikołaja Witkowskiego. Na bramkę Unii sunęły kolejne akcje. Gospodarze ograniczyli się praktycznie do obrony własnej bramki i wyprowadzania kontraktów które były skutecznie zatrzymywane przez blok defensywny Polonii. W 71 minucie Bartosz Bartkowiak idealnie dograł do wchodzącego w pole karne Krystiana Pawlaka ale jego uderzenie intuicyjnie broni bramkarz Unii. Jeszcze w doliczonym czasie gry poloniści mieli kilka groźnych dośrodkowań w pole karne rywala ale żadnego z nich nie udało się zamienić na bramkę i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Skrobosiński, Wujec, Pryimak (84` Milachowski), Walczak, Kluczyński, Giełda (60` Witkowski), Buczma, Nowak (76` Milachowski), Drame (60` Pawlak), Bartkowiak.
Unia Swarzędz wystąpiła w składzie: Kustosz – Jarysz, Paczyński, Soboń, Pawłowski, Szeibe (74` Czapliński), Borucki, Korek (74` Szymankiewicz), Miller, Chopcia (74` Walkowiak), Maluśki.
Żółte kartki: Paczyński, Miller, Jarysz, Soboń, Borucki, Maluśki, Czapliński – Skrobosiński, Wujec
Najnowsze aktualności
-
16.07.2025
Składy lig wojewódzkich w rundzie jesiennej 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wraz z Wydziałem Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego opublikowały składy składy grup 1. i 2. lig wojewódzkich w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2009, Polonia 2010 I, Polonia 2010 II, Polonia 2011, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014.
-
15.07.2025
Terminarz Centralnej Ligi Juniorek U-16 - runda jesienna
Departament Piłkarstwa Kobiecego Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Centralnej Ligi Juniorek do lat 16 na sezon 2025/2026.
-
14.07.2025
PP: Zespoły Polonii poznały rywali w I rundzie
W piątek 11 lipca Wielkopolski ZPN przeprowadził losowanie I rundy okręgowego Pucharu Polski. Do gry na tym etapie przystąpią dwa zespoły naszego klubu - Polonia III (beniaminek klasy A) oraz Polonia 2010.
-
12.07.2025
Druga letnia porażka
W sobotę 12 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrali drugi kontrolny mecz tego lata. Tym razem rywalem podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego był przedstawiciel trzeciej grupy trzeciej ligi Lechia Zielona Góra. Spotkanie odbywało się na rewelacyjnie przygotowanym boisku w Zielonej Górze, ale piłkarzom nieco przeszkadzał intensywnie padający deszcz.
-
14.07.2025
Tomasz Cywka graczem Polonii Środa
Działacze Polonii Środa odpalają kolejną bombę transferową. Kontrakt z naszym zespołem podpisał były młodzieżowy Reprezentant Polski, mający w swoim dorobku grubo ponad 300 występów na angielskich boiskach i prawie 100 występów w polskiej Ekstraklasie Tomasz Cywka.
-
10.07.2025
Terminarz Red Box 5. ligi 2025/2026 - runda jesienna
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Red Box 5. ligi, grupy II na sezon 2025/2026.
-
08.07.2025
Terminarz Betclic 3. ligi 2025/2026 - runda jesienna
Departament Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Betclic 3. ligi, grupy 2. na sezon 2025/2026.
-
06.07.2025
Sparingowa porażka z Unią
W pierwszym letnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa na boisku w Klęce zmierzyli się ze swoim ligowym rywalem Unią Swarzędz. Średzki zespół do tego spotkania przystąpił w mocno eksperymentalnym składzie. Maciej Rozmarynowski zabrał aż dziesięciu testowanych graczy którym przyglądał się pod kątem ewentualnej przydatności do zespołu.