01.12.2020
Projekt grupa talentNa początku marca KS Polonia Środa Wielkopolska utworzyła dodatkowe treningi dla najbardziej perspektywicznych zawodniczek i zawodników ze swojej Akademii. „Grupa Talent” w początkowej fazie sezonu składała się z następujących roczników: 2010, 2009, 2008, 2007 oraz z drużyny dziewczyn. Treningi prowadzone były przez Trenera Valery Bakhno, legitymującego się licencją UEFA Pro.
Po przerwie spowodowanej lockdownem, od końca kwietnia, grupy powróciły do pełnego funkcjonowania. Na początku sierpnia klub zdecydował o rozszerzeniu programu na wszystkie klasyfikowane roczniki Akademii: juniorzy, trampkarze, młodzicy , orlicy i żaki Tym samym programem „Grupy Talent” zostały objęte roczniki : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, a sztab szkoleniowy został powiększony o dwóch dodatkowych trenerów: Luisa Henriqueza oraz Tomasza Sołtysiaka. Do końca listopada szkolenie w grupach talent prowadzone było w aż 12 rocznikach i objęło około 100 zawodników i zawodniczek.
Ważnym aspektem w kontekście rozwoju Klubu jest inwestycja Akademii w swoich młodych podopiecznych - wszystkie treningi Grupy Talent są zajęciami bezpłatnymi i mają służyć lepszemu rozwojowi zawodników w aspektach indywidualnych i grupowych - głównie pod kątem techniki piłkarskiej, a także obszaru rozumienia gry i skutecznego wykorzystania nauczanych umiejętności podczas meczu.
Pierwszy okres funkcjonowania projektu należy ocenić bardzo pozytywnie. Program spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem młodych zawodników i co bardzo ważne został pozytywnie odebrany przez rodziców co przełożyło się na znakomitą frekwencje na tych zajęciach. Obecnie, w związku z przeniesieniem zdecydowanej większości zajęć na boisko hokejowe, treningi w Grupach Talent zostają zawieszone do momentu powrotu na boisko. O dokładnej dacie wznowienia zajęć będziemy Państwa informować poprzez trenerów prowadzących dane drużyny.
Najnowsze aktualności
-
07.05.2025
Po pucharze czas na ligę
W kolejnym spotkaniu o stawkę poloniści zmierzą się na własnym boisku z Gedanią Gdańsk. Jesienią w starciu obu ekip górą był zespół z Gdańska dość nieoczekiwanie wygrywając na własnym boisku 3:2. Poloniści pałają rządzą rewanżu i podtrzymania swojej passy meczów bez porażki w lidze która po remisie we Wronkach z Lechem II Poznań urosła do siedmiu meczów.
-
05.05.2025
Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (26/27.04.2025)
Raport z 1. kolejki rozgrywek bezwynikowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w kategoriach młodzik, orlik, żak oraz skrzat.
-
05.05.2025
Akademia: Raport ligowy (29.04-01.05.2025)
Weekend majowy obfitował w piłkarskie emocje w naszej akademii. Mecze ligowe rozgrywało dziesięć drużyn, a sześć z nich wywalczyło komplet punktów. Doskonale spisali się nasi reprezentanci w ligach wojewódzkich - Polonia 2008, Polonia 2009, Polonia 2010, Polonia 2010 II, Polonia 2012 oraz Polonia 2013.
-
02.05.2025
Podział punktów we Wronkach
W piątkowe południe piłkarze Polonii Środa udali się do Wronek na pojedynek z występującym tam Lechem II Poznań. Dla układu ligowej tabeli dla obu zespołów było to bardzo ważne.
-
02.05.2025
Derby powiatu dla Polonii
Tym razem w czwartek 1 maja kolejne spotkanie domowe rozegrał zespół rezerw Polonii Środa. podopieczni Jakuba Budycha w derbach powiatu średzkiego podejmowali na Nowym Stadionie Średzkim Kłosa Zaniemyśl.
-
30.04.2025
Orlicy zagrali przy Bułgarskiej (2015)
W niedzielę 27 kwietnia drużyna Polonii Środa Wlkp. 2015 I udała się na turniej rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN w kategorii orlik E2 gr. 2, który rozgrywany był w Poznaniu na ul. Bułgarskiej. Gospodarzem turnieju była drużyna Lecha Poznań 2015 III.
-
30.04.2025
Transmisja meczu z Kłosem
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania V ligi pomiędzy Polonią II Środa, a Kłos Zaniemyśl.
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji o godzinie 11:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński
-
29.04.2025
W piątek do Wronek
W piątek 2 maja piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Wronek gdzie zmierzy się z rezerwami Lecha Poznań. Na pewno podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego czeka bardzo trudne spotkanie a w szeregach poznaniaków możemy się spodziewać kilku zawodników którzy na co dzień grają w polskiej Ekstraklasie.

























































