30.09.2019
Program obchodów stulecia KlubuWielkimi krokami zbliża się stulecie naszego klubu. W związku z tym prezentujemy Wam plan obchodów tej ważnej rocznicy i już teraz zapraszamy na wszelkie wydarzenia rocznicowe.
W imieniu Komitetu Obchodów 100-lecia KS Polonia Środa przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń, które zaplanowaliśmy aby uczcić 100-lecie naszego Klubu.
- Patronat nad Obchodami :
- Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak
- Starosta Średzki Ernest Iwańczuk
- Burmistrz Miasta Środa Wielkopolska Piotr Mieloch
- Wykonanie Muralu na ścianie bloku ul. Sportowa 3 . Projekt i wykonanie Przemysław Zalesiński. Uroczyste odsłonięcie Muralu wraz Kibicami KS POLONIA piątek 4 października 19.00 . RACOWISKO
- Sportowy weekend na 100-lecie KS Polonia Środa Wielkopolska ( szczegóły w załączniku ). Najważniejsze punkty: Mecz zespołu Kobiet Polonii z KKPK Medyk Konin, Mecz zespołu seniorów Polonii z Polonią Środa Śląska, Mecz zespołu Oldboys Polonia z Oldboys KKS Lech Poznań, Mecz zespołu seniorów MKS Środa z Reprezentacja Polski U21 w hokeju na trawie, Turniej piłki ręcznej seniorów.
- Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej na Stadionie Średzkim 7 października 15.30 . Projektant Adam Wójkiewicz . Wykonawca Piotr Garstka
- Wydanie książki pt.” Byliśmy, jesteśmy, będziemy 100 lat Klubu Sportowego Polonia w Środzie Wielkopolskiej „. Autor: Paweł Zięty. Premiera książki podczas Akademii.
- Uroczysta Akademia w poniedziałek 7 października o godz. 16.00 w Hali Technikum Rolniczego w Środzie . Scenariusz Piotr Pajchrowski. Prowadzący : Krzysztof Ratajczak ( Radio Poznań ) Piotr Pajchrowski.
- Mała gastronomia i liczne atrakcje dla dzieci (dmuchańce)
Tak szeroki zakres wydarzeń jest możliwy, dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Wsparcia finansowego udzieliły : Gmina Środa Wielkopolska, Starostwo Powiatowe w Środzie , Urząd, Marszałkowski, osoby prywatne . Na ten cel przeprowadzono także zrzutkę publiczną.

Najnowsze aktualności
-
08.08.2022
Dwa zwycięstwa rezerw
W sobotę 6 sierpnia drugi zespół Polonii Środa przygotowujący się do startu rozgrywek V ligi rozegrał dwa spotkania towarzyskie. Rywalami polonistów były zespoły Orlika Miłosław i Szturmu Junikowo.
-
08.08.2022
Dwie gry kontrolne trampkarzy (2009)
Trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska rozegrali dwa mecze sparingowe w ubiegłym tygodniu. Najpierw na głównej płycie stadionu w Jarocinie przegrali 2:4 (0:0) z reprezentacją Akademii Piłkarskiej Reissa (rocznik 2010), a w piątek po bardzo dobrym meczu zremisowali 3:3 z Mieszkiem Gniezno, który w ubiegłym sezonie wywalczył awans do Ligi Wojewódzkiej.
-
08.08.2022
Trzy sparingi juniorów młodszych (2006)
Juniorzy młodsi z rocznika 2006/2007 przygotowujący się do rozgrywek Ligi Wojewódzkiej rozegrali w ubiegłym tygodniu trzy mecze sparingowe. Podopieczni trenerów Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka w czwartek przegrali 0:2 z Canarinhos Skórzewo, a w sobotę odnieśli dwa zwycięstwa z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski (5:1) oraz GES Academy Poznań (2:0).
-
08.08.2022
Ostatni sprawdzian na plus
W ostatnim meczu przed startem nowego sezonu I ligi kobiet piłkarki Polonii Środa wygrały z zespołem Lech Poznań UAM 3:2 (2:1) przełamując ich zwycięską passę.
-
05.08.2022
Nieudana inauguracja Polonii
Na inaugurację sezonu 2022/23 piłkarze Polonii Środa udali się do Szczecina aby zmierzyć się z tamtejszym Świtem. Polonistów czekało trudne spotkanie bo Świt to rywal bardzo mocny, przez wielu typowany na jednego z kandydatów do awansu.
-
03.08.2022
Harmonogram gier akademii (6-7 sierpnia)
Zespoły młodzieżowe naszej akademii rozpoczęły już treningi i szykują się do pierwszych gier sparingowych. Przedstawiamy pierwszy harmonogram gier weekendowych młodzieży KS Polonia.
-
02.08.2022
Kacper Rybarczyk z kontraktem
Młody bramkarz trenujący w Akademii Piłkarskiej naszego klubu Kacper Rybarczyk związał się z Polonią Środa profesjonalnym kontraktem.
-
02.08.2022
Ligę rozpoczną w Szczecinie
W najbliższy weekend wszystkie trzy zespoły seniorskie Polonii Środa rozegrają swoje spotkania. Dla zespołów rezerw i kobiet będą to jeszcze mecze towarzyskie. Z koeli pierwszy zespół występujący w III lidze grupa 2 rozpocznie już zmagania ligowe i powalczy o pierwsze punkty.
























































