08.08.2022

Dwie gry kontrolne trampkarzy (2009)

Trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska rozegrali dwa mecze sparingowe w ubiegłym tygodniu. Najpierw na głównej płycie stadionu w Jarocinie przegrali 2:4 (0:0) z reprezentacją Akademii Piłkarskiej Reissa (rocznik 2010), a w piątek po bardzo dobrym meczu zremisowali 3:3 z Mieszkiem Gniezno, który w ubiegłym sezonie wywalczył awans do Ligi Wojewódzkiej.

Wtorkowe spotkanie odbyło się na płycie głównej stadionu w Jarocinie. Do przerwy mecz był niezwykle wyrówany, a oba zespoły zdobyły po jednej bramce ze spalonego. Ostatecznie ta część gry zakonczyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie średzki zespół wyszedł w zupełnie innym zestawieniu, co przełożyło się na zdobycz bramką dla rywali. Końcówka spotkania należała już jednak do Polonistów, którzy przy odrobinie szczęścia mogli nawet doprowadzić do wyrowania. Pierwszego gola strzelił zawodnik testowany, a wynik meczu świetnym uderzeniem sprzed pola karnego ustalił Dawid Gołębiak.

Polonia - Trampkarz C2 (2009)
Mecz sparingowy
2 sierpnia 2022, godz. 16:30 - Jarocin (Stadion Miejski)
AP Reissa Poznań 2010 4:2 (0:0) Polonia Środa Wielkopolska
nieznany 32, 46, 47, 56 - zawodnik testowany I 63, Dawid Gołębiak 67

Polonia: Bartłomiej Wiczyński - Maksymilian Roszkiewicz, Jakub Sawuć, Stanisław Korzeniewski, Stanisław Wieliński - Marcel Kuźniewski - Kamil Jankowiak, zawodnik testowany I, Antoni Łukaszewski, Mikołaj Rauhut - Antoni Staszak. Grali także: Bartosz Kruk - Dawid Gołębiak, Sebastian Grządzielewski, Karol Jaguś, Stanisław Jaskólski, Filip Lewandowski, Krzysztof Maciejewski, Maria Półrolniczak, Piotr Tumidaj, Jakub Smolarz.
trenerzy: Marcin Parus oraz Miłosz Twardowski.

Grano 30+45 minut.

Drugim w tym tygodniu sparingpartnerem Średzian był Mieszko Gniezno. Mecz od początku był ciekawym i wyrównanym widowiskiem. Mimo okazji z obu stron pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo.

Drugą część gry lepiej rozpoczęli Poloniści, zdobywając gola cztery minuty po przerwie. Podanie Antoniego Łukaszewskiego na bramkę zamienił Krzysztof Maciejewski. Kolejne minuty należały jednak do zawodników Mieszka. Nasi rywale wyszli na prowadzenie wykorzystując proste błędy średzkiej defensywy.

Trzecia tercja była znacznie lepsza w wykonaniu Polonii, ale oba zespoły miały sporo okazji strzeleckich. Najpierw po dośrodkowaniu Antoniego Staszaka premierowego gola zdobył drugi z zawodników testowanych, następnie Mieszko wyrównał wynik meczu, ale do remisu w 72. minucie doprowadził Antoni Staszak, który po podaniu Jakuba Sawucia minął bramkarza i kopnął piłkę do pustej bramki.

Po meczu caly zespół udał się do jarocińskiego aquaparku, gdzie zawodnicy mieli okazję do regeneracji po bardzo intensywnym tygodniu.

5 sierpnia 2022, godz. 10:30 - Jarocin (boczne boisko przy ul. Maratońskiej)
Mieszko Gniezno 3:3 (0:0, 2:1) Polonia Środa Wielkopolska
nieznany 38, 45, 70 - Krzysztof Maciejewski 29, zawodnik testowany II 56, Antoni Staszak 72

Polonia: Bartosz Kruk - Maksymilian Roszkiewicz, Stanisław Wieliński, Stanisław Korzeniewski, Mikołaj Rauhut - Jakub Sawuć, zawodnik testowany II - zawodnik testowany I, Antoni Łukaszewski, Marcel Kuźniewski - Antoni Staszak. Grali także: Dawid Gołębiak, Sebastian Grządzielewski, Karol Jaguś, Stanisław Jaskólski, Krzysztof Maciejewski, Maria Półrolniczak, Jakub Smolarz.

Grano 3x25 minut.