OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

05.08.2022

Nieudana inauguracja Polonii

Na inaugurację sezonu 2022/23 piłkarze Polonii Środa udali się do Szczecina aby zmierzyć się z tamtejszym Świtem. Polonistów czekało trudne spotkanie bo Świt to rywal bardzo mocny, przez wielu typowany na jednego z kandydatów do awansu.

Od samego początku spotkanie nie ułożyło się po myśli zawodników Polonii Środa. Już w 9 minucie po szybkiej akcji Świt wyszedł na prowadzenie a na listę strzelców po podaniu Jędrzeja Kujawy wpisał się Szymon Kapelusz. Po objęciu prowadzenia Świt nie zamierzał zwalniać tempa i jeszcze odważniej zaatakował. W 13 minucie na listę strzelców wpisał się Oleh Synytsia i zrobiło się 2:0 dla gospodarzy. Poloniści pierwszy raz bardzo groźnie zaatakowali w 36 minucie. Bartosz Bartkowiak zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do wbiegającego Damiana Buczmy ale w ostatniej chwili naszego skrzydłowego uprzedził bramkarz Świtu Przemysław Matłoka. I Świt wyprowadził szybko akcję po której zdobył kolejną bramkę. Szymon Kapelusz zagrał idealną piłkę w pole karne a tam nogę dostawił Przemysław Kędziora i było 3:0. Do przerwy więcej bramek nie było i na przerwę oba zespoły schodziły z trzybramkowym prowadzeniem Świtu.

Po zmianie stron poloniści pojawili się na boisku z trzema zmianami w składzie. Z boiska zeszli Kevin Durueke, Andrii Pryimak i Aleksander Kultys a w ich miejsce na placu gry pojawili się Jakub Giełda, Michał Walczak i Kacper Nowak. Polonia od pierwszych minut ruszyła do ataku i nadziała się na kontratak po którym straciła czwartą bramkę a tym razem na listę strzelców wpisał się Kacper Wojdak. W 63 minucie po kolejnej akcji Świtu Klaudiusz Milachowski faulował w polu karnym jednego z rywali i sędzia podyktował rzut karny dla Świtu. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Szymon Kapelusz i pewnym strzałem pokonał Przemysława Frąckowiaka. W 69 minucie kontuzji doznał w zespole Świtu wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry młodzieżowiec Kacper Wachowiak i musiał opuścić boisko. A że Świt nie miał już na ławce żadnego młodzieżowca aby dokonać zmiany musiał ten mecz kończyć w dziesięcioosobowym składzie. Od tego momentu zarysowała się przewaga średzkiego zespołu ale poloniści nie potrafili jej udokumentować strzeleniem bramki. Świt za to groźnie kontratakował. Po jednym z takich wypadów w polu karnym faulu dopuścił się Klaudiusz Milachowski i sędzia podyktował drugi rzut karny dla gospodarzy. Tym razem jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Adam Nagórski. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i na inaugurację sezonu 2022/23 Polonia przegrała ze Świtem 0:6 (0:3).

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Kultys (46` Giełda), Wujec, Milachowski, Skrobosiński, Pryimak (46` Nowak), Bartkowiak (79` Maślanka), Durueke (46` Walczak), Buczma, Pawlak (52` Witkowski), Drame.

Świt Szczecin wystąpił w składzie: Matłoka – Synytsia (70` Goździk), Kuzko, Ładziak (61` Wachowiak), Białczyk, Kędziora (61` Paczuk), Kapelusz, Wojdak, Kamiński (61` Nagórski), Żolik, Kujawa (83` Dziąbek).

Żółte kartki: Kapelusz – Pryimak, Drame, Pawlak

Bramki: Kapelusz (9`), (64`), Synytsia (13`), Kędziora (39`), Wojdak (51`), Nagórski (70`)

Najnowsze aktualności

  • 13.04.2026

    Akademia: Rozgrywki dziecięce WZPN (11/12.04.2026)

    Raport z dziecięcych rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 11/12 kwietnia 2026.

  • 13.04.2026

    Zwycięstwo z Jarotą na start wiosny (Dziewczyny)

    Trzeci zespół kobiecy dobrze rozpoczął rundę wiosenną, pokonując Jarotę Jarocin 7:1 (3:0) w meczu 4. ligi. Cztery gole strzeliła Aleksandra Szukalska, dwa zdobyła Natasza Szymańska, a wynik ustaliła Alicja Doros. Trampkarki przegrały 1:6 z UKS APR Lampart Poznań/Mosina, a młodziczki przegrały 2:6 z Avią II Kamionki.

  • 13.04.2026

    Przełamanie młodzików (2014)

    W poniedziałek udało się przełamać Polonii 2014, która dzięki zwycięstwu 2:0 (1:0) z UKS APR Lampart Poznań zdobyła swoje pierwsze punkty w rundzie wiosennej 1. ligi wojewódzkiej D2. Bramki na wagę trzech punktów strzelili Witold Artomski i Karol Krawczewski. Druga drużyna przegrała w Dominowie 1:5 (0:0) z Lechem Poznań/Dominowo-Krzykosy.

  • 13.04.2026

    Miła niespodzianka w Ostrzeszowie (2013)

    Miłą niespodziankę sprawiła w niedzielę Polonia 2013, która w Ostrzeszowie pokonała 2:1 (1:1) wicelidera rozgrywek 1. ligi wojewódzkiej D1 - Lecha Poznań/Południe. Choć to gospodarze pierwsi objęli prowadzenie to Poloniści odwrócili losy meczu za sprawą bramek Leona Jackowa i Jakuba Przybyłka. Drugi zespół przegrał na wyjeździe 1:3 (1:1) z Clescevią Kleszczewo, a gola dla Polonii strzelił Bruno Obiegły.

  • 13.04.2026

    Dziesięć goli Polonii w Szczodrzykowie (2012)

    Kolejne wysokie zwycięstwo w 2. lidze wojewódzkiej C2 odniosła Polonia 2012, która na boisku w Szczodrzykowie pokonała aż 10:1 (4:0) Kotwicę Kórnik. Hat tricka w tym spotkaniu skompletował Karol Marciniak. Drugi zespół, który rywalizuje w 2. lidze okręgowej C2, przegrał na wyjeździe z Avią Kamionki.

  • 13.04.2026

    Pechowa porażka w Kępnie (2011)

    Pechowo zakończył się wyjazd Polonii 2011 do Kępna. Nasz zespół od 14. minuty prowadził po golu Kuby Kucharskiego, ale gospodarze po przerwie wyrównali, a w doliczonym czasie gry niestety zdobyli zwycięskiego gola. Lepiej spisała się druga drużyna, która na boisku treningowym pokonała 9:1 (2:0) Juna-Trans II Stare Oborzyska. Hat trickiem w tym meczu popisał się Jan Marciniak.

  • 13.04.2026

    Zwycięski thriller z KKS-em (2009)

    Na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce zespół Polonii 2009 odniósł cenne zwycięstwo 2:1 (0:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Na boisku długo utrzymywał się bezbramkowy remis, choć to Poloniści byli stroną dominującą. W 68. minucie zawodnik gości został ukarany czerwoną kartką za faul taktyczny przed polem karnym i przewaga Polonii jeszcze wzrosła aż w 76. minucie gola na 1:0 strzelił Marcel Kliszkowiak. Gdy wydawało się, że nasz zespół dowiezie zwycięstwo do końcowego gwizdka to goście wykorzystali niefrasobliwość w obronie i doprowadzili do remisu. W doliczonym czasie jednak średzka drużyna zdobyła gola na wagę trzech punktów, a po dobrym dośrodkowaniu Franciszka Błaszyka wynik ustalił Benjamin Wałuszko.

  • 13.04.2026

    Klasa A: Stadion w Klęce odczarowany

    Trzeci zespół seniorów odniósł w niedzielę bardzo cenne zwycięstwo 4:3 (1:0) z Kosynierem Sokołowo. Choć na stadionie w Klęce Poloniści prowadzili już od 2. minuty to emocji nie brakowało aż do ostatniego gwizdka sędziego. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Antoni Sobczyński, Filip Staszak, Oleksii Steblin oraz Mikołaj Szymański.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.