OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

24.04.2016

Porażka z Wartą (1999/00)

W kolejnym meczu ligowym juniorzy młodsi Polonii Środa prowadzeni przez trenera Ireneusza Janickiego zmierzyli się na wyjeździe z zespołem Warty Poznań.

Mecz z Wartą rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy, jednak nasza defensywa nie dopuszczała do sytuacji strzeleckich. Pierwsze 20 minut gra toczyła się na naszej połowie boiska. Dopiero po upływie tego czasu nasi zawodnicy stworzyli sobie sytuację bramkową, ale strzał Marcina Szymorka głową był minimalnie niecelny. Do końca pierwszej połowy gra była już bardziej wyrównana, a żadnej z drużyn nie udało się stworzyć sytuacji bramkowej.

Po przerwie już w 49 minucie straciliśmy bramkę po rzucie wolnym, gdzie nie upilnowaliśmy zawodnika gospodarzy, który strzałem głową zdobył prowadzenie dla Warty. Od tego momentu nasz zespół przejął inicjatywę na boisku i wypracował sobie sytuacje bramkowe jednak strzały Marcina Typańskiego, Wojtka Leporowskiego i Adama Buczmy nie znalazły drogi do bramki. Jedna z akcji Warty na naszą bramkę zakończyła się faulem w polu karnym i gospodarze egzekwowali rzut karny. Mimo dotknięcia piłki rękoma przez naszego bramkarza ta wpadła do bramki i rywale prowadzili już 2:0. Przy wyniku dwa do zera , nasi zawodnicy postawili wszystko na jedna kartę i zagrali na trzech obrońców, jednak nie przyniosło to zmiany rezultatu i z boiska zeszli pokonani.

Na pochwałę zasługuje nasz bramkarz, który w ostatnich minutach cztery razy uchronił nas od utraty gola.

Polonia Środa zagrała w składzie: bramkarz- Dawid Włodarczak; obrona- Piotr Skrobosiński, Stanisław Kiel, Adam Adamczyk, Krzysztof Każmierczak; pomoc- Wojciech Leporowski (68’ Kacper Gołębiewski), Rafał Kościelniak (50’ Szymon Puzicki), Marcin Typański; atak- Mikołaj Zys, Adam Buczma, Marcin Szymorek.

Najnowsze aktualności

  • 29.11.2022

    Towarzyskie granie młodzików (2010/2011)

    W sobotę zespoły młodzików zmierzyły się w wewnętrznym pojedynku. Rocznik 2010 II okazał się o jedno trafienie lepszy od rocznika 2011.

  • 28.11.2022

    Warta Poznań wygrała Stadion Średzki Cup (2015)

    W niedzielę odbył się drugi turniej halowy z cyklu Stadion Średzki Cup 2022, tym razem rywalizowali zawodnicy z rocznika 2015. Zwycięzcą została Warta Poznań, która w finale pokonała Wartę Gorzów Wielkopolski 5:2. W meczu o trzecie miejsce Polonia Środa Wielkopolska pokonała Wartę II Poznań.

    Najlepszą zawodniczką turnieju została Lena Wawroska (Polonia), najwięcej bramek zdobył Leon Gapiński (Warta Poznań), zaś najlepszym bramkarzem wybrano Aleksandra Mroza (Warta Gorzów).

  • 28.11.2022

    Polonia zwycięzcą Stadion Średzki Cup! (2013)

    Pierwszy turniej halowy z cyklu Stadion Średzki Cup 2022 dla rocznika 2013 padł łupem gospodarzy - Polonii Środa Wielkopolska! Nasi orlicy młodsi nie przegrali żadnego meczu w trakcie turnieju i stracili tylko jedną bramkę w wygranym 2:1 finale z Wartą Poznań. W meczu o trzecie miejsce Lech Poznań wygrał w drugim zespołem Polonii.

    Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Plewiński (Polonia), najwięcej bramek zdobył Paweł Szumski (Polonia), zaś najlepszym bramkarzem wybrano Macieja Roszyka (Lech).

  • 28.11.2022

    Runda na czwórkę z plusem

    Za nami siedemnaście kolejek rundy jesiennej sezonu 2022/23 w III lidze grupa 2  w której to rywalizowali piłkarze Polonii Środa. Obecnie nasz zespół zajmuje tam świetną czwartą lokatę z niewielką stratą do liderującej Pogoni II Szczecin. Podsumujmy zatem dokonania piłkarzy średzkiej Polonii w tej rundzie.

  • 28.11.2022

    Akademia: Polonia zagra o CLJ U-15! (2008)

    W rewanżowym spotkaniu barażu wojewódzkiego o awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 3:1 (1:0) z Sucharami Suchy Las. W pierwszym meczu padł remis 2:2, co oznacza, iż Poloniści wygrali dwumecz i uzyskali awans do barażu makroregionalnego. Dwa gole dla Polonii zdobył Mikołaj Kowalski, a jedną bramkę strzelił Alan Nowakowski.

    Rywalem Polonii będzie SI Arka Gdynia, a pierwszy mecz zostanie rozegrany w środę 30 listopada o godzinie 13:30 na Stadionie Średzkim.

  • 28.11.2022

    Rezerwy zakończyły jesienne granie

    Drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska występujący w tym sezonie w V lidze grupa druga zakończył już rozgrywki jesienne obecnego sezonu. Po piętnastu kolejkach młodzi poloniści są na jedenastym miejscu i mają w swoim dorobku siedemnaście punktów na ten dorobek punktowy złożyły się cztery zwycięstwa, pięć remisów i sześć porażek. Dziś przyjrzymy się dokonaniom podopiecznych Marka Bugajskiego i Leszka Maźwy w minionej już rundzie.

  • 25.11.2022

    Piątkowa wygrana z Wartą

    W piątek 25 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem naszego zespołu był inny trzecioligowiec – Warta Sieradz.

  • 25.11.2022

    Kontrolnie z Wartą Sieradz

    W piątek 25 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrają towarzyskie spotkanie w którym ich rywalem będzie Warta Sieradz. Piątkowy rywal średzkiego zespołu zajmuje piętnaste miejsce w tabeli w trzeciej lidze grupa pierwsza. Piłkarze Warty w rundzie jesiennej zgromadzili 13 punktów. Na ten dorobek złożyły się dwa zwycięstwa, siedem remisów i osiem porażek. Bilans bramkowy Warty to 15-29, a najlepszym strzelcem zespołu jest Wiktor Płaneta który zdobył 4 bramki.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.