OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

04.10.2021

Porażka polonistów w Skórzewie (2006)

W sobotę 2 października juniorzy młodsi rocznika 2006 w meczu 8 kolejki wyjechali do Skórzewa na kolejny mecz ligowy. Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej tej jesieni. W sierpniu w Środzie górą byli poloniści wygrywając skromnie 1-0.

Rewanż udanie wyszedł gospodarzom zawodów, którzy wygrali ten mecz zasłużenie 4-2. Niestety w szeregach naszego zespołu brakowało odpowiedniego podejścia do meczu, po bardzo dobrym spotkaniu sprzed tygodnia w Baranowie nie pozostało za wiele. Zabrakło jakości i podejmowania dobrych decyzji co w prosty sposób wykorzystał przeciwnik, który w 12 min prowadził już 2-0 po własnych błędach polonistów. W obronie zespół grał słabo brakowało komunikacji, dobrego otwarcia. Z kolei w drugiej linii nie było wyjścia na pozycję, zespół grał na stojąco a to  przełożyło się na brak sytuacji pod polem karnym gospodarzy. Przebudzenie naszego zespołu nastąpiło dopiero przy stanie 3-0 dla Canarinhos, gdzie Jakub Wawroski zdobył kontaktową bramkę dla Polonii z rzutu karnego. Niestety jeszcze przed przerwą rywale podwyższyli prowadzenie na 4-1. Druga połowa nieco lepsza z minimalnym wskazaniem dla naszego zespołu, ale tym razem zabrakło zakończenia akcji celnym strzałem do bramki przeciwnika. Nasi zawodnicy razili nieskutecznością i nie mieli pomysłu co zrobić z piłką w okolicy pola karnego i pomimo bramki zdobytej przez Janka Wójkiewicza w 67 min nie udało się już w żaden sposób pokonać bramkarza ze Skórzewa. Poloniści przegrali na własne życzenie, praktycznie pierwsze 45 minut było przespane na boisku. Trudno tutaj szukać tłumaczeń po prostu takie słabe mecze się zdarzają i najwięcej uczą. Teraz na treningach przyjdzie czas na wyciągnięcie wniosków, aby w kolejnym spotkaniu w Środzie z AKF Poznań zagrać o zwycięstwo i przede wszystkim narzucić swój własny styl a nie podporządkowywać się pod rywali.

Polonia zagrała w składzie:

D. Kaczmarek – P. Hładyszewski, J. Płonka, O. Górski, K. Mielcarek, O. Oboda, K. Biadała, J. Wójkiewicz, K. Manicki, J. Łoda, J. Wawroski – K. Kruk, J. Zaganiaczyk, A. Wyderkiewicz, K. Bartkowiak, K. Bartkowiak, R. Kozica, S. Dębowski, M. Nabiałek.

Najnowsze aktualności

  • 25.02.2025

    Marzec z Polonią Środa

    Znamy już dokładny harmonogram domowych spotkań ligowych piłkarzy Polonii Środa Wielkopolska na marzec 2025.

  • 25.02.2025

    Wraca ligowa rzeczywistość

    Po zimowej przerwie wracają do gry trzecioligowi piłkarze. W najbliższy weekend odbędzie się 19 kolejka w której piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Czarnkowie z tamtejszym zespołem Noteci. Oba zespoły mają za sobą już po jednym spotkaniu o stawkę w tym roku. Był to mecz 1/16 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski. Oba pewnie awansowały do kolejnej rundy tych rozgrywek potwierdzająć swoją dobrą formę na początku rundy wiosennej. Noteć Czarnków pokonała Victorię Września 5:1, a Polonia Środa Polonię Chodzież 7:0.

  • 24.02.2025

    Kolejny wygrany sparing

    Drugi zespół Polonii Środa w kolejnym meczu towarzyskim tej zimy mierzył się z Lubońskim KS. Mecz został rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Puszczykowie.

  • 23.02.2025

    Polonia gromi i gra dalej

    W ostatni weekend lutego piłkarze Polonii Środa rozegrali pierwsze w 2025 roku spotkanie o stawkę. Ich rywalem była czwarto ligowa Polonia Chodzież a stawką spotkania był awans do 1/8 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski.

  • 21.02.2025

    Transmisja z Piły

    Zapraszamy Was na transmisję z meczu 1/16 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Polonią Chodzież. Początek transmisji  w sobotę 22 lutego o godzinie 19:20.

  • 17.02.2025

    Polonistki Halowymi Mistrzyniami Wielkopolski U-16!

    Polonia Środa Wielkopolska zwycięzcą Halowych Mistrzostw Wielkopolski kobiet do lat 16! Podopieczne Elżbiety Nowicz oraz Weroniki Rychlewskiej w średzkiej hali Kobra Arena po znakomitej walce zdobyły złote medale, w finale pokonując 3:2 zespół Warty Poznań! Najlepszą bramkarką turnieju wybrana została nasza piłkarka - Julia Brzęcka.

  • 17.02.2025

    Konieczny nowym zawodnikiem Polonii Środa

    Z radością ogłaszamy, że Bartosz Konieczny, utalentowany 18-letni obrońca, dołącza do Polonii Środa Wielkopolska na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca 2025 roku! Bartek trafia do naszego klubu z Unii Swarzędz, do której wcześniej przeniósł się z GES Poznań.

  • 17.02.2025

    Wygrana na zakończenie

    W ostatnim meczu towarzyskim tegorocznego zimowego okresu przygotowawczego piłkarze Polonii Środa zmierzyli się z zespołem U-19 Lecha Poznań a spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Popowie.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.