17.02.2025
Wygrana na zakończenieW ostatnim meczu towarzyskim tegorocznego zimowego okresu przygotowawczego piłkarze Polonii Środa zmierzyli się z zespołem U-19 Lecha Poznań a spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Popowie.
Od samego początku spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie, a oba zespoły odważnie atakowały bramkę rywala. W 5 minucie przed okazją na zdobycie bramki stanął Mikołaj Stangel ale jego uderzenie pewnie obronił bramkarz Lecha. Między siódmą a dwunastą minutą dwukrotnie przed szansą na pokonania bramkarza Lecha stanął Jędrzej Drame ale dwukrotnie piłka przeleciała nad poprzeczką poznańskiej bramki. W 28 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w polu karnym zgrywa ją Jędrzej Drame a uderzenie Kamila Budycha zatrzymuje się na słupku poznańskiej bramki. Sześć minut później fantastyczną interwencją po uderzeniu sprzed pola karnego popisuje się Przemysław Frąckowiak i nadal mamy bezbrakowy remis. Do końca pierwszej części spotkania nic więcej ciekawego na boisku się nie wydarzyło i na przerwę obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron to Polonia Środa osiągnęła zdecydowaną przewagę. Poloniści zepchnęli rywala do głębokiej defensywy i co chwila nękali obronę lechitów. Brakowało jednak celnego wykończenia stwarzanych sobie sytuacji. Dopiero w 82 minucie po zagraniu Adama Krzosa piłkę do bramki rywali z najbliższej odległości wpakował Jakub Szczypek. Sześć minut później Kamil Budych zagrał idealną piłkę do Oscara Romero a ten bez większych problemów umieścił piłkę w bramce. Chwilę później sędzia zakończył ostatnią grę kontrolną dla Polonii Środa w zimowym okresie przygotowawczym.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak (46` Pawlaczyk) – Nawrocki (70` Kledecki), Pieńczak (70` Skrobosińki), Walczak (88` Budych), Budych (70` Hyl), Szczypek, Stangel (70` Kujawa), Bartkowiak (70` Romero), Kołtański, Milachowski (70` Łasocha), Drame (70` Krzos).
Bramki: Szczypek (82`), Romero (89`)
Najnowsze aktualności
-
07.04.2026
Młodzicy w kratkę (2014)
Dwa mecze w czwartek rozegrała Polonia 2014. Pierwszy zespół w 1. lidze wojewódzkiej przegrał 3:7 (1:3) z Lechem Poznań Niebieskimi. Dwie bramki w tym meczu strzelił Karol Krawczewski, a jedną Witold Artomski. Drugi zespół, który rywalizuje w 2. lidze okręgowej, na własnym boisku wygrał 6:0 (2:0) z Kłosem Zaniemyśl.
-
07.04.2026
Porażka z Lesznem w końcówce (2013)
Nie udało się w minioną środę wywalczyć punktów Polonii 2013. Mecz z Polonią 1912 był wyrównany i oba zespoły stwarzały sobie okazje bramkowe. Decydująca okazała się końcówka spotkania, kiedy to w 78. i 80. minucie goście zdobyli bramki na wagę trzech punktów. Po pięciu meczach Polonia jest 7. w ligowej tabeli.
-
07.04.2026
Pewne zwycięstwo z Dąbroczanką (2012)
W czwartek na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce zespół Polonii 2012 odniósł kolejne pewne zwycięstwo, pokonując 6:0 (3:0) Dąbroczankę Pępowo. Goście od początku skupili się na bronieniu własnej bramki i tylko sporadycznie wyprowadzali kontrataki, Poloniści zaś długimi fragmentami bili głową w mur, ale ostatecznie udało im się strzelić sześć bramek, które strzelali Tymoteusz Włodarczak i Szymon Kempski po dwie oraz Jakub Jacków i Piotr Nowaczyk po jednej.
-
07.04.2026
Na piątkę z Lechem (2011)
W czwartek 2 kwietnia zespół Polonii 2011 odniósł swoje trzecie w tej rundzie zwycięstwo. Podopieczni Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka na własnym boisku wygrali 5:0 (3:0) z Lechem Poznań 2012. Po dwie bramki strzelili Kuba Kucharski oraz Mikołaj Podlak, a raz piłkę do własnej bramki skierował zawodnik gości. W ligowej tabeli nasza drużyna jest czwarta, mając jednak tyle samo punktów co wicelider i trzeci zespół.
-
07.04.2026
Pierwszy triumf drugiej drużyny (2010)
Pierwsze zwycięstwo odniosła druga drużyna Polonii 2010, która w Baranowie pokonała 2:1 (2:1) UKS APR Lampart Poznań. Bramki dla Polonii strzelali Olivier Grodziski oraz Jakub Królak. Punktów nie udało się tym razem wywalczyć pierwszej drużynie, która rywalizowała z GES-em Poznań. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 (0:2), a jedyną bramkę dla Średzian strzelił z rzutu karnego Sviatoslav Melnykov.
-
07.04.2026
Niedosyt po remisie (2009)
W minioną środę zespół Polonii 2009 rywalizował w ramach 1. ligi wojewódzkiej B1 z GES Sport Academy. Rozgrywane w Poznaniu spotkanie, którego gospodarzem była Polonia, zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1. Gola dla średzkiej drużyny zdobył Benjamin Wałuszko. Zawodnicy czuli jednak spory niedosyt, bo mimo wielu okazji bramkowych nie udało się zdobyć gola na wagę trzech punktów. Polonia jest trzecia w tabeli, a w środę rozegra zaległy mecz z Unią Swarzędz.
-
07.04.2026
Klasa A: Porażka po walce
Po ciekawym, pełnym walki i emocji meczu trzeci zespół Polonii przegrał w Klęce 1:2 (1:1) z trzecią siłą ligi - Błękitnymi Psary Polskie. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 6. minucie po trafieniu Huberta Łosińskiego, ale goście wyrównaniu tuż przed przerwą po mocno dyskusyjnym rzucie karnym. Błękitni wynik meczu ustalili w 60. minucie i mimo prób Polonistom nie udało się doprowadzić do wyrównania między innymi przez doskonałą dyspozycję golkipiera przyjezdnych.
-
07.04.2026
Kolejne derby Wielkopolski
Nie zwalniają tempa rozgrywki trzecioligowe sezonu 2025/26. Już w najbliższy piątek piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejny mecz. Tym razem podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w kolejnych derbach Wielkopolski podejmą na własnym boisku Unię Swarzędz.



























































































