04.10.2021
Porażka polonistów w Skórzewie (2006)W sobotę 2 października juniorzy młodsi rocznika 2006 w meczu 8 kolejki wyjechali do Skórzewa na kolejny mecz ligowy. Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej tej jesieni. W sierpniu w Środzie górą byli poloniści wygrywając skromnie 1-0.
Rewanż udanie wyszedł gospodarzom zawodów, którzy wygrali ten mecz zasłużenie 4-2. Niestety w szeregach naszego zespołu brakowało odpowiedniego podejścia do meczu, po bardzo dobrym spotkaniu sprzed tygodnia w Baranowie nie pozostało za wiele. Zabrakło jakości i podejmowania dobrych decyzji co w prosty sposób wykorzystał przeciwnik, który w 12 min prowadził już 2-0 po własnych błędach polonistów. W obronie zespół grał słabo brakowało komunikacji, dobrego otwarcia. Z kolei w drugiej linii nie było wyjścia na pozycję, zespół grał na stojąco a to przełożyło się na brak sytuacji pod polem karnym gospodarzy. Przebudzenie naszego zespołu nastąpiło dopiero przy stanie 3-0 dla Canarinhos, gdzie Jakub Wawroski zdobył kontaktową bramkę dla Polonii z rzutu karnego. Niestety jeszcze przed przerwą rywale podwyższyli prowadzenie na 4-1. Druga połowa nieco lepsza z minimalnym wskazaniem dla naszego zespołu, ale tym razem zabrakło zakończenia akcji celnym strzałem do bramki przeciwnika. Nasi zawodnicy razili nieskutecznością i nie mieli pomysłu co zrobić z piłką w okolicy pola karnego i pomimo bramki zdobytej przez Janka Wójkiewicza w 67 min nie udało się już w żaden sposób pokonać bramkarza ze Skórzewa. Poloniści przegrali na własne życzenie, praktycznie pierwsze 45 minut było przespane na boisku. Trudno tutaj szukać tłumaczeń po prostu takie słabe mecze się zdarzają i najwięcej uczą. Teraz na treningach przyjdzie czas na wyciągnięcie wniosków, aby w kolejnym spotkaniu w Środzie z AKF Poznań zagrać o zwycięstwo i przede wszystkim narzucić swój własny styl a nie podporządkowywać się pod rywali.
Polonia zagrała w składzie:
D. Kaczmarek – P. Hładyszewski, J. Płonka, O. Górski, K. Mielcarek, O. Oboda, K. Biadała, J. Wójkiewicz, K. Manicki, J. Łoda, J. Wawroski – K. Kruk, J. Zaganiaczyk, A. Wyderkiewicz, K. Bartkowiak, K. Bartkowiak, R. Kozica, S. Dębowski, M. Nabiałek.
Najnowsze aktualności
-
12.08.2024
Daleki wyjazd do Słupska
W najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ekipa Mikołaja Raczyńskiego uda się do Słupska na spotkanie z beniaminkiem ligowych rozgrywek Gryfem. Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę 17 sierpnia a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.
-
12.08.2024
Imponujący debiut trampkarzy (2011)
Polonia 2011 w sobotę zaliczyła imponujący debiut w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej trampkarzy C2, w swoim pierwszym oficjalnym meczu na pełnowymiarowym boisku pokonując aż 9:0 (4:0) Wartę Poznań 2012. Bramki dla Polonii strzelali: Giovani Henriquez-Gajda - trzy, Ignacy Ucinek - dwie, Szymon Cichy - dwie, Mateusz Szklarski oraz Antoni Kaus.
-
12.08.2024
Inauguracja na remis (2008)
W sobotę zespół Polonii 2008 rozegrał pierwszy mecz sezonu 2024/2025 w 1. lidze wojewódzkiej juniorów B1. Poloniści na wyjeździe zremisowali 1-1 (1-1) z Polonią 1912 Leszno, a jedyną bramkę strzelił Adrian Wojciechowski.
-
12.08.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (10/11.08.2024)
W sobotę zespoły akademii rozegrały pierwsze mecze ligowe w sezonie 2024/2025. W miniony weekend zagrały dwa nasze zespoły - Polonia 2008 zremisowała na wyjeździe 1:1 z Polonią 1912 Leszno, a jedynego gola dla Polonii strzelił Adrian Wojciechowski. Natomiast na boisku CTP1 trampkarze Polonii z rocznika 2011 w pierwszym oficjalnym meczu w piłce 11-osobowej pokonali aż 9:0 zespół Warty Poznań 2012! Hat tricka strzelił Giovani Henriquez-Gajda, po dwa gole zdobyli Ignacy Ucinek i Szymon Cichy, a po jednym trafieniu zanotowali Mateusz Szklarski oraz Antoni Kaus.
-
11.08.2024
Trzy punkty zostają w Środzie Wlkp.
Na inaugurację V ligi sezonu 2024/25 zespół rezerw Polonii Środa w niedzielne popołudnie podejmowali na własnym boisku Polanina Strzałkowo.
-
11.08.2024
Udana inauguracja kobiet
W niedzielne południe zespół kobiet Polonii Środa zainaugurował rozgrywki Orlen I ligi kobiet sezonu 2024/25. W pierwszym meczu polonistki mierzyły się na boisku z Starych Oborzyskach z beniaminkiem zespołem Juna Trans.
-
10.08.2024
Podział punktów przy Sportowej
W drugim meczu ligowym sezonu 2024/25 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Noteć Czarnków. Ligowe spotkania pomiędzy oboma ekipami w poprzednim sezonie zakończyły się wygranymi Noteci. Poloniści pałali zatem rządzą rewanżu.
-
09.08.2024
Drużyny Polonii w sezonie 2024/2025
Pięć drużyn seniorskich, dziesięć drużyn akademii w piłce jedenastoosobowej, pięć drużyn w piłce dziewięcioosobowej, a także dziewięć zespołów w rozgrywkach bezwynikowych dzieci - w sumie 29 DRUŻYN zgłosiła Polonia Środa Wielkopolska do rozgrywek piłkarskich w rundzie jesiennej sezonu 2024/2025!



























































