19.09.2020
Polonia zwycięża w meczu na szczycieW sobotę 19 września w Stężycy doszło do prawdziwego pojedynku na szczycie. Naprzeciwko siebie stanęły dwie niepokonane ekipy Polonia Środa i Radunia Stężyca.
Licznie tego dnia zgromadzenie kibice na przepięknym stadionie w Stężycy w pierwszej części spotkania nie obejrzeli bramek. Oba zespoły starał się atakować bramkę rywala ale w głównej mierze skupiały się na zabezpieczeniu swojej defensywy. Ze strony Polonii Środa najbliższy szczęścia był Krystian Pawlak po którego uderzeniu w 9 minucie z rzutu wolnego piłka obiła poprzeczkę bramki rywali. Ze strony Raduni sporo zagrożenie było po dośrodkowaniach w pole karne szczególnie tych idących z prawej strony boiska gdzie do trzydziestej minuty grał Michał Miller, a od trzydziestej minuty Wojciech Fadecki. Jednak do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie skierował piłki do bramki rywali i na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron Polonia odważniej zaatakowała rywala. Nasz zespół nie pozwalał Raduni rozwinąć skrzydeł samemu groźnie atakując. W 58 minucie Luis Henriquez ograł Rafała Kosznika i świetnym podaniem uruchomił Krzysztofa Biegańskiego. Prawy pomocnik Polonii minął bramkarza Radunii i mimo sporej odległości od bramki pewnym strzałem skierował piłkę do bramki rywali. Podrażniona Radunia ruszyła do ataków ale zespół Polonii skutecznie i z wielkim poświęceniem bronił dostępu do swojej bramki. Dodatkowo zespół trenera Letniowskiego od 67 minuty musiał grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Pawła Wojowskiego za uderzenie bez piłki naszego zawodnika. Do końca spotkania poloniści grający z wielkim zaangażowaniem rozbijali ataki rywala by po końcowym gwizdku świętować zwycięstwo na środku boiska.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski, Borucki, Onsorge, Henriquez, Kujawa, Zgarda, Sobkowiak (70` Szynka), Buczma (70` Ceglewski) , Biegański (85` Słabikowski), Pawlak (89` Górzyński)
Radunia wystąpiła w składzie: Woźniak – Kosznik, Czekaj, Murawski, Wojowski, Deja, Letniowski, Szuprytowski, Fadecki, Retlewski, Miller.
Bramki: Biegański (58`)
Żółte kartki: Borucki, Zgarda – Retlewski
Czerwona kartka: Wojowski (67`)
Najnowsze aktualności
-
25.02.2025
Marzec z Polonią Środa
Znamy już dokładny harmonogram domowych spotkań ligowych piłkarzy Polonii Środa Wielkopolska na marzec 2025.
-
25.02.2025
Wraca ligowa rzeczywistość
Po zimowej przerwie wracają do gry trzecioligowi piłkarze. W najbliższy weekend odbędzie się 19 kolejka w której piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Czarnkowie z tamtejszym zespołem Noteci. Oba zespoły mają za sobą już po jednym spotkaniu o stawkę w tym roku. Był to mecz 1/16 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski. Oba pewnie awansowały do kolejnej rundy tych rozgrywek potwierdzająć swoją dobrą formę na początku rundy wiosennej. Noteć Czarnków pokonała Victorię Września 5:1, a Polonia Środa Polonię Chodzież 7:0.
-
24.02.2025
Kolejny wygrany sparing
Drugi zespół Polonii Środa w kolejnym meczu towarzyskim tej zimy mierzył się z Lubońskim KS. Mecz został rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Puszczykowie.
-
23.02.2025
Polonia gromi i gra dalej
W ostatni weekend lutego piłkarze Polonii Środa rozegrali pierwsze w 2025 roku spotkanie o stawkę. Ich rywalem była czwarto ligowa Polonia Chodzież a stawką spotkania był awans do 1/8 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski.
-
21.02.2025
Transmisja z Piły
Zapraszamy Was na transmisję z meczu 1/16 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Polonią Chodzież. Początek transmisji w sobotę 22 lutego o godzinie 19:20.
-
17.02.2025
Polonistki Halowymi Mistrzyniami Wielkopolski U-16!
Polonia Środa Wielkopolska zwycięzcą Halowych Mistrzostw Wielkopolski kobiet do lat 16! Podopieczne Elżbiety Nowicz oraz Weroniki Rychlewskiej w średzkiej hali Kobra Arena po znakomitej walce zdobyły złote medale, w finale pokonując 3:2 zespół Warty Poznań! Najlepszą bramkarką turnieju wybrana została nasza piłkarka - Julia Brzęcka.
-
17.02.2025
Konieczny nowym zawodnikiem Polonii Środa
Z radością ogłaszamy, że Bartosz Konieczny, utalentowany 18-letni obrońca, dołącza do Polonii Środa Wielkopolska na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca 2025 roku! Bartek trafia do naszego klubu z Unii Swarzędz, do której wcześniej przeniósł się z GES Poznań.
-
17.02.2025
Wygrana na zakończenie
W ostatnim meczu towarzyskim tegorocznego zimowego okresu przygotowawczego piłkarze Polonii Środa zmierzyli się z zespołem U-19 Lecha Poznań a spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Popowie.

























































