OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.01.2018

Polonia zagra z Lechem Poznań

Już w najbliższą niedzielę 14 stycznia pierwszy mecz towarzyski tej zimy zagrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem podopiecznych Tomasza Dłużyka będzie występujący w Lotto Ekstraklasie Lech Poznań. Spotkanie odbędzie się na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Bułgarskiej, które jest zakryte specjalnym balonem. Z tego powodu niestety nie będą go mogli obejrzeć sympatycy obydwóch drużyn. Początek meczu zaplanowano na godzinę 12:00.

Oba zespoły przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2017/18 rozpoczęły w poniedziałek 8 stycznia. Poloniści spotkali się w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Podczas pierwszego treningu odbyli Beeptest. W kolejnych dniach nasz zespół trenował na siłowni oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

W zajęciach biorą udział wszyscy zawodnicy, którzy znajdowali się w kadrze Polonii w rundzie jesiennej sezonu 2017/18. Po za nimi na treningach można zauważyć panamczyka Luisa Henriqueza który na początku roku podpisał kontrakt z naszym Klubem oraz Witolda Walkowiaka, który zakończył wypożyczenie do Gromu Plewiska i póki co spróbuje powalczyć o miejsce w składzie naszego zespołu na rundę wiosenną. Sztab szkoleniowy nie wyklucza, że pojawią się na treningach także nowi testowani piłkarze, ale póki co nikt nie zdradza ich personaliów.

Dla lechitów spotkanie z naszym Klubem będzie ostatnim akcentem treningowym przed obozem zimowym który rozpoczyna się w poniedziałek. Obóz w tureckim Belek potrwa dwanaście dni. Podopieczni trenera Nenada Bjelicy wrócą do stolicy Wielkopolski 27 stycznia. Wśród zawodników, którzy rozpoczęli przygotowania z pierwszą drużyną znajdują: Thomas Rogne który zimą dołączył do Lecha, ale też bramkarz Bartosz Mrozek, obrońca Wiktor Pleśnierowicz i pomocnik Tymoteusz Klupś. Z zespołem nie trenuje Maciej Makuszewski który wraca do zdrowia po kontuzji i on na pewno nie zagra przeciwko naszemu zespołowi.

Polonia po raz ostatni z Lech zagrała 7 września 2013 roku dzięki zwycięstwu w konkursie Kolejorz kontra Twój Klub. Wtedy na boisku w Środzie Wlkp. lepsi okazali się lechici którzy wygrali 4:0 (3:0) po dwóch bramkach Vojo Ubiparipa i dwóch trafieniach Bartosza Ślusarskiego.

Warto jeszcze dodać, że dla nowego zawodnika Polonii Środa Luisa Henriqueza spotkanie z Lechem Poznań będzie swego rodzaju sentymentalnym powrotem na Bułgarską. Nowy zawodnik naszego Klubu reprezentował bowiem barwy Kolejorza przez osiem lat (od sezonu 2007/08 do sezonu 2014/15) i zdobył z nim dwa razy mistrzostwo Polski i raz Puchar Polski.

Najnowsze aktualności

  • 01.12.2022

    Baraż o CLJ U-15: Zwycięstwo z Arką w pierwszym meczu! (2008)

    W pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Polonia Środa Wielkopolska pokonała 4:2 (1:1) zespół Arki Gdynia! Poloniści już w 1. minucie objęli prowadzenie, ale goście dość szybko wyrównali, a tuż po przerwie wyszli na prowadzenie. Średzki zespół zdołał jednak strzelić jeszcze trzy bramki i z dwubramkową zaliczką uda się w niedzielę do Gdyni na mecz rewanżowy!

  • 30.11.2022

    Plan zimowych sparingów drugiego zespołu Polonii

    Poznaliśmy plan zimowych meczów towarzyskich zespołu rezerw Polonii Środa. W sumie nasz drugi zespół w zimowych okresie przygotowawczym rozegra sześć gier kontrolnych a rywalami podopiecznych Waldemara Grześkowiaka będą między innymi gracze Astry Krotoszyn, Ravii Rawicz czy Warty Śrem.

  • 30.11.2022

    Plan zimowych sparingów Polonii Środa

    Piłkarze Polonii Środa od piątku 9 grudnia będą przebywać na zasłużonych urlopach ale nie oznacza to że sztab szkoleniowy naszego zespołu nie myśli już o rundzie wiosennej obecnego sezonu.

  • 29.11.2022

    Z Arką Gdynia o CLJ U-15 (2008)

    Już jutro o godzinie 13:00 na płycie głównej Stadionu Średzkiego trampkarze starsi Polonii Środa Wielkopolska podejmą kolejną próbę wywalczenia awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Latem nasz zespół musiał uznać wyższość Jaguara Gdańsk, a tym razem rywalem Polonistów będzie Stowarzyszenie Inicjatywa Arka Gdynia.

  • 29.11.2022

    Runda jesienna za zespołem kobiet

    Jakiś czas temu piłkarki Polonii Środa Wielkopolska zakończyły zmagania ligowe w rundzie jesiennej. Po dziesięciu kolejkach obecnego sezonu podopieczne Marka Gierałki i Marty Woźniak zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli i mają w swoim dorobku 13 punktów.

  • 29.11.2022

    Trójmecz żaków starszych (2014)

    W sobotę 26 listopada podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rozegrali trójmecz z zespołami Warty Śrem oraz AP Reissa Gostyń.

  • 29.11.2022

    Sparing orlików z APR Poznań (2013)

    W ramach gry kontrolnej nasi orlicy młodsi rozegrali mecz sparingowy z piłkarzami reprezentującymi zespół Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań - rocznik 2014.

  • 29.11.2022

    Gry kontrolne orlików (2012)

    W soboty 19 i 26 listopada drugi zespół orlików starszych Polonii gościł na swoich boiskach zespoły Lidera Swarzędz i Zjednoczonych Września. Zespoły rozegrały mecze sparingowe, w których mogli pokazać się wszyscy dostępni zawodnicy. Oba spotkania były bardzo intensywne i bogate w piękne bramki.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.