OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

29.11.2022

Z Arką Gdynia o CLJ U-15 (2008)

Już jutro o godzinie 13:00 na płycie głównej Stadionu Średzkiego trampkarze starsi Polonii Środa Wielkopolska podejmą kolejną próbę wywalczenia awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Latem nasz zespół musiał uznać wyższość Jaguara Gdańsk, a tym razem rywalem Polonistów będzie Stowarzyszenie Inicjatywa Arka Gdynia.

Arka Gdynia, która będzie rywalem Polonii Środa Wielkopolska w barażu makroregionalnym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15, rywalizowała jesienią w pomorskiej Lidze Wojewódzkiej. W rozegranych trzynastu meczach podopieczni trenera Ireneusza Michalika nie doznali żadnej porażki - wygrali 11 meczów i dwukrotnie remisowali, mogąc poszczycić się bilansem bramkowym 69-10. Drugi w tabeli Stolem Gniewno stracił do rywala Polonii pięć punktów.

Polonia Środa Wielkopolska również nie miała sobie równych w grupie drugiej Ligi Wojewódzkiej - w czternastu meczach nasz zespół odniósł 12 zwycięstw i dwa razy zremisował. Bilans bramkowy Polonii to 57-13, a przewaga nad drugim KKS-em 1925 Kalisz wyniosła aż jedenaście punktów. W barażu wojewódzkim Poloniści pokonali Suchary Suchy Las - w pierwszym meczu był remis 2:2, ale w rewanżu podopieczni trenerów Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego wygrali 3:1.


Będzie to druga próba awansu Polonii Środa Wielkopolska do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Latem rywalem naszej drużyny był Jaguar Gdańsk, który okazał się zbyt mocny. W pierwszym meczu w Środzie Wielkopolskiej goście wygrali 1:5, a jedynego gola dla Średzian zdobył Paweł Sarna. W rewanżu Jaguar wygrał 3:1, a honorowe trafienie dla Polonii zaliczył Mikołaj Kowalski.


Polonia - trampkarz młodszy C1 (2008)
Baraż makroregionalny o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15
30 listopada 2022, godz. 13:30 - Środa Wielkopolska (Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska - SI Arka Gdynia


Polonia - trampkarz młodszy C1 (2008)
Baraż makroregionalny o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15
4 grudnia 2022, godz. 13:00 - Gdynia (boisko przy ul. Nauczycielskiej)
SI Arka Gdynia - Polonia Środa Wielkopolska

Najnowsze aktualności

  • 02.12.2025

    Nieudane pożegnanie z 1. ligą wojewódzką (2012)

    W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej, kończącym te rozgrywki, zespół Polonii 2012 przegrał w Pleszewie 3:6 (1:3) z Lechem Poznań/Południe. Bramki dla naszej drużyny, która wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej, strzelali Bartłomiej Krajewski - dwie, a także Tymoteusz Włodarczak.

  • 01.12.2025

    Polonia ósma w Błażejewku (2011)

    Polonia 2011 w weekend wzięła udział w turnieju Pro-Turnieje Winter Cup, który rozgrywany był w Błażejewku. Nasz zespół najpierw w grupie C zajął trzecie miejsce za placami późniejszego triumfatora Znicza Pruszków oraz drugiego Žalgirisa Kowno. Następnego dnia w grupie Silver średzka drużyna wygrała trzy mecze i raz zremisowała, dzięki czemu zajęła drugie miejsce, a ósme w całym turnieju. Najlepszym strzelcem turnieju był Mikołaj Podlak, który strzelił osiem goli.

  • 01.12.2025

    Futsal: Polonia U-17 bez awansu do turnieju finałowego (Juniorki)

    Zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska mimo dzielnej walki nie wywalczył awansu do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polsku U-17 kobiet w futsalu. O braku awansu zadecydowała minimalna porażka 2:3 z Unią Opole. Ponadto Polonistki wygrały 8:0 z Rolnikiem Głogówek, a także przegrywały 0:3 z Rekordem Bielsko-Biała i Śląskiem Wrocław.

  • 01.12.2025

    HPP: Komplet zwycięstw Polonii (2013)

    Polonia 2013 w kompletem zwycięstw zakończyła pierwszy turniej z cyklu Halowego Pucharu Prezesa WZPN, który rozgrywany był w Golinie. Nasz zespół, rywalizujący w strefie konińskiej, wygrywał kolejno 3:0, 5:0, 4:0, 2:1, 2:1. Drugi turniej podopieczni Bartosza Kadrzyńskiego oraz Jędrzeja Kujawy rozegrają 13 grudnia w Tuliszkowie.

  • 29.11.2025

    Futsal: Polonia U-17 awansowała do II fazy (2009/2010)

    Polonia 2009/2010 bez straty gola wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali w Zaniemyślu nasz zespół wygrywał kolejno 7:0 z III LO Futsal Leszno, 7:0 z Iskrą Kochlice oraz 2:0 z Polonią 1912 Leszno! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyła też Polonia 1912 Leszno, zostanie rozegrana w terminie 20/21 grudnia.

  • 27.11.2025

    Transmisja meczu z Flotą

    Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Flotą Świnoujście/

    Transmisja oczywiście z komentarzem 

    Początek transmisji w piątek 28 listopada o godzinie 12:50

    Realizacja transmisji:

    PoloniaTV

    Łukasz Szarzyński

  • 26.11.2025

    Z Flotą w Puszczykowie

    W najbliższy weekend rozegrana zostanie 19 kolejka trzeciej ligi grupy drugiej. Tym razem piłkarze Polonii Środa podejmować będą Flotę Świnoujście. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Puszczykowie w piątek 28 listopada a jego początek zaplanowano na godzinę 13:00.

  • 24.11.2025

    Zwycięskie zakończenie rundy (2014)

    W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej D2, którym Polonia 2014 kończyła rundę jesienną, nasz zespół wygrał 2:1 (1:0) z Lechem Poznań Białym. Oba gole dla średzkiej drużyny strzelił Bruno Gruszczyński. Zespół Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia zakończył jesień na szóstym miejscu w ligowej tabeli.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.