OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

29.11.2022

Runda jesienna za zespołem kobiet

Jakiś czas temu piłkarki Polonii Środa Wielkopolska zakończyły zmagania ligowe w rundzie jesiennej. Po dziesięciu kolejkach obecnego sezonu podopieczne Marka Gierałki i Marty Woźniak zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli i mają w swoim dorobku 13 punktów.

Podczas rundy jesiennej zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska zdobywały umiejętności piłkarskie z zakresu techniki taktyki i motoryki. Drużyna wraz z trenerami Markiem Gierałką i Martą Woźniak swoje przygotowania do sezonu rozpoczęła 12.07.2022 r. od tygodniowych treningów wprowadzających. Głównym ich zadaniem było kształtowanie wytrzymałości ogólnej, specjalnej, koordynacji ruchowej oraz techniki. Zespół rozegrał także mecze kontrolne. Polonistki zmierzyły się z GSS Grodzisk Wlkp. (Środa Wlkp.), KKPK Medyk POLOmarket Konin (Środa Wlkp.) i Lech Poznań UAM (Środa Wlkp.). Od tego czasu  drużyna  trenowała trzy razy w tygodniu,  a  w weekendy rozgrywała mecze mistrzowskie w I lidze kobiet. Podczas rundy jesiennej zespół rozegrał 10 spotkań mistrzowskich. W grupie rozgrywkowej drużyna zajęła szóste miejsce zdobywając 13 punktów. Na ten dorobek złożyły się cztery zwycięstwa, jeden remis i pięć porażek. Bilans bramkowy naszego zespołu to 19-24. Dla zespołu w tej rundzie najwięcej, bramek zdobyły: Kamila Wielińska pięć, Kinga Połatyńska cztery, Julia Mikołajczak trzy, Zofia Budasz dwie, Klaudia Nogalska, Dominika Hyża, Julia Dobroń, Laura Nowicka, Barbara Wierzbińska po jednej.

Kadra zespołu liczy 22 regularnie trenujące zawodniczki. W skład zespołu wchodzą: Julia Parecka (Br), Magdalena Mądra (Br), Agata Ratajczak (K), Katarzyna Ciesiółka, Dominika Hyża, Julia Mikołajczak, Zofia Budasz, Barbara Wierzbińska, Beata Nowak, Daria Sroczyńska, Laura Nowicka, Aleksandra Szukalska, Julia Drożak (K), Klaudia Nogalska, Magdalena Falkowska, Kinga Połatyńska, Kamila Wielińska, Gabriela Walczak, Aniela Szewczyk, Zofia Kraska, Olga Kujawa, Wiktoria Wyrębska.

Po zakończonych rozgrywkach 19.11.2022 r. drużyna przeszła ma zaplanowany na boisku dwutygodniowy mikrocykl roztrenowania, który będzie miał charakter czysto rekreacyjny. Potem nasze zawodniczki udadzą się na urlopy a do treningów wrócą na początku stycznia.

Najnowsze aktualności

 • 02.02.2023

  Towarzyska porażka z Zagłębiem Lubin (2009)

  W rozegranym w Lubinie meczu towarzyskim Polonia Środa Wielkopolska przegrała 0:2 (0:1) z Zagłębiem Lubin. Mecz był pełny walki i obie drużyny miały swoje okazje, ale to gospodarze byli skuteczniejsi.

 • 01.02.2023

  Dwie gry orlików (2012)

  Drużyna orlików starszych (rocznik 2012) w piątek rozegrała mecz towarzyski z Arką Gdynia, natomiast w niedzielę rywalem Polonii był Mieszko Gniezno.

 • 01.02.2023

  Kontrolne porażki trampkarzy (2008)

  W ubiegły weekend przygotowujący się do gry w Centralnej Lidze Juniorów trampkarze starsi (rocznik 2008) rozegrali dwa mecze kontrolne. Średzki zespół przegrał 0:2 z Poznańską 13 (rocznik 2007), a także 0:1 z UKS AP Reissa Poznań.

 • 31.01.2023

  Wygrana rezerw w Krotoszynie

  Okazałym zwycięstwem 3:0 rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej zawodnicy zespołu rezerw Polonii Środa. W pierwszym zimowym sparingu poloniści wygrali z grającą w V lidze (kaliska) Astrą Krotoszyn. Wynik powinien być jeszcze wyższy, jednak Oskarowi Janosiowi zabrakło trochę precyzji pod bramką przeciwnika.

 • 30.01.2023

  Młodziczki halowymi mistrzyniami Wielkopolski!

  Zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska zostały Halowymi Mistrzyniami Wielkopolski do lat 13! Polonistki z kompletem zwycięstw i bez straty gola zakończyły fazę grupową, a w półfinale po rzutach karnych pokonały Akademię Talentów Krotoszyn. W finale nasze piłkarki bezbramkowo zremisowały z Wartą Poznań, ale ponownie skuteczniej egzekwowały rzuty karne. Poza końcowym triumfem zawodniczka Polonii - Julia Brzęcka - została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.

 • 26.01.2023

  Cenna lekcja z Górnikiem

  W środę 25 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią piłkarze Polonii Środa rozegrali dodatkowy sparing tej zimy. Rywalem naszego zespołu był pierwszoligowy Górnik Łęczna który w tym czasie przebywał w Opalenicy na obozie przygotowawczym. Spotkanie trwało aż 120 minut i zostało rozegrany systemem 4x30 minut.

 • 25.01.2023

  Dublet Polonii w Koziołek Cup! (2013)

  W miniony weekend orlicy młodsi spędzili dużo czasu grając. W piątek zawodnicy mieli okazję rywalizować i trenować ze starszymi kolegami z rocznika 2012. W niedzielę natomiast podzielona na dwie grupy drużyna zdominowała turniej Koziołek Cup w Kórniku - Poloniści zajęli dwa pierwsze miejsca.

 • 24.01.2023

  Intensywny weekend żaków (2015)

  Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był bardzo intensywny i obfity w rywalizację boiskową. Żaki rywalizowały w turniejach w Dolsku i Śremie oraz rozegrały mecz z Polonią 2014.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.