29.11.2022
Runda jesienna za zespołem kobietJakiś czas temu piłkarki Polonii Środa Wielkopolska zakończyły zmagania ligowe w rundzie jesiennej. Po dziesięciu kolejkach obecnego sezonu podopieczne Marka Gierałki i Marty Woźniak zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli i mają w swoim dorobku 13 punktów.
Podczas rundy jesiennej zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska zdobywały umiejętności piłkarskie z zakresu techniki taktyki i motoryki. Drużyna wraz z trenerami Markiem Gierałką i Martą Woźniak swoje przygotowania do sezonu rozpoczęła 12.07.2022 r. od tygodniowych treningów wprowadzających. Głównym ich zadaniem było kształtowanie wytrzymałości ogólnej, specjalnej, koordynacji ruchowej oraz techniki. Zespół rozegrał także mecze kontrolne. Polonistki zmierzyły się z GSS Grodzisk Wlkp. (Środa Wlkp.), KKPK Medyk POLOmarket Konin (Środa Wlkp.) i Lech Poznań UAM (Środa Wlkp.). Od tego czasu drużyna trenowała trzy razy w tygodniu, a w weekendy rozgrywała mecze mistrzowskie w I lidze kobiet. Podczas rundy jesiennej zespół rozegrał 10 spotkań mistrzowskich. W grupie rozgrywkowej drużyna zajęła szóste miejsce zdobywając 13 punktów. Na ten dorobek złożyły się cztery zwycięstwa, jeden remis i pięć porażek. Bilans bramkowy naszego zespołu to 19-24. Dla zespołu w tej rundzie najwięcej, bramek zdobyły: Kamila Wielińska pięć, Kinga Połatyńska cztery, Julia Mikołajczak trzy, Zofia Budasz dwie, Klaudia Nogalska, Dominika Hyża, Julia Dobroń, Laura Nowicka, Barbara Wierzbińska po jednej.
Kadra zespołu liczy 22 regularnie trenujące zawodniczki. W skład zespołu wchodzą: Julia Parecka (Br), Magdalena Mądra (Br), Agata Ratajczak (K), Katarzyna Ciesiółka, Dominika Hyża, Julia Mikołajczak, Zofia Budasz, Barbara Wierzbińska, Beata Nowak, Daria Sroczyńska, Laura Nowicka, Aleksandra Szukalska, Julia Drożak (K), Klaudia Nogalska, Magdalena Falkowska, Kinga Połatyńska, Kamila Wielińska, Gabriela Walczak, Aniela Szewczyk, Zofia Kraska, Olga Kujawa, Wiktoria Wyrębska.
Po zakończonych rozgrywkach 19.11.2022 r. drużyna przeszła ma zaplanowany na boisku dwutygodniowy mikrocykl roztrenowania, który będzie miał charakter czysto rekreacyjny. Potem nasze zawodniczki udadzą się na urlopy a do treningów wrócą na początku stycznia.
Najnowsze aktualności
-
13.04.2026
Akademia: Rozgrywki dziecięce WZPN (11/12.04.2026)
Raport z dziecięcych rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 11/12 kwietnia 2026.
-
13.04.2026
Zwycięstwo z Jarotą na start wiosny (Dziewczyny)
Trzeci zespół kobiecy dobrze rozpoczął rundę wiosenną, pokonując Jarotę Jarocin 7:1 (3:0) w meczu 4. ligi. Cztery gole strzeliła Aleksandra Szukalska, dwa zdobyła Natasza Szymańska, a wynik ustaliła Alicja Doros. Trampkarki przegrały 1:6 z UKS APR Lampart Poznań/Mosina, a młodziczki przegrały 2:6 z Avią II Kamionki.
-
13.04.2026
Przełamanie młodzików (2014)
W poniedziałek udało się przełamać Polonii 2014, która dzięki zwycięstwu 2:0 (1:0) z UKS APR Lampart Poznań zdobyła swoje pierwsze punkty w rundzie wiosennej 1. ligi wojewódzkiej D2. Bramki na wagę trzech punktów strzelili Witold Artomski i Karol Krawczewski. Druga drużyna przegrała w Dominowie 1:5 (0:0) z Lechem Poznań/Dominowo-Krzykosy.
-
13.04.2026
Miła niespodzianka w Ostrzeszowie (2013)
Miłą niespodziankę sprawiła w niedzielę Polonia 2013, która w Ostrzeszowie pokonała 2:1 (1:1) wicelidera rozgrywek 1. ligi wojewódzkiej D1 - Lecha Poznań/Południe. Choć to gospodarze pierwsi objęli prowadzenie to Poloniści odwrócili losy meczu za sprawą bramek Leona Jackowa i Jakuba Przybyłka. Drugi zespół przegrał na wyjeździe 1:3 (1:1) z Clescevią Kleszczewo, a gola dla Polonii strzelił Bruno Obiegły.
-
13.04.2026
Dziesięć goli Polonii w Szczodrzykowie (2012)
Kolejne wysokie zwycięstwo w 2. lidze wojewódzkiej C2 odniosła Polonia 2012, która na boisku w Szczodrzykowie pokonała aż 10:1 (4:0) Kotwicę Kórnik. Hat tricka w tym spotkaniu skompletował Karol Marciniak. Drugi zespół, który rywalizuje w 2. lidze okręgowej C2, przegrał na wyjeździe z Avią Kamionki.
-
13.04.2026
Pechowa porażka w Kępnie (2011)
Pechowo zakończył się wyjazd Polonii 2011 do Kępna. Nasz zespół od 14. minuty prowadził po golu Kuby Kucharskiego, ale gospodarze po przerwie wyrównali, a w doliczonym czasie gry niestety zdobyli zwycięskiego gola. Lepiej spisała się druga drużyna, która na boisku treningowym pokonała 9:1 (2:0) Juna-Trans II Stare Oborzyska. Hat trickiem w tym meczu popisał się Jan Marciniak.
-
13.04.2026
Zwycięski thriller z KKS-em (2009)
Na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce zespół Polonii 2009 odniósł cenne zwycięstwo 2:1 (0:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Na boisku długo utrzymywał się bezbramkowy remis, choć to Poloniści byli stroną dominującą. W 68. minucie zawodnik gości został ukarany czerwoną kartką za faul taktyczny przed polem karnym i przewaga Polonii jeszcze wzrosła aż w 76. minucie gola na 1:0 strzelił Marcel Kliszkowiak. Gdy wydawało się, że nasz zespół dowiezie zwycięstwo do końcowego gwizdka to goście wykorzystali niefrasobliwość w obronie i doprowadzili do remisu. W doliczonym czasie jednak średzka drużyna zdobyła gola na wagę trzech punktów, a po dobrym dośrodkowaniu Franciszka Błaszyka wynik ustalił Benjamin Wałuszko.
-
13.04.2026
Klasa A: Stadion w Klęce odczarowany
Trzeci zespół seniorów odniósł w niedzielę bardzo cenne zwycięstwo 4:3 (1:0) z Kosynierem Sokołowo. Choć na stadionie w Klęce Poloniści prowadzili już od 2. minuty to emocji nie brakowało aż do ostatniego gwizdka sędziego. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Antoni Sobczyński, Filip Staszak, Oleksii Steblin oraz Mikołaj Szymański.





















































