OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.04.2021

Polonia wraca na zwycięską ścieżkę

W drugim spotkaniu grupy mistrzowskiej  piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Gdyni z tamtejszym zespołem Bałtyku. Po ostatnich niepowodzeniach trener Krzysztof Kapuściński nieco zmienił ustawienie swojego zespołu a także wprowadził kilka korekt personalnych. Były one spowodowane przede wszystkim urazami i absencjami za żółte i czerwone kartki kilku zawodników.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane a swoje okazje bramkowe miały obydwa zespoły. Po stronie Polonii swoich sił próbowali Bartosz Bartkowiak, Krzysztof Biegański i Paweł Mandrysz ale za każdym razem czujna była defensywa rywali. Jednak nasz zespół najbliżej objęcia prowadzenia był w samej końcówce pierwszej połowy gdy na bramkę uderzał Krystian Pawlak ale czujnie w bramce zachował się bramkarz rywali. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Polonia Środa rzuciła się do ataku. W 55 minucie Krystian Pawlak wywalczył piłkę przed polem karnym rywali po czym wyłożył ją Bartoszowi Bartkowiakowi a ten ładnym strzałem z 16 metrów umieścił futbolówkę w bramce rywali. Od tego momentu rywale zagrali odważniej chcąc doprowadzić do wyrównania a Polonia nastawiła się na kontrataki. Po jednym z nich bliski szczęścia na podwyższenie prowadzenia naszego zespołu Krystian Pawlak ale tym razem na wysokości zadania stanął bramkarz rywali. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Bałtyk do samego końca próbował doprowadzić do wyrównania ale nasz zespół skutecznie się bronił i dowiózł cenne zwycięstwo do samego końca.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski, Wujec, Borucki, Biegański (77` Słabikowski), Mandrysz (70` Ceglewski), Bartkowiak (89` Janoś), Nowak (46` Buczma), Zgarda, Brychlik, Pawlak (63` Sobkowiak).

Bałtyk Gdynia wystąpił w składzie: Bartkowiak – Garbacik, Lengiewicz, Gułajski, Marczak, Gołuński, Wołowski, Goerke, Liberacki, Poręba, Nowicki.

Żółte kartki: Wołowski, Gułajski, Jankowski, Demianchuk, Liberacki, Lengiewicz – Brychlik, Zgarda, Borucki.

Bramki: Bartkowiak (50`)

Najnowsze aktualności

  • 20.09.2022

    Trzy punkty młodziczek (2010)

    Młodziczki Polonii Środa Wielkopolska rozegrały w Kaliszu kolejne mecze ligi młodziczek Wielkopolskiego ZPN. Młode Polonistki aż 6:0 pokonały Amber Kalisz i nieznacznie przegrały 0:1 z Medykiem Konin. Nasze piłkarki plasują się na drugiej pozycji w tabeli i zgromadziły dotąd tyle samo punktów co liderujący Medyk.

  • 20.09.2022

    Wysoka porażka juniorek (2008)

    W meczu 2. kolejki ligi juniorek (rocznik 2008) Polonia Środa Wielkopolska przegrała 0:15 (0:8) z Medykiem Konin.

  • 20.09.2022

    Dwie porażki młodzików młodszych (2011)

    W meczu I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 0:7 (0:3) z Polonią 1912 Leszno. Duga drużyna nieznacznie przegrała 2:3 (1:0) z Liderem Swarzędz, choć jeszcze kwadrans przed zakończeniem spotkania prowadziła dwiema bramkami, które zdobyli Jan Marciniak i Alicja Bolewicz.

  • 20.09.2022

    Dobre występy młodzików (2010)

    Dobrze w ubiegły weekend spisały się drużyny w kategorii młodzik starszy. W I lidze okręgowej Polonia wygrała dwa mecze bez straty gola, pokonując 4:0 Wielkopolskę Komorniki i 6:0 Huragan Pobiedziska. W meczu II ligi okręgowej Poloniści wygrali 9:3 z Avią Kamionki, natomiast Polonia III przegrała 3:7 z Zawiszą Dolsk.

  • 19.09.2022

    W sobotę do Starogardu

    W sobotę 24 września piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie KP Starogard Gdański a mecz odbędzie się na boisku rywali. Jego początek zaplanowano na godzinę 16:00. Będzie to już dziewiąta ligowa kolejka sezonu 2022/23.

  • 19.09.2022

    Sześć bramek - sześć punktów (2009)

    W meczach I ligi okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska odniosła dwa zwycięstwa. W środę zespół pokonał 3:1 Victorię Września po dwóch bramkach Antoniego Łukaszewskiego i jednej Jakuba Janiszewskiego, natomiast w niedzielę na Stadionie Lekkoatletycznym średzka drużyna wygrała 3:0 z Piastem Kobylnica, a gole strzelali Eryk Popis, Jakub Janiszewski i Jakub Sawuć. Polonia prowadzi w ligowej tabeli.

  • 19.09.2022

    Kania pokonana (2008)

    W meczu 7. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych średzka Polonia wygrała na Stadionie Lekkoatletycznym z Kanią Gostyń 6:2 (3:1). Bramki dla zespołu trenerów Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego strzelali Filip Zawodni - dwie, Mikołaj Kowalski, Mikołaj Szymański, Wiktor Motyl oraz Bartosz Idziaszek. Polonia z kompletem punktów prowadzi w tabeli z przewagą pięciu punktów nad KKS-em 1925 Kalisz.

  • 19.09.2022

    Wydarty punkt w Jarocinie (2006)

    W spotkaniu 6. kolejki I ligi okręgowej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska w doliczonym czasie gry wywalczyła remis z Jarotą Jarocin. Do przerwy gospodarze z Jarocina prowadzili 2:0, ale w 54. minucie kontaktowego gola strzelił Szymon Rauhut. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Jakub Płonka. Poloniści utrzymują prowadzenie w ligowej tabeli.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.