19.09.2022

Kania pokonana (2008)

W meczu 7. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych średzka Polonia wygrała na Stadionie Lekkoatletycznym z Kanią Gostyń 6:2 (3:1). Bramki dla zespołu trenerów Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego strzelali Filip Zawodni - dwie, Mikołaj Kowalski, Mikołaj Szymański, Wiktor Motyl oraz Bartosz Idziaszek. Polonia z kompletem punktów prowadzi w tabeli z przewagą pięciu punktów nad KKS-em 1925 Kalisz.

Rozegrany w samo południe mecz pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska a Kanią Gostyń miał dwie różne odsłony. Pierwsza połowa przebiegała pod wyraźne dyktando gospodarzy i udokumentowana została trzema bramki, na które goście odpowiedzieli jednym trafieniem. W drugiej połowie podobnie lepszym zespołem byli młodzi Poloniści, którzy dołożyli trzy gole, ale tempo gry wyraźnie spadło. W meczu padło dużo bramek i każda była wyjątkowej urody. Niestety zespół Polonie dwukrotnie trafił bramki, które paść nie powinny. W pierwszej sytuacji przeciwnik wykorzystał błąd w kryciu, a w drugiej nieporozumienie między linią obrony a bramkarzem.

Polonia - trampkarz starszy C1 (2008)
I liga wojewódzka C1 Proton - grupa II
17 września 2022, godz. 12:00 - Środa Wielkopolska (Stadion Lekkoatletyczny)
Polonia Środa Wielkopolska 6:2 (3:1) Kania Gostyń
Mikołaj Kowalski 13, Mikołaj Szymański 26, Filip Zawodni 34, 58, Wiktor Motyl 46, Bartosz Idziaszek 77 - Artur Stróżyński 36, Olaf Pilch 61

Polonia: 31. Mikołaj Świdurski, 4. Kamil Orwat, 77. Oliwier Pacholski, 9. Patryk Karczewski, 7. Mikołaj Szymański, 11. Filip Zawodni, 6. Aleksander Bajon, 19. Adrian Wojciechowski, 10. Wiktor Motyl, 8. Mikołaj Kowalski, 14. Paweł Sarna. Grali także: 1. Jakub Pawlaczyk, 2. Alan Nowakowski, 3. Eryk Popis, 12. Nikodem Bliskowski, 20. Szymon Makowiecki, 23. Bartosz Idziaszek, 70. Jakub Michalak.
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gąsiorowski.

żółta kartka: Olaf Pilch (Kania).

Grano 2x40 minut.

Tabela:

I liga wojewódzka C1 Proton - grupa II (2008)

Intensywny weekend żaków (2015)

Intensywny weekend mają za sobą żacy Polonii z rocznika 2015. W sobotę grupa biała udała się do Poznania na turniej ligowy, ale zmierzyła się tam tylko z Lechem II Poznań (rocznik 2016). W niedzielę obie grupy żaków rywalizowały w grze kontrolnej z AP Reissa Komorniki.

Turniej ligowy na Stadionie Średzkim (2013)

W niedzielę druga grupa orlików starszych (rocznik 2013) była gospodarzem turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Zawody zostały rozegrane na płycie głównej Stadionu Średzkiego. Poloniści podzieleni na dwa zespoły rywalizowali z Kotwicą Kórnik, Orlikiem Miłosław, UKS-em Śrem i Wartą Śrem.

• 30.04.2024

Akademia: Zapowiedź majówki (30.04-05.05.2024)

Majówka 2024 przepełniona będzie piłkarskimi emocjami, które rozpoczną się już w we wtorek i potrwają do poniedziałku! W tym czasie czeka nas dwanaście meczów drużyn akademii oraz trzy turnieje ligowe WZPN! Sporo meczów rozegranych zostanie na Stadionie Średzkim! Sprawdźcie koniecznie terminarz.

Porażka mimo prowadzenia (Juniorki)

W sobotę zawodniczki Polonii rywalizujące w III lidze okręgowej trampkarzy C2 udały się do Orzechowa z nastawieniem by zdobyć trzy punkty. Przez długi czas wszystko układało się po myśli naszej drużyny, która prowadziła po bramkach Alicji Doros i Nikoli Jeziorskiej i co kilka chwil stwarzały kolejne okazje. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 3:2 i obronili je do gwizdka kończącego spotkanie.

Porażka w Kórniku (2013)

W niedzielę orlicy starsi Polonii (rocznik 2013) udali się do Kórnika, gdzie rozegrali mecz I ligi okręgowej młodzików D2 z Kotwicą. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis w starciu z zespołem, który wygrał wszystkie dotychczasowe mecze. Między 51. a 53. goście zdobyli jednak trzy gole, a w 60. minucie ustalili wynik spotkania.

Dziewięć goli z Kotwicą (2012)

W meczu 3. kolejki II ligi okręgowej zespół młodzików urządził prawdziwy festiwal strzelecki. Polonia wygrała aż 9:3 z Kotwicą II Kórnik, a skutecznością błysnął Adam Płóciennik, który aż czterokrotnie trafiał tego dnia do siatki.

Lider z Leszna pokonany! (2012)

W starciu lidera i wicelidera I ligi wojewódzkiej młodzików zespół Polonii 2012 na Stadionie Średzkim po emocjonującym meczu pokonał lidera rozgrywek - Polonię 1912 Leszno 5:4 (1:2). Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale to goście schodzili na przerwę prowadząc 2:1. Nasz zespół po przerwie wyrównał, by po chwili goście znów prowadzili. Końcówka należała jednak do Średzian, którzy w ciągu czterech minut zdobyli trzy gole, na co rywale odpowiedzieli tylko jednym trafieniem!

Porażka ze Zjednoczonymi (2011)

W piątek zespół Polonii 2011 II zagrał wyjazdowy mecz II ligi okręgowej D1. Nasz zespół przegrał 0:3 (0:1) w Psarach Polskich ze Zjednoczonymi Września.