19.09.2022

Sześć bramek - sześć punktów (2009)

W meczach I ligi okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska odniosła dwa zwycięstwa. W środę zespół pokonał 3:1 Victorię Września po dwóch bramkach Antoniego Łukaszewskiego i jednej Jakuba Janiszewskiego, natomiast w niedzielę na Stadionie Lekkoatletycznym średzka drużyna wygrała 3:0 z Piastem Kobylnica, a gole strzelali Eryk Popis, Jakub Janiszewski i Jakub Sawuć. Polonia prowadzi w ligowej tabeli.

W srodkowym meczu Polonia dominowała od pierwszej do ostatniej minuty, ale długimi fragmentami zawodnicy razili nieskutecznością. Dopiero w 21. minucie do odbitej w polu karnym piłki dopadł Jakub Janiszewski, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. W 36. minucie po idealnym dośrodkowaniu Eryka Popisa z rzutu wolnego głową bramkę zdobył Antoni Łukaszewski. Kiedy wydawało się, że Polonia ma mecz pod kontrolą, rywale wyprowadzili dwa kontrataki wykorzystując niefrasobliwość defensywy, a w 39. minucie zdobyli bramkę po błędzie technicznym jednego z obronców.

Tuż po przerwie po podaniu Eryka Popisa świetnym uderzeniem popisał się Antoni Łukaszewski, który dostrzegł wysuniętego bramkarza i strzałem pod poprzeczkę zdobył gola. Do końca spotkania Polonia doinowala i stwarzała sobie sytuacje, lecz nie potrafiła wykorzystać już żadnej z nich.

Polonia - trampkarz młodszy C2 I (2009)
I liga okręgowa C2 - grupa I
14 września 2022, godz. 17:30 - Września
Victoria Września 1:3 (1:2) Polonia Środa Wielkopolska
Stanisław Wróbel 39 - Jakub Janiszewski 21, Antoni Łukaszewski 36, 45

Polonia: 1. Patryk Krawczewski - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 19. Stanisław Korzeniewski - 4. Kacper Kucharski, 18. Antoni Łukaszewski, 3. Eryk Popis, 14. Miłosz Gauza - 26. Stanisław Solarski, 10. Jakub Janiszewski - 7. Antoni Staszak. Grali także: 9. Sebastian Grządzielewski, 11. Stanisław Jaskólski, 15. Filip Wojciechowski, 16. Jakub Stachowiak.
trenerzy: Marcin Parus oraz Miłosz Twardowski.

Grano 2x40 minut.

Przed meczem zawodnicy spodziewali się trudnego pojedynku i mieli rację. Choć Polonia miała optyczną przewagę, to goście byli bardzo dobrze zorganizowani w obronie. W 13. minucie przed polem karnym sfaluowany został Jakub Janiszewski, a do piłki podszedł Eryk Popis. Jego strzał nie był groźny, ale bramkarz popełnił fatalny błąd i przepuścił piłkę między nogami. W 21. minucie po dośrodkowaniu Kacpra Kucharskiego z rzutu rożnego piłkę głową trącił Antoni Łukaszewski, a z bliska do bramki skierował ją Jakub Janiszewski. Wcześniej zdobył on podobną bramkę, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Po przerwie gospodarze kontrolowali przebieg meczu i w 61. minucie ustalili wynik meczu. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Eryk Popis dośrodkował wprost na głowę Jakuba Sawucia, który mocnym uderzeniem pokonał bramkarza. Poloniści mieli kolejne okazje, ale zabrakło zimnej krwi w polu karnym rywali. Raz do siatku trafił Jakub Janiszewski, ale kolejny raz sędzia odgwizdał spalonego.

18 września 2022, godz. 9:00 - Środa Wielkopolska (Stadion Lekkoatletyczny)
Polonia Środa Wielkopolska 3:0 (2:0) Piast Kobylnica
Eryk Popis 13, Jakub Janiszewski 21, Jakub Sawuć 61

Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 11. Stanisław Jaskólski - 4. Kacper Kucharski, 15. Filip Wojciechowski, 18. Antoni Łukaszewski, 14. Miłosz Gauza - 3. Eryk Popis, 10. Jakub Janiszewski - 19. Stanisław Korzeniewski. Grali także: 7. Antoni Staszak, 16. Jakub Stachowiak, 26. Stanisław Solarski, 99. Kamil Jankowiak.
trenerzy: Miłosz Twardowski oraz Marcin Parus.

żółta kartka: Michał Jasiak (Piast).