22.03.2026
Podział punktów w starciu z OlimpiąW kolejnym meczu zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Olimpię Koło. Dla młodych polonistów była to kolejna okazja na odniesienie zwycięstwa i zainkasowania kompletu punktów.
Już od samego początku poloniści odważnie ruszyli do ataków. W 5 minucie podanie z głębi pola Gracjana Hyla dociera do Antoniego Storozuma a ten uderza z około16 metrów wprost w poprzeczkę. Chwilę później kolejna sytuacja i kolejne uderzenie w poprzeczkę tym razem Pawła Ratajczaka. W 28 minucie po faulu w polu karnym na Pawle Ratajczaku sędzia dyktuje rzut karny dla Polonii Środa. Do piłki podchodzi sam poszkodowany, ale jego intencje wyczuł bramkarz rywala i nadal mamy bezbramkowy remis. W końcówce na prowadzenie mogli wyjść goście, ale ich uderzenie z rzutu wolnego pewnie obronił Nikodem Walkowiak. Ostatecznie pierwsza część spotkania kończy się bezbramkowym remisem.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Przewaga leżała po stronie Polonii Środa która jednak nie potrafiła jej udokumentować strzeleniem gola. Z kolei goście liczyli na kontrataki. Oba zespoły grały jednak bardzo czujnie w defensywie a to zaowocowało tym że ostatecznie kibice nie obejrzeli bramek a mecz zakończył się podziałem punktów.
Polonia II Środa wystąpiła w składzie: Walkowiak – Gałka, Hyl (46` Kowalski), Maćkowiak, Jachnik (60` Karczewski), Wojciechowski (70` Sobczyński), Motyl, Mostowiak, Ratajczak (60` Kamiński), Storozum (54` Pustkowiak), Jankowiak (70` Szymański).
Najnowsze aktualności
-
27.09.2009
Horror z Plewiskami- trzy punkty jadą do Środy !!!
W rozegranym dziś w Komornikach spotkaniu IV ligi Polonia Środa pokonała po dramatycznym meczu Grom Ciepłownik Plewiska 2:1(0:1) po dwóch bramkach Marcina Duchały(70. 85.) . Gola dla gospodarzy juz w 6 minucie zdobył Adam Drgas. Dzięki jednoczesnemu remisowi Leśnika Margonin z Czarnymi Wróblewo nasz zespół został samodzielnym liderem rozgrywek.
-
26.09.2009
Sobotnie wyniki zespołów Polonii
W sobotę 26 września odbyło się sześć meczów zespołów Polonii Środa . W tych meczach odnieślismy trzy zwycięstwa i ponieslismy trzy porażki.
-
25.09.2009
5 wyjazdów i 2 mecze u siebie
Nadchodzący weekend to kolejne ligowe potyczki drużyn średzkiej Polonii. Tym razem większość spotkań będziemy rozgrywać w roli gości. Tylko nasi najmłodsi adepci rozegrają mecze na własnych obiektach.
-
24.09.2009
Seria trzech ciężkich meczy Polonii
W najbliższą niedziele pierwszy zespół Polonii zainaguruje serie trzech meczy z drużynami z czołówki tabeli. Na początek poloniści zagrają z Gromem Plewiska.
























































