18.04.2013
Orliki wysoko pokonały Akademię ReissaŚrodowe popołudnie obfitowało w kilka piłkarskich spotkań Naszych drużyn. Jedną z nich była drużyna Orlika młodszego, która na swoim boisku podejmowała drużynę Akademii Reissa Poznań. Pogoda dopisała i jak już przystało, średzcy kibice wstawili się bardzo licznie.
Mecz rozpoczął się zgodnie z planem. Nasi piłkarze rozpoczynali pierwszą połowę. Pierwsze minuty były wyrównane, piłka krążyła w środkowej części boiska z przewagą gości z Poznania. Nastała 5 minuta i błąd Naszego pomocnika, który bez problemu został minięty przez rywala, przyczynił się do straty bramki gdyż oswobodzony rywal bez problemu oddał strzał z 20 m, a piłka trafiła do siatki tuż przy słupku dając prowadzenie Akademii Reissa. Głośny doping kibiców przyczynił się do lepszej gry Naszych piłkarzy i już po kolejnych dwóch minutach było 2:1 dla Polonii. Dwie bramki padły w 7 minucie, najpierw Kacper Cyka strzałem lewą nogą przy słupku dał pierwszą bramkę, a kilka sekund później Aleksander Kluczyński wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał bramkarza gości. W 10 min Polonia miała kolejną okazje do podwyższenia wyniku jednak strzał, który oddał Kacper Cyka zatrzymał się na słupku, natomiast chwilę później drużyna przyjezdna mogła doprowadzić do remisu, ale na szczęścia piłka uderzyła tylko w poprzeczkę. Jedna z piękniejszych akcji w tym meczu nastąpiła w 13 minucie, gdy Aleksander Kluczyński otrzymując piłkę od Naszego obrońcy, obracając się zagrał piłkę „w uliczkę” do wysuniętego Adama Rozwory, ten jednak nie wykorzystał okazji i strzał Adama trafił w wychodzącego bramkarza.
Długo jednak nie trwało bo już w 14 min. ten sam zawodnik otrzymał podanie od Naszego bramkarza Wiktora Króla, który po chwycie piłki wyprowadził szybką kontrę. Adam Rozwora strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi podwyższając wynik na 3:1 dla średzkiej Polonii, a sam strzał mógł się bardzo podobać.
W 22 min. sędzia podyktował rzut wolny dla Polonii zza linii pola karnego. Do piłki podszedł Adam Rozwora i precyzyjnym strzałem wpakował piłkę do siatki dając 4:1 dla Polonii. Kilkadziesiąt sekund później piątą bramkę dla Polonii, a drugą w tym meczu zdobył Kacper Cyka, który otrzymał podanie wzdłuż linii bramkowej od Adama Rozwory, a Kacper nie marnując okazji wbił futbolówkę do bramki. Tuż przed przerwą Olek Kluczyński ucierpiał w zderzeniu głową z przeciwnikiem i musiał opuścić pole gry, wracając dopiero na koniec drugiej połowy. Do przerwy Polonia prowadziła 5:1 i w drugiej połowie spokojnie kontrolowali grę.
Jedną z głównych ról w drugiej połowie odegrał Marcel Scholz, który na boisku pojawił się jeszcze w pierwszej połowie. Ten zawodnik zapisał się na karcie strzelców pokonując bramkarza aż 3 razy. Pierwszą bramkę Marcel zdobył w 30 min, za sprawą dobrego strzału z narożnika pola karnego. W 35 min M. Scholz wykorzystał prostopadłe podanie od Michała Kościelniaka, a w 38 min. dobił piłkę do pustej bramki, kiedy to po strzale Kamila Tabaczki piłka trafiła w słupek.
Goście w drugiej połowie mieli kilka groźnych sytuacji, lecz dobrze spisujący się Sebastian Łopatka skapitulował tylko raz, było to w 40 min. gdy po mocnym strzale po ziemi, Seba spóźnił się z interwencją i piłka przeleciała tuż pod ręką. W 46 min na boisko wrócił wcześniej kontuzjowany Aleksander Kluczyński i przy pierwszym kontakcie z piłką, zdobył bramkę po strzale zza pola karnego. Była to ostatnia bramka w tym meczu, ustalająca wynik 9:2 dla podopiecznych Mariusza Kułaka.
Kolejny mecz jednak nie będzie należał do łatwych gdyż rywalem Polonii będzie Lech I Poznań. Gospodarzem tego spotkania będzie poznańska drużyna. Mecz odbędzie się w niedzielne popołudnie.
Polonia wystąpiła w składzie: W. Król, F. Półrolniczak, J. Kasprzyk, W. Moroz, A. Kluczyński, S. Kornaszewski, A. Rozwora, K. Cyka, S. Łopatka, J, Maćkowiak, M. Scholz, M. Kościelniak, M. Dolata, K. Tabaczka
Najnowsze aktualności
-
19.09.2022
Lech Poznań zwycięzcą Stadion Średzki Cup (2013)
Lech Poznań wygrał turniej Stadion Średzki Cup 2022 dla rocznika 2013 , który rozgrywano na płycie głównej oraz Nowym Stadionie Średzkim! W finale Lech pokonał aż 4:0 Arkę Gdynia! Trzecie miejsce wywalczył Lech Poznań 2014, pokonując w meczu o trzecie miejsce Arkę II Gdynia. Na piątym miejscu zmagania zakończyła Polonia Środa Wielkopolska. W turnieju udział wzięło dziesięć zespołów.
-
19.09.2022
Porażka rezerw w Kole
Kolejne spotkanie ligowe piłkarze rezerw Polonii Środa rozgrywali w sobotę 17 września a och rywalem był lider ligowej tabeli Olimpia Koło.
-
19.09.2022
Polonia triumfatorem Stadion Średzki Cup (2012)
Zespół Polonii Środa Wielkopolska został triumfatorem pierwszego turnieju z cyklu Stadion Średzki Cup 2022 dla rocznika 2012 rozgrywanego na płycie głównej oraz Nowym Stadionie Średzkim! Gospodarze turnieju w wielkim finale pokonali 3:0 FC Wrocław Academy! Trzecie miejsce wywalczyła Akademia Piłkarska Reissa Poznań po pokonaniu w decydującym meczu Pogoń Nowe Skalmierzyce. W zmaganiach wzięło udział dwanaście zespołów z całej Polski.
-
19.09.2022
Akademia: Wyniki meczów (17-18 września)
Kolejny udany weekend mają za sobą przedstawiciele piłki jedenastoosobowej. Juniorzy młodsi wyrwali punkt w Jarocinie dzięki bramce zdobytej w doliczonym czasie gry, trampkarze starsi pokonali 6:2 Kanię Gostyń, zaś trampkarze młodsi wygrali 3:1 z Victorią Września oraz 3:0 z Piastem Kobylnica. Młodzicy starsi wygrali trzy z czterech meczów, a młodzicy młodsi ponieśli dwie porażki.
-
16.09.2022
Bałtyk odpłynął bez punktów
W piątek 16 września piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ich rywalem był zajmujący dolne rejony ligowej tabeli Bałtyk Gdynia. Średzcy kibice mieli więc spore nadzieje na to że ich ulubieńcy zainkasuję tym razem komplet punktów.
-
15.09.2022
Inauguracyjna porażka juniorek (2008)
W meczu 1. kolejki ligi juniorek Polonia Środa Wielkopolska przegrała na swoim stadionie 0:8 (0:5) z Wartą Poznań.
-
15.09.2022
Polonia gra dalej
Piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa pokonali kolejną przeszkodę w walce o okręgowy Puchar Polski i awansowali do kolejnej rundy tych rozgrywek. Tym razem nasz zespół pokonał w Brodnicy KSGB Manieczki 5:1.
-
14.09.2022
Wysokie porażki młodzików (2011)
Nie był to udany weekend dla młodzików młodszych, którzy ponieśl dwie wysokie porażki. W lidze wojewódzkiej zespół uległ 0:8 SMS APR Ślesin a w I lidze okręgowej Poloniści przegrali takim samym wynikiem z MKS Trzemeszno.

























































