16.08.2023
Okazałe zwycięstwo na inaugurację (2008)
W pierwszym meczu I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał aż 7:0 (2:0) Jarotę Jarocin. Nasz zespół dominował przez cały mecz i udokumentował to siedmioma trafieniami. Bramki strzelali Mikołaj Kowalski - trzy, Filip Stasiak - dwie, Aleksander Bajon, a ostatni gol to trafienie samobójcze zawodnika rywali.
Pierwsza połowa stała pod znakiem dość dużej niedokładności w grze ze strony gospodarzy oraz dużej bojaźni przed starszymi piłkarzami Jaroty. Wiele akcji nie miało płynności i często kończyły się błędami spowodowanymi błędną decyzją lub wykonaniem. Pomimo tego zespół młodych Polonistów przeważał od początku i brnął do stwarzania sobie sytuacji pod bramką Jaroty. Do przerwy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się niezawodny Mikołaj Kowalski, który najpierw w 13. minucie spotkania otrzymał podanie od Oleksija Steblina i celnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali, a następnie w 25. minucie podwyższył prowadzenie wykorzystując "jedenastkę" podyktowaną po faulu na szarżującym Dawidzie Mikołajczaku.
Po przerwie obraz gry się zmienił. Dominacja Polonii na boisku była większa z każdą minutą, a efektem tego były kolejne trafienia naszych zawodników. Po zmianie stron w 51. minucie ponownie dał o sobie znać Kowalski, który został obsłużony fantastycznym podaniem od Antoniego Storozuma. Kolejne bramki padały w niewielkich odstępach czasu. Najpierw chwilę po wejściu na boisko Filip Stasiak zdobył swojego premierowego gola w nowych rozgrywkach, następnie Aleksander Bajon po świetnym podaniu nie dał szans bramkarzowi uderzeniem z siedmiu metrów. Pod koniec spotkania ponownie na listę strzelców wpisał się Filip Stasiak i strzelanie tego dnia zakończył obrońca drużyny gości, który naciskany przez Jana Gałkę w polu karnym popełnił błąd i skierował piłkę do własnej bramki.
Polonia 2008: I liga wojewódzka B1 Proton - grupa 2
15 sierpnia 2023, godz. 11:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 7:0 (2:0) Jarota Jarocin 2007
Mikołaj Kowalski 13, 25 (k), 51, Filip Stasiak 54, 82, Aleksander Bajon 56, Igor Politowicz 86 (s)
Polonia: 31. Mikołaj Świdurski - 3. Oliwier Pacholski (60, 16. Jan Gałka), 4. Jakub Kledecki, 5. Patryk Karczewski, 6. Aleksander Bajon (60, 21. Bartosz Szwałek), 7. Mikołaj Kowalski, 10. Wiktor Motyl, 13. Oleksii Steblin (52, 2. Bartosz Idziaszek), 14. Dawid Mikołajczak (52, 8. Juliusz Gawlikowski), 15. Nikodem Bliskowski (60, 23. Gabriel Baszczyński), 22. Antoni Storozum (51, 9. Filip Stasiak).
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gąsiorowski.
Najnowsze aktualności
-
24.11.2023
Transmisja meczu z Gedania
W sobotę 25 listopada piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zagrają ostatnie ligowe spotkanie w tym roku. Rywalem średzkiej ekipy będzie Gedania Gdańsk. Z tego spotkania przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 11:45.
-
22.11.2023
Udanie zakończyć jesień
Mimo że runda jesienna w trzeciej lidze dobiegła końcowi piłkarze nie mają jeszcze wolnego. Jeszcze późną jesienią zostanie rozgrana awansem jedna kolejka z rund rewanżowej obecnego sezonu. Dla Polonii Środa będzie to spotkanie domowe w którym poloniści podejmą Gedanię Gdańsk. W pierwszym meczu w Gdańsku górą był średzki zespół wygrywając 3:2 (1:1).
-
22.11.2023
Weekendowe sparingi żaków (2015)
Zespoły żaków starszych Polonii (rocznik 2015) w sobotę rozegrały gry kontrolne z Lech Poznań Football Academy Bułgarska, natomiast w niedzielę grupa biała udała się do Śremu, by zmierzyć się z miejscowym Uczniowskim Klubem Sportowym.
-
22.11.2023
Sparingowy trójmecz orlików (2013)
Aktywnie sobotę spędził zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013) prowadzony przez Macieja Sikorskiego i Macieja Bartkowiaka. Młodzi Poloniści w Palędziu rywalizowali w Wilkami Dąbrówka 2014 i 2015, a także Wartą Poznań 2015.
-
21.11.2023
Awans Polonii w futsalowych MMP (2009)
W sobotę zespół trampkarzy starszych Polonii wziął udział w I fazie eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu, która została rozegrana w Złotowie. Poloniści pewnie wygrali wszystkie mecze i uzyskali awans do II fazy eliminacji.
-
21.11.2023
Młodzicy pokonali Zawiszę (2012)
W zaległym meczu II ligi okręgowej młodzików D2 zespół Polonii 2013 prowadzony przez Dominika Rogowskiego wygrał 3:1 (1:0) z Zawiszą Dolsk i przypieczętował drugie miejsce w ligowej tabeli. Poloniści uplasowali się cztery punkty za Kłosem Zaniemyśl. W ostatnim meczu dwie bramki strzelił Nikodem Mazurczak, a wynik ustalił Timur Tsarenko.
-
21.11.2023
Porażka w Śremie (Dziewczyny)
W ostatnim meczu II ligi okręgowej trampkarzy C2 zespół dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska przegrał na wyjeździe 0:4 (0:2) z UKS-em Śrem. Polonistki rywalizujące z chłopcami z rocznika 2010 zakończyły sezon na 6. miejscu.
-
21.11.2023
Z Trzemesznem na remis (2011)
W minioną sobotę ostatni mecz w I lidze okręgowej rozegrali młodzicy starsi. Rywalem Polonistów na boisku w Topoli był zespół MKS Trzemeszno. Spotkanie miało bardzo ciekawy przebieg. Wynik meczu otworzyli goście, ale Polonia szybko odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. W drugiej połowie ponownie na prowadzenie wyszli goście, ale w ostatniej akcji meczu do remisu doprowadził Ksawery Duchała i spotkanie zakończyło się rezultatem 4:4.


























































