21.11.2023
Młodzicy pokonali Zawiszę (2012)
W zaległym meczu II ligi okręgowej młodzików D2 zespół Polonii 2013 prowadzony przez Dominika Rogowskiego wygrał 3:1 (1:0) z Zawiszą Dolsk i przypieczętował drugie miejsce w ligowej tabeli. Poloniści uplasowali się cztery punkty za Kłosem Zaniemyśl. W ostatnim meczu dwie bramki strzelił Nikodem Mazurczak, a wynik ustalił Timur Tsarenko.
W sobotni poranek młodzicy młodsi Polonii udali się do Dolska na zaległy mecz z miejscowym Zawiszą. Zaplanowane wcześniej spotkanie nie odbyło się ze względu na zły stan murawy po obfitych opadach deszczu.
W nowym terminie Poloniści mimo chłodu spisali się bardzo dobrze, wygrywając z rywalem 3:1. Mecz toczył się od samego początku pod dyktando zawodników Polonii. Już w 3. minucie wynik strzałem sprzed pola karnego otworzył Nikodem Mazurczak. Poloniści atakowali nieustępliwie bramkę gospodarzy, ale bardzo dobrze spisywał się w niej bramkarz Zawiszy.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nasi zawodnicy dominowali i co chwilę przenosili grę pod bramkę przeciwnika. W 44. minucie świetne wyjście na pozycję wykorzystał Nikodem Mazurczak, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Po dwubramkowym prowadzeniu szyki Polonistów rozluźniły się i zawodnicy Zawiszy częściej gościli pod bramką Patryka Czubaja. W 63. minucie napastnik gospodarzy wykorzystał zamieszanie w polu karnym Polonii i z bliska wpakował piłkę do bramki obok interweniujących obrońców i bramkarza. Radość z gola kontaktowego nie trwała długo. W 74. minucie listę strzelców zamknął Timur Tsarenko, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.
Polonia 2012: II liga okręgowa D2 - grupa 3
18 listopada 2023, godz. 10:00 - Dolsk
Zawisza Dolsk 1:3 (0:1) Polonia III Środa Wielkopolska
Karol Klupś 63 - Nikodem Mazurczak 3, 44, Timur Tsarenko 74
Polonia: 99. Patryk Czubaj - 1. Leon Jankowiak, 4. Mikołaj Biskup, 8. Nikodem Mazurczak, 9. Jakub Jacków, 11. Timur Tsarenko, 12. Masymilian Regulski, 17. Franciszek Batycki, 31. Gabriel Banaszak. Grali także: 16. Kazimierz Nowacki, 20. Antoni Przybyła, 44. Roger Mazur.
trener: Dominik Rogowski.
| II liga okręgowa D2 - grupa 3 (2012) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Kłos Zaniemyśl | 12 | 102:41 | 32 |
| 2. | Polonia III Środa Wlkp. | 12 | 79:25 | 28 |
| 3. | Pogoń Książ Wlkp. | 12 | 76:29 | 25 |
| 4. | Kotwica II Kórnik | 12 | 41:87 | 13 |
| 5. | Zawisza Dolsk | 12 | 35:38 | 12 |
| 6. | UKS Śrem | 12 | 45:100 | 9 |
| 7. | Talent Poznań | 12 | 19:77 | 4 |
Najnowsze aktualności
-
02.04.2026
Wielka Sobota w Stęszewie
Nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek piłkarze Polonii Środa. W Wielką Sobotę podopieczni Macieja Rozmarynowskiego udadzą się do Stęszewa by w spotkaniu 25 kolejki trzeciej ligi zmierzyć się z miejscowym Lipnem.
-
02.04.2026
Weekendowe transmisje Polonia TV
W tym tygodniu pokażemy Wam jeszcze DWA spotkania zespołów Polonii Środa na żywo na naszym kanale na You Tubie. Nasze transmisje zaczniemy w piątek spotkaniem Orlen I ligi kobiet pomiędzy Polonią Środa, a Ślęzą Wrocław, a zakończymy sobotnim meczem Betclic III ligi w którym zespół Polonii Środa zmierzy się z Lipnem Stęszew.
Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem.
-
01.04.2026
Akademia: Zapowiedź (01-04.04.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 1-4 kwietnia 2026.
-
31.03.2026
Bramkostrzelne Polonistki (Dziewczyny)
Dziewięć bramek w dwóch spotkaniach zdobyły w sumie nasze trampkarki i młodziczki w miniony weekend. Zespół trampkarek wygrał swoje spotkanie w 3. lidze okręgowej D1 z PKS-em II Racot 5:3 (3:1). Gole strzelały Olivia Nitka - 2, Marcelina Serba - 2 oraz Wiktoria Błotna. Zespół młodziczek przegrał natomiast 4:9 (3:3) z Kotwicą Kórnik. Spotkanie długo było wyrównane, ale końcówka należała do chłopców z Kórnika. Gole dla Polonii strzelały Wiktoria Surdyk - 2, Iga Nowak oraz Lena Wawroska.
-
31.03.2026
Nieudany weekend młodzików (2014)
Nie był to udany weekend dla Polonii 2014, która przegrała oba swoje mecze. Pierwszy zespół na własnym boisku przegrał 1:3 (1:2) z UKS APR Lampart Jarocin, a jedynego gola dla naszej drużyny strzelił Mikołaj Mielcarek. Drugi zespół w Przeźmierowie mimo prowadzenia 4:1 ostatecznie przegrał 4:6 z UKS APR Lampart Komorniki/Dębiec.
-
31.03.2026
Porażka młodzików z Victorią (2013)
Polonia 2013 II w drugiej kolejce 2. ligi okręgowej D1 przegrała u siebie 1:5 (1:3) z Victorią Września. Nasz zespół prowadził od 7. minuty po golu Michała Jakubiaka, ale potem strzelali już tylko goście.
-
31.03.2026
Wysoka wygrana w Lesznie (2012)
Kolejne wysokie zwycięstwo w 2. lidze wojewódzkiej C2 odniosła Polonia 2012. Tym razem podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Jakuba Szymczaka pokonali na wyjeździe 7:1 (3:1) zespół Polonii 1912 II Leszno. Hat tricka skompletował Karol Marciniak, a po jednym golu dołożyli Tymoteusz Włodarczak, Marcin Bartkowiak, Marcel Ratajczak oraz Jeremi Sójka. Drugi zespół tym razem przegrał 0:4 (0:1) z Lechem Poznań/Luboń.
-
31.03.2026
Wygrana w Chorzeminie (2011)
Po ciężkim meczu Polonia 2011 pokonała na wyjeździe Orkan Chorzemin 2:1 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Wojciech Śnitko oraz Kuba Kucharski. W piątek swój mecz rozegrał drugi zespół rocznika 2011 wsparty zawodnikami z Polonii 2012. W Opalenicy średzka drużyna wygrała 7:0 (0:0) - trzy bramki strzelił Marcel Ratajczak, a po jednej Jeremi Sójka, Ksawery Duchała, Brajan Jóźwiak oraz Witold Chojnacki.






















































