22.11.2023
Weekendowe sparingi żaków (2015)
Zespoły żaków starszych Polonii (rocznik 2015) w sobotę rozegrały gry kontrolne z Lech Poznań Football Academy Bułgarska, natomiast w niedzielę grupa biała udała się do Śremu, by zmierzyć się z miejscowym Uczniowskim Klubem Sportowym.
W sobotę 18.11 mieliśmy przyjemność rozegrać gry kontrolne z drużynami LPFA Bułgarska (złota grupa). Zarówno grupa biała oraz grupa czerwona miały okazję zmierzyć się z drużyną na co dzień trenującą na obiektach ekstraklasowego Lecha Poznań. Spotkania były bardzo wyrównane i zacięte, byliśmy świadkami wielu pięknych bramek dla obydwóch drużyn, odważnych pojedynków 1x1, ale oczywiście również interwencji w obronie. Cieszy nieustanne zaangażowanie młodych zawodników Polonii, którzy zawsze walczą na całego.
Natomiast w niedzielę 19.11 grupa biała udała się do Śremu na sparing z miejscowym klubem - UKS Śrem. Początek meczu zszokował wszystkich - zaczął padać śnieg. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikom w rozegraniu kolejnego bardzo dobrego spotkania z wymagającym przeciwnikiem. Młodzi zawodnicy coraz częściej szukają rozwiązań drużynowych podczas tworzenia akcji, wspierają się nawzajem podczas gry, są odważni podczas pojedynków 1x1 i nie unikają ich nawet występując na pozycji bramkarza.
Polonia 2015 (grupa biała): Lena Wawroska, Yan Dzendziur, Maciej Małecki, Radosław Polk, Antoni Kulka, Julian Zimoch, Nikodem Tatarek, Filip Trzciński, Igor Jaśkowiak, Aleksander Błaszyk, Bartosz Wachowiak.
Polonia 2015 (grupa czerwona): Michał Fludra, Michał Pietrzak, Bartosz Różański, Jakub Barcz, Wojciech Łukaszewski, Filip Stasiak, Leon Ruszkiewicz, Lilia Doros.
trenerzy: Adrian Wojtysiak oraz Paweł Hoffmann.
Najnowsze aktualności
-
06.03.2026
Akademia: Zapowiedź (07/08.03.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 7/8 marca 2026.
-
03.03.2026
Nieudana inauguracja w Lesznie (2014)
W meczu rozpoczynającą rundę wiosenną w rozgrywkach ligi wojewódzkiej D2 zespół Polonii 2014 przegrał na wyjeździe 0:5 (0:4) z Polonią 1912 Leszno.
-
03.03.2026
Polonia Cup 2026: APR Lampart Jarocin wygrał sesję popołudniową (2018)
APR Lampart Jarocin z kompletem punktów wygrał sesję popołudniową turnieju Polonia Cup 2026 dla rocznika 2018. Drugie miejsce zajął zespół APR Lampart Poznań/Wilda, a miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyli zawodnicy Avii Kamionki. Gospodarze zakończyli zawody na 6. miejscu.
-
03.03.2026
Składy grup rozgrywek bezwynikowych w rundzie wiosennej 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji przedstawił podział na grupy w bezwynikowych rozgrywkach dziecięcych w rundzie wiosennej sezonu 2025/2026. Do tych rozgrywek zostało zgłoszonych dziesięć drużyn akademii z roczników 2015-2019.
-
02.03.2026
Polonia Cup 2026: Polonia Golina górą w sesji porannej (2018)
Polonia Golina była bezkonkurencyjna w porannej sesji turnieju Polonia Cup 2026 dla rocznika 2018. Srebrne medale wywalczyli zawodnicy Błękitnych/Sparty Kotlin, a trzecie miejsce rzutem na taśmę wywalczył APR Lampart Jarocin. Gospodarze zakończyli zawody na 5. miejscu.
-
02.03.2026
Polonia Cup 2026: Polonia wygrała turniej żaków (2017)
Zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał turniej Polonia Cup 2026 dla żaków z rocznika 2017. Dwa nasze zespoły rywalizowały z Essą Mieszków oraz Lechem Future Luboń.
-
26.02.2026
Transmisja meczu z Pogonią
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania 20 kolejki III ligi grupy drugiej w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu z rezerwami Pogoni Szczecin.
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w niedzielę 1 marca o godzinie 11:50
-
23.02.2026
Startuje runda rewanżowa
Już w najbliższą 1 marca niedzielę do gry o ligowe punkty wrócą piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Poloniści w pierwszym meczu po zimowej przerwie podejmą rezerwy Pogoni Szczecin. Spotkanie ze względu na panujące warunki atmosferyczne i brak możliwości przygotowania boiska z naturalną nawierzchnią odbędzie się na boisku z nawierzchnią syntetyczną w Poznaniu przy ulicy Warmińskiej 1, a jego początek zaplanowano na godzinę 12:00.


























































