17.08.2014
Młodzicy pokonali WartęW sobotni poranek na Centrum Treningowym Polonia doszło do spotkania kontrolnego dwóch drużyn które znają się bardzo dobrze i każda drużyna wie o sobie dość sporo. Tymi drużynami to Polonia Środa i Warta Poznań, składające się z chłopców urodzonych w 2003 roku czyli przekładając to na kategorie - młodzików młodszych.
Jako że okres wakacyjny przysparza trenerom wielu problemów kadrowych, tak było i tym razem. Polonia wystąpiła w mocno okrojonym składzie bez 4 piłkarzy, którzy mecze w ubiegłym sezonie rozpoczynali od pierwszego gwizdka. Trzech z nich to linia obrony, a więc w tym meczu trener dał szansę pokazania swoich możliwości innym piłkarzom, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze, zwłaszcza Jasiu Kasprzyk, który zaskoczył spokojem i dokładnymi podaniami do swoich partnerów z wyższych stref boiska. Bardzo dobrze również zaprezentował się Marcel Scholz, który kilkoma indywidualnymi akcjami zaskoczył rywali, a także dobrze wkomponował się w drużynę Adrian Cukrowski, dla którego ten sezon będzie oficjalnie pierwszym w barwach Polonii.
Problemy kadrowe w obu drużynach przekładały się także na ilość zawodników, a więc mecz podzielony został na 3 części, aby chłopcy mogli częściej odpoczywać.
Pierwsza część meczu zakończona została wynikiem 2:0 dla gospodarzy, a pierwszą bramkę już w 3 minucie zdobył Olek Kluczyński, który wykorzystał podanie od Adama Rozwory. Druga bramkę dla Polonii zdobył Adrian Cukrowski.
W drugiej części piłkarze ze Środy znów byli lepsi wygrywając 2:1. Bramkę na 1:0 zdobył uderzeniem głową Adrian Cukrowski, który otrzymał idealne dośrodkowanie od Marcela Scholza. Wynik na 2:0 podwyższył Kacper Cyka, który wyczuł błąd formacji obrony Warty i skorzystał z prezentu wkładając piłkę do bramki zielonych. Chwilę później warciarze odpowiedzieli akcją po której zdobyli pierwszą bramkę w tym meczu.
Trzecia cześć meczu zakończyła się wynikiem 2:2, a wynik otworzył Olek Kluczyński, który oddając strzał na bramkę piłkarzy z Poznania, trafił w swojego rywala i piłka zmieniła tor lotu, co też zmyliło golkipera Warty. Po kilku minutach Warta odpowiedziała tym samym, a bramkę tą podarował im jeden z naszych obrońców, który po swoim błędzie oddał piłkę rywalowi i bez walki odprowadził rywala wzrokiem, a ten bez problemu pokonał Wiktora Króla. Po dwóch minutach drugi z bocznych obrońców popełnił ten sam błąd co też ponownie wykorzystali piłkarze przyjezdnych. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy Polonii, i tak jak na początku meczu Olek zdobył bramkę po podaniu od Adama, tak tym razem Olek dograł futbolówkę do Skały, a ten zawodnik takie sytuacja wykorzystuje, wpisując się tym samym na listę strzelców kończąc tą cześć wynikiem 2:2, a sumując cały przebieg meczu, Polonia pokonała Wartę wynikiem 6:3.
Po 50 minutach gry, obie drużyny przystąpiły do konkursu rzutów karnych. W tej rywalizacji lepsi okazali się piłkarze z Drogi Dębińskiej.
Mimo iż braki kadrowe w drużynie Polonii były duże to całość wyglądała bardzo dobrze. Potocznie mówiąc, gra się kleiła i akcje rozpoczynane przez naszego bramkarza, przechodziły przez każdą formację, kończąc na oddaniu strzału na bramkę gości. Miejmy nadzieję że braki kadrowe zostaną już na następy mecz uzupełnione i w następną sobotę, podczas sparingu z Oranje Sport, w pełni będzie można przetestować możliwości naszych piłkarzy.
Polonia wystąpiła w składzie
W. Król, J. Kasprzyk, M. Dolata, M. Dubiński, A. Kluczyński, M. Scholz, K. Cyka, A. Rozwora, A. Cukrowski, M. Ochowiak
Najnowsze aktualności
-
01.12.2022
Baraż o CLJ U-15: Zwycięstwo z Arką w pierwszym meczu! (2008)
W pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Polonia Środa Wielkopolska pokonała 4:2 (1:1) zespół Arki Gdynia! Poloniści już w 1. minucie objęli prowadzenie, ale goście dość szybko wyrównali, a tuż po przerwie wyszli na prowadzenie. Średzki zespół zdołał jednak strzelić jeszcze trzy bramki i z dwubramkową zaliczką uda się w niedzielę do Gdyni na mecz rewanżowy!
-
30.11.2022
Plan zimowych sparingów drugiego zespołu Polonii
Poznaliśmy plan zimowych meczów towarzyskich zespołu rezerw Polonii Środa. W sumie nasz drugi zespół w zimowych okresie przygotowawczym rozegra sześć gier kontrolnych a rywalami podopiecznych Waldemara Grześkowiaka będą między innymi gracze Astry Krotoszyn, Ravii Rawicz czy Warty Śrem.
-
30.11.2022
Plan zimowych sparingów Polonii Środa
Piłkarze Polonii Środa od piątku 9 grudnia będą przebywać na zasłużonych urlopach ale nie oznacza to że sztab szkoleniowy naszego zespołu nie myśli już o rundzie wiosennej obecnego sezonu.
-
29.11.2022
Z Arką Gdynia o CLJ U-15 (2008)
Już jutro o godzinie 13:00 na płycie głównej Stadionu Średzkiego trampkarze starsi Polonii Środa Wielkopolska podejmą kolejną próbę wywalczenia awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Latem nasz zespół musiał uznać wyższość Jaguara Gdańsk, a tym razem rywalem Polonistów będzie Stowarzyszenie Inicjatywa Arka Gdynia.
-
29.11.2022
Runda jesienna za zespołem kobiet
Jakiś czas temu piłkarki Polonii Środa Wielkopolska zakończyły zmagania ligowe w rundzie jesiennej. Po dziesięciu kolejkach obecnego sezonu podopieczne Marka Gierałki i Marty Woźniak zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli i mają w swoim dorobku 13 punktów.
-
29.11.2022
Trójmecz żaków starszych (2014)
W sobotę 26 listopada podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rozegrali trójmecz z zespołami Warty Śrem oraz AP Reissa Gostyń.
-
29.11.2022
Sparing orlików z APR Poznań (2013)
W ramach gry kontrolnej nasi orlicy młodsi rozegrali mecz sparingowy z piłkarzami reprezentującymi zespół Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań - rocznik 2014.
-
29.11.2022
Gry kontrolne orlików (2012)
W soboty 19 i 26 listopada drugi zespół orlików starszych Polonii gościł na swoich boiskach zespoły Lidera Swarzędz i Zjednoczonych Września. Zespoły rozegrały mecze sparingowe, w których mogli pokazać się wszyscy dostępni zawodnicy. Oba spotkania były bardzo intensywne i bogate w piękne bramki.

























































