OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

22.11.2015

M. Bekas: Brawa dla zespołu

„…Zespołowi należą się duże brawa że potrafił się podnieść przegrywając 2:0 i odwrócić losy meczu…” Prezentujemy krótki wywiad z trenerem Polonii Środa Mariuszem Bekasem po meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu z Pelikanem Niechanowo.

Panie trenerze Polonia Środa jesienne zmagania piłkarskie kończy z przytupem. Najpierw pewna wygrana z Ostrovią Ostrów 5:2, a teraz awans do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu po pokonaniu w rzutach karnych Pelikana Niechanowo.

Trzeba powiedzieć że bardzo dobrą decyzją było to iż dzisiejsze spotkani zostało rozegrane w Gnieźnie na sztucznym boisku. Raz że cały dzień padał deszcz i na pewno płyta naszego boiska uległa by zniszczeniu a dwa że dziś tutaj na tym boisku można było pokazać te umiejętności piłkarskie. Nie ma co ukrywać że Pelikan postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę. W pewnym momencie zespół z Niechanowo prowadził już 2:0 i chwała zawodnikom za to potrafili zdobyć dwie bramki i doprowadzić do remisu. Rzuty karne to loteria. My w tym meczu wykonywaliśmy je lepiej i udało nam się ten mecz wygrać i awansować do kolejnej rundy. Dzięki temu awansowi a także zwycięstwu z Ostrovią na pewno będzie nam się łatwiej i przyjemniej pracowało zimą.

Przed nami przerwa zimowa podczas której trzeba dobrze się przygotować bo runda wiosenna będzie na pewno trudna. Zarówno walka w Pucharze Polski jak i w III lidze będzie kosztować sporo wysiłku.

Na pewno dla nas priorytetem będą rozgrywki trzecioligowe gdzie chcemy zachować swój trzecioligowy byt. Ale oczywiście nie składamy broni i w każdym meczu będziemy walczyli o zwycięstwo. Jednak powtarzam utrzymanie się w trzeciej lidze jest priorytetem. W pucharze fajnie że awansowaliśmy i gramy dalej bo dzięki temu w tym rytmie meczowym będą wszyscy zawodnicy jakich mamy w kadrze. Teraz czeka nas krótki okres roztrenowania w którym zawodnicy dostaną odpoczynek od wysiłku. Po tym okresie zaczynamy już pracę. Najpierw indywidualną a potem już wspólną. Jak będzie dokładnie wyglądał ten okres przygotowawczy jeszcze nie wiadomo do końca bo jest on w fazie dopinania.

Wracając jeszcze do meczu piłkarzom należą się duże gratulacje. Przegrywali już dwa do zera a potrafili się podnieść z tego wyniku i ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. To nie jest łatwa sztuka.

Faktycznie doprowadzenie do remisu w tym meczu przy dobrej grze zespołu rywali to duża sztuka. To nie było tak że Pelikan nagle przestał grać. Jednak my potrafiliśmy wykorzystać swoje atuty zwłaszcza grę głową przy stałych fragmentach gry i to my ostatecznie możemy się cieszyć ze zwycięstwa.

 

Najnowsze aktualności

  • 29.11.2022

    Towarzyskie granie młodzików (2010/2011)

    W sobotę zespoły młodzików zmierzyły się w wewnętrznym pojedynku. Rocznik 2010 II okazał się o jedno trafienie lepszy od rocznika 2011.

  • 28.11.2022

    Warta Poznań wygrała Stadion Średzki Cup (2015)

    W niedzielę odbył się drugi turniej halowy z cyklu Stadion Średzki Cup 2022, tym razem rywalizowali zawodnicy z rocznika 2015. Zwycięzcą została Warta Poznań, która w finale pokonała Wartę Gorzów Wielkopolski 5:2. W meczu o trzecie miejsce Polonia Środa Wielkopolska pokonała Wartę II Poznań.

    Najlepszą zawodniczką turnieju została Lena Wawroska (Polonia), najwięcej bramek zdobył Leon Gapiński (Warta Poznań), zaś najlepszym bramkarzem wybrano Aleksandra Mroza (Warta Gorzów).

  • 28.11.2022

    Polonia zwycięzcą Stadion Średzki Cup! (2013)

    Pierwszy turniej halowy z cyklu Stadion Średzki Cup 2022 dla rocznika 2013 padł łupem gospodarzy - Polonii Środa Wielkopolska! Nasi orlicy młodsi nie przegrali żadnego meczu w trakcie turnieju i stracili tylko jedną bramkę w wygranym 2:1 finale z Wartą Poznań. W meczu o trzecie miejsce Lech Poznań wygrał w drugim zespołem Polonii.

    Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Plewiński (Polonia), najwięcej bramek zdobył Paweł Szumski (Polonia), zaś najlepszym bramkarzem wybrano Macieja Roszyka (Lech).

  • 28.11.2022

    Runda na czwórkę z plusem

    Za nami siedemnaście kolejek rundy jesiennej sezonu 2022/23 w III lidze grupa 2  w której to rywalizowali piłkarze Polonii Środa. Obecnie nasz zespół zajmuje tam świetną czwartą lokatę z niewielką stratą do liderującej Pogoni II Szczecin. Podsumujmy zatem dokonania piłkarzy średzkiej Polonii w tej rundzie.

  • 28.11.2022

    Akademia: Polonia zagra o CLJ U-15! (2008)

    W rewanżowym spotkaniu barażu wojewódzkiego o awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 3:1 (1:0) z Sucharami Suchy Las. W pierwszym meczu padł remis 2:2, co oznacza, iż Poloniści wygrali dwumecz i uzyskali awans do barażu makroregionalnego. Dwa gole dla Polonii zdobył Mikołaj Kowalski, a jedną bramkę strzelił Alan Nowakowski.

    Rywalem Polonii będzie SI Arka Gdynia, a pierwszy mecz zostanie rozegrany w środę 30 listopada o godzinie 13:30 na Stadionie Średzkim.

  • 28.11.2022

    Rezerwy zakończyły jesienne granie

    Drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska występujący w tym sezonie w V lidze grupa druga zakończył już rozgrywki jesienne obecnego sezonu. Po piętnastu kolejkach młodzi poloniści są na jedenastym miejscu i mają w swoim dorobku siedemnaście punktów na ten dorobek punktowy złożyły się cztery zwycięstwa, pięć remisów i sześć porażek. Dziś przyjrzymy się dokonaniom podopiecznych Marka Bugajskiego i Leszka Maźwy w minionej już rundzie.

  • 25.11.2022

    Piątkowa wygrana z Wartą

    W piątek 25 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem naszego zespołu był inny trzecioligowiec – Warta Sieradz.

  • 25.11.2022

    Kontrolnie z Wartą Sieradz

    W piątek 25 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrają towarzyskie spotkanie w którym ich rywalem będzie Warta Sieradz. Piątkowy rywal średzkiego zespołu zajmuje piętnaste miejsce w tabeli w trzeciej lidze grupa pierwsza. Piłkarze Warty w rundzie jesiennej zgromadzili 13 punktów. Na ten dorobek złożyły się dwa zwycięstwa, siedem remisów i osiem porażek. Bilans bramkowy Warty to 15-29, a najlepszym strzelcem zespołu jest Wiktor Płaneta który zdobył 4 bramki.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.