OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

30.03.2018

Luis Henriquez zadebiutuje w Polonii

Jutro upragniona piłkarska wiosna zawita na Stadion Średzki! Mecz z GKS Przodkowo będzie szczególny ze względu na oficjalny debiut w barwach Polonii Luisa Henriqueza.

Panamski defensor to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii średzkiej Polonii. Kibice najbardziej znają Go z gry w barwach Lecha Poznań. Dla „Kolejorza” w latach 2007-2015 Henriquez zagrał w 139 meczach strzelając 5 bramek. Z poznańską „Lokomotywą” dwukrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski (2009/2010 i 2014/2015) oraz po Puchar Polski w kampanii 2008/2009. Dodatkowo Luis ma na swoim koncie 89 występów w Reprezentacji Panamy, z którą m.in. zajmował 2. Miejsce w Pucharze Złota CONCACAF 2005 czy też 2. miejsce w Pucharze Narodów UNCAF 2007.

W meczach sparingowych Luis pokazywał się z bardzo dobrej strony. Teraz będzie miał szansę potwierdzić to w oficjalnym debiucie ligowym. Wcześniej, bo 4 marca w wygranym 9:0 meczu pucharowym z Huraganem Pobiedziska panamski defensor zdobył bramkę i dołożył do tego asystę. Kibice, którzy pojawią się na sobotnim meczu z Przodkowem będą mieli okazję zobaczyć na żywo Naszego nowego piłkarza. Jak wypadnie Jego debiut przekonamy się już jutro!

Zapraszamy na Stadion Średzki do wspólnego kibicowania. Początek meczu o godzinie 15:00.

Najnowsze aktualności

  • 13.02.2023

    Sparingowo z Trzynastką (2011)

    W sobotę drużyna młodzików młodszych udała się Poznania na grę kontrolną z Poznańską Trzynastką. Odczuwający trudy obozu zespół przegrał ze swoimi rówieśnikami 2:7. Bramki dla Polonistów strzelili Jan Marciniak oraz Stanisław Gorgolewski.

  • 13.02.2023

    Grad goli w meczach trampkarzy (2009)

    W minionym tygodniu drużyna trampkarzy młodszych rozegrała dwa mecze sparingowe w ramach przygotowań do rundy wiosennej. W środę w bardzo okrojonym składzie nasz zespół udał się do Szamotuł na spotkanie z przebywającą na zgrupowaniu Wartą Poznań. Mimo niezłej gry przez 45 minut ostatecznie dysponujący znacznie szerszą kadrą Zieloni wygrali bardzo wysoko, strzelając w ciągu ostatnich 35 minut aż dziewięć goli. Jedyną bramkę dla Polonii strzelił Kamil Jankowiak.

    W rozegranym w sobotę meczu z innym beniaminkiem Ligi Wojewódzkiej - Kanią Gostyń - Poloniści pokazali się już ze znacznie lepszej strony, pewnie wygrywając 9:2. Trzy gole i cztery asysty w tym spotkaniu zaliczył Kamil Jankowiak, a pozostałe bramki strzelali Stanisław Korzeniewski - dwie, Nikodem Odwrot, Kacper Kucharski, Amelia Guzenda oraz Mikołaj Rauhut.

    Kolejnymi sparingpartnerami Polonii w nadchodzący weekend będą duński Viborg FF oraz PKS Racot.

  • 13.02.2023

    Pewna wygrana w Grodzisku

    W sobotę 11 lutego o godzinie 11.00 w Grodzisku Wielkopolskim piłkarki Polonii Środa rozegrały swoją kolejną grę kontrolną. Rywalkami naszego zespołu były miejscowe dziewczyny z GSS. Polonistki przystąpiły do meczu bardzo zmotywowane i chciały wykonać dobrą pracę i przez pełne 90 minut pokazać kawałek dobrej piłki nożnej.

  • 13.02.2023

    Zwycięstwo z Wartą

    W drugim sobotnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa mierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Szamotułach z czwartoligową Wartą Międzychód.

  • 11.02.2023

    Dobry sparing z Lechem

    W sobotę od samego rana piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem naszym rywalem był młodzieżowy zespół Lecha Poznań występujący na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów.

  • 10.02.2023

    Porażka młodziczek z LFA Szczecin (2010)

    W przedostatni dzień obozu młodziczki udały się do Szczecina na mecz z LFA Szczecin. Mimo nakładającego się zmęczenia dziewczyny starały się wykonywać założenia przedmeczowe. Ostatecznie przegrały jednak 0:5.

  • 10.02.2023

    Zbuduj z nami nową, piękną historię: współpraca z drużyną kobiet

    W lutym światło dzienne ujrzała fatalna wiadomość. Stały partner Klubu, czyli Powiat Średzki radykalnie zmniejszył dotację dla Polonii Środa, co postawiło przyszłość drużyny kobiet pod olbrzymim znakiem zapytania.

  • 09.02.2023

    Wysokie zwycięstwo z Chemikiem (2008)

    Przebywająca w Bydgoszczy drużyna Polonii 2008 rozegrała drugą grę kontrolną w ramach obozu przygotowawczego. Tym razem Poloniści wygrali aż 6:0 z Chemikiem Bydgoszcz, a bramki strzelali Szymon Zając, Paweł Sarna, Nikodem Bliskowski, Alan Nowakowski, Wiktor Motyl oraz Mikołaj Kowalski. W piątek drużyna zagra jeszcze z Tucholanką Tuchola.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.