30.03.2018
Luis Henriquez zadebiutuje w PoloniiJutro upragniona piłkarska wiosna zawita na Stadion Średzki! Mecz z GKS Przodkowo będzie szczególny ze względu na oficjalny debiut w barwach Polonii Luisa Henriqueza.
Panamski defensor to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii średzkiej Polonii. Kibice najbardziej znają Go z gry w barwach Lecha Poznań. Dla „Kolejorza” w latach 2007-2015 Henriquez zagrał w 139 meczach strzelając 5 bramek. Z poznańską „Lokomotywą” dwukrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski (2009/2010 i 2014/2015) oraz po Puchar Polski w kampanii 2008/2009. Dodatkowo Luis ma na swoim koncie 89 występów w Reprezentacji Panamy, z którą m.in. zajmował 2. Miejsce w Pucharze Złota CONCACAF 2005 czy też 2. miejsce w Pucharze Narodów UNCAF 2007.
W meczach sparingowych Luis pokazywał się z bardzo dobrej strony. Teraz będzie miał szansę potwierdzić to w oficjalnym debiucie ligowym. Wcześniej, bo 4 marca w wygranym 9:0 meczu pucharowym z Huraganem Pobiedziska panamski defensor zdobył bramkę i dołożył do tego asystę. Kibice, którzy pojawią się na sobotnim meczu z Przodkowem będą mieli okazję zobaczyć na żywo Naszego nowego piłkarza. Jak wypadnie Jego debiut przekonamy się już jutro!
Zapraszamy na Stadion Średzki do wspólnego kibicowania. Początek meczu o godzinie 15:00.
Najnowsze aktualności
-
13.02.2023
Sparingowo z Trzynastką (2011)
W sobotę drużyna młodzików młodszych udała się Poznania na grę kontrolną z Poznańską Trzynastką. Odczuwający trudy obozu zespół przegrał ze swoimi rówieśnikami 2:7. Bramki dla Polonistów strzelili Jan Marciniak oraz Stanisław Gorgolewski.
-
13.02.2023
Grad goli w meczach trampkarzy (2009)
W minionym tygodniu drużyna trampkarzy młodszych rozegrała dwa mecze sparingowe w ramach przygotowań do rundy wiosennej. W środę w bardzo okrojonym składzie nasz zespół udał się do Szamotuł na spotkanie z przebywającą na zgrupowaniu Wartą Poznań. Mimo niezłej gry przez 45 minut ostatecznie dysponujący znacznie szerszą kadrą Zieloni wygrali bardzo wysoko, strzelając w ciągu ostatnich 35 minut aż dziewięć goli. Jedyną bramkę dla Polonii strzelił Kamil Jankowiak.
W rozegranym w sobotę meczu z innym beniaminkiem Ligi Wojewódzkiej - Kanią Gostyń - Poloniści pokazali się już ze znacznie lepszej strony, pewnie wygrywając 9:2. Trzy gole i cztery asysty w tym spotkaniu zaliczył Kamil Jankowiak, a pozostałe bramki strzelali Stanisław Korzeniewski - dwie, Nikodem Odwrot, Kacper Kucharski, Amelia Guzenda oraz Mikołaj Rauhut.
Kolejnymi sparingpartnerami Polonii w nadchodzący weekend będą duński Viborg FF oraz PKS Racot.
-
13.02.2023
Pewna wygrana w Grodzisku
W sobotę 11 lutego o godzinie 11.00 w Grodzisku Wielkopolskim piłkarki Polonii Środa rozegrały swoją kolejną grę kontrolną. Rywalkami naszego zespołu były miejscowe dziewczyny z GSS. Polonistki przystąpiły do meczu bardzo zmotywowane i chciały wykonać dobrą pracę i przez pełne 90 minut pokazać kawałek dobrej piłki nożnej.
-
13.02.2023
Zwycięstwo z Wartą
W drugim sobotnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa mierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Szamotułach z czwartoligową Wartą Międzychód.
-
11.02.2023
Dobry sparing z Lechem
W sobotę od samego rana piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem naszym rywalem był młodzieżowy zespół Lecha Poznań występujący na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów.
-
10.02.2023
Porażka młodziczek z LFA Szczecin (2010)
W przedostatni dzień obozu młodziczki udały się do Szczecina na mecz z LFA Szczecin. Mimo nakładającego się zmęczenia dziewczyny starały się wykonywać założenia przedmeczowe. Ostatecznie przegrały jednak 0:5.
-
10.02.2023
Zbuduj z nami nową, piękną historię: współpraca z drużyną kobiet
W lutym światło dzienne ujrzała fatalna wiadomość. Stały partner Klubu, czyli Powiat Średzki radykalnie zmniejszył dotację dla Polonii Środa, co postawiło przyszłość drużyny kobiet pod olbrzymim znakiem zapytania.
-
09.02.2023
Wysokie zwycięstwo z Chemikiem (2008)
Przebywająca w Bydgoszczy drużyna Polonii 2008 rozegrała drugą grę kontrolną w ramach obozu przygotowawczego. Tym razem Poloniści wygrali aż 6:0 z Chemikiem Bydgoszcz, a bramki strzelali Szymon Zając, Paweł Sarna, Nikodem Bliskowski, Alan Nowakowski, Wiktor Motyl oraz Mikołaj Kowalski. W piątek drużyna zagra jeszcze z Tucholanką Tuchola.
























































