OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

22.10.2009

Luboński FC kolejną przeszkodą Polonii

W najbliższą sobotę o godz. 12.00 I drużyna naszego klubu zmierzy się z Lubońśkim FC w meczu o mistrzostwo IV ligi gr. północnej.

Po zasłużonym zwycięstwie z Pogonią Lwówek chłopaków czeka o wiele trudniejsze zadanie. Będą musieli zostawić wiele zdrowia w meczu z piątą drużyną obecnego sezonu. Zarazem potrzebna jest konsekwencja w realizowaniu założeń taktycznych przygotowanych przez trenera. Wtedy średzianie mają szanse na wywiezienie z trudnego terenu punktów.  

Nasz sobotni rywal to bardzo solidny IV- ligowy zespół. Już od kilkunastu lat występuje w tej klasie rozgrywkowej (wcześniej IV liga nazywała się klasą makroregionalną). Wiele sezonów zespół z Lubonia grał w III lidze. W drużyne swoje epizody miało wielu I- ligowych zawodników.

W ostatnich latach Luboński plasował się na miejscach w środku stawki lub tuż za podium. W sezonie 208/09 zawodnicy zakończyli na 6 miejscu. Do obecnych rozgrywek zespół przystąpił w odmienionym składzie, co daje efekt w postaci V miejsca i 1- punktowej straty do Lechii Kostrzyn. Jak dotychczas nasi przeciwnicy wygrali 6 meczy, 1 zremisowali i 4 przegrali.W ostatnich dwóch kolejkach udało im się jednak zdobyć komplet punktów (zwyciestwo ze Spartą Złotów i Dyskobolią Grodzisk).

Średzka Polonia przystąpi do sobotniego meczu niemal w pełnym składzie. Do gry powraca po odbyciu kary za kartki Marcin Duchała (od dłuższego czasu z powodu kontuzji nie mogą grać Mikołaj Michalak i Paweł Rydlewski). Chłopacy zdają sobie sprawę z rangi tego meczu i na pewno będą chcieli zrobić wszystko, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony w Luboniu.

Historia pojedynków obydwu klubów jest bardzo wyrównana. Od 1992 roku drużyny grały ze sobą 29 razy, z czego poloniści wygrali 14 spotkań, Luboński KS 12, a 3 mecze zakończyły się remisem. Niesamowice wyrównany jest również bilans bramkowy. Polonia strzeliła 48 goli, a zawodnicy z Lubonia 46.

Zbliżający się mecz wyjaśni, czy Polonia ma nadal szanse na mistrza rundy jesiennej. Przed sezonem tylko optymiści wierzyli, że średzka drużyna będzie się plasować na tak wysokim miejscu. Mamy nadzieję, że zawodnicy nadal będą podtrzymywac dobrą passę i po 12 serii gier Polonii zostaną przypisane kolejne punkty.

Na mecz zapraszamy oczywiście wszystkich sympatyków i kibiców. Wyjazd zaplanowano na godz. 11.00 (zbiórka 15 minut wcześniej). Bądźcie z nami!!!

Najnowsze aktualności

  • 15.11.2021

    Zwycięstwo na zakończenie rundy (2008)

    W ostatnim meczu rundy jesiennej zespół Polonii gościł na trudnym terenie - w Suchym Lesie mierząc się z tamtejszym zespołem Sucharów.

  • 15.11.2021

    Pięć bramek Aleksandra Krause (2008)

    W kolejnym meczu ligowym drugi zespół trampkarzy starszych mierzył się w Swarzędzu z tamtejszym Liderem.

  • 15.11.2021

    Gry wewnętrzne żaków (2013)

    W sobotni poranek młodzi Poloniści spotkali się na Nowym Stadionie w celu rozegrania meczu sparingowego oraz gry wewnętrznej.

  • 15.11.2021

    Trzecie miejsce na koniec (2007)

    Zespół Polonii Środa z rocznika 2007 w dniu 11 listopada  na ostatnie spotkanie jesiennej rundy rozgrywek wojewódzkiej ligi  C1 grupa 2 udał się do Ostrzeszowa gdzie rozegrał spotkanie z miejscowym zespołem.

  • 15.11.2021

    Resovia Rzeszów za mocna…

    W sobotę 13 listopada seniorki Polonii Środa rozegrały ostatnią kolejkę ligową. Rywalkami były dziewczyny z Rzeszowa i nie dały nam najmniejszych szans na wywiezienie ze swojego terenu chociażby punktu.

  • 15.11.2021

    Zwycięstwo z Lechitą

    W sobotę 13.11.2021 o godz. 14.00 na boisku w Środzie Wlkp.  drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkaniu w klasie okręgowej z zespołem Lechita Kłecko. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 5-0. Bramki dla Polonii strzelili: Mateusz Stolecki - 2, Jędrzej Drame - 1, Oskar Janoś - 1, Przemysław Brychlik - 1.

  • 12.11.2021

    Nieudany wyjazd do Szczecina

    W meczu siedemnastej kolejki III ligi grupy drugiej, a więc w spotkaniu kończącym rozgrywki rundy jesiennej, piłkarze Polonii Środa mierzyli się w Szczecinie z drugim zespołem występującej na co dzień w Ekstraklasie Pogoni Szczecin. Mecz ten był debiutem na ławce trenerskiej Marcina Duchały i Pawła Juszczyka którzy objęli zespół ze Środy Wielkopolskiej po dymisji Krzysztofa Kapuścińskiego.

  • 09.11.2021

    Powalczyć o komplet punktów

    Tym razem w piątek kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem naszego zespołu będzie drugi zespół Ekstraklasowej Pogoni Szczecin, a spotkanie odbędzie się na stadionie w Szczecinie.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.