15.11.2021
Trzecie miejsce na koniec (2007)Zespół Polonii Środa z rocznika 2007 w dniu 11 listopada na ostatnie spotkanie jesiennej rundy rozgrywek wojewódzkiej ligi C1 grupa 2 udał się do Ostrzeszowa gdzie rozegrał spotkanie z miejscowym zespołem.
Poloniści od początku zepchnęli gospodarzy do obrony stwarzając groźne sytuacje. Skutek przyszedł już w 3 minucie po wymianie kilku podań na czystą pozycje został wyprowadzony Oskar Popis i celnym strzałem otworzył wynik meczu. Gra toczyła się pod kontrolą naszej drużyny jednak w 9 minucie zespół AP Ostrzeszów doprowadził do wyrównania wykorzystując zagapienie się naszej defensywy. Stracony gol podziałał motywująca i w 14 minucie Kuba Grzegorczyk celnym strzałem z głowy zdobył gola na 1-2 . Minute później indywidualna akcją popisał się Patryk Ignaczak, który efektownym lobem pokonał bramkarza gospodarzy podwyższając wynik na 1-3. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji jakie sobie stworzył nasz zespól do przerwy nie udało się zdobyć więcej goli . Druga połowo spotkania obfitował w ataki na bramkę zespołu AP Ostrzeszów . W 48 minucie kolejną dobrą akcje wykończył Rafał Kapuściński i było już 1-4 . Gra toczyła się na połowie gospodarzy skupiających się na obronie własnej bramki. W 70 minucie Oskar Popis przedarł się prawym skrzydłem w pole karne Ostrzeszowa i pewnym strzałem na dalszy słupek pokonał bramkarza zdobywając swojego drugiego gola w meczu co dawało wynik 1-5. W samej końcówce meczu skuteczny kontratak zdołali przeprowadzić gospodarze i zdobyli bramkę na 2-5 takim, też wynikiem zakończyło się całe spotkanie. Zdobyte 3 punkty w tym meczu ostatecznie uplasowały nasz zespół na trzeciej pozycji w tabeli na zakończenie rozgrywek.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Jakub Korcz, Michał Muszyński, Kuba Jankowski, Marcin Maląg, Adrian Fiołka, Adrian Wdowiak, Mateusz Twardowski, Łukasz Forysiak, Tomek Forysiak, Borys Markiewicz, Patryk Ignaczak, Oskar Pawlak, Rafał Kapuściński, Kuba Grzegorczyk
Najnowsze aktualności
-
23.11.2018
Tabele grup młodzieżowych
Prezentujemy Wam tabele końcowe wszystkich grup młodzieżowych biorących udział w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.
-
22.11.2018
BricoMarche z nami na kolejny rok!
BricoMarche oferujące bogaty asortyment produktów do domu i ogrodu zostaje z nami na kolejny rok!
-
22.11.2018
Wódkowski poprowadzi mecz z Radunią
Marcin Wódkowski z Bydgoszczy poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii Środa z Radunią Stężyca. Sędzia ten prowadził już w tym sezonie jedno spotkanie naszego zespołu. Był to mecz z KKS -em Kalisz przegrany przez nasz zespół 0:4.
-
21.11.2018
Młodzież spisała się na medal
W rundzie jesiennej sezonu 2018/19 Akademia Piłkarska Polonii Środa do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej wystawiła aż 17 zespołów. Najstarszy zespół występował w gronie juniorów starszych a najmłodsze kategorii żaków. Po za tymi zespołami w naszej Akademii trenują jeszcze dzieci z roczników 2012 i młodsi skupione w dwóch zespołach skrzatów.
-
20.11.2018
Wizyta z Hiszpanii
Dzisiaj nasz sklep klubowy odwiedził dyrektor generalny Jomy Santiago Fernandes oraz koordynator sprzedaży na Polskę Zachodnią Jacek Bentkowski.
-
20.11.2018
Udanie zakończyć rundę jesienną
Już w sobotę 24 listopada przed piłkarzami Polonii ostatnie spotkanie ligowe tej jesieni. Tym razem do naszego miasta przyjedzie rewelacyjnie spisujący się w naszej grupie trzeciej ligi beniaminek Radunia Stężyca.
-
17.11.2018
Nieudana wyprawa do Kołobrzegu
W sobotę 17 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe tej jesieni. Była to przedostatnia kolejka zmagań w tej rundzie a rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Kapuścińskiego była Kotwica Kołobrzeg. Oba zespoły walczą o to żeby zimę spędzić na jak najwyższym miejscu w ligowej tabeli więc dla obu spotkanie to było meczem w którym interesowały ich tylko trzy punkty.
-
15.11.2018
Wiśniewski poprowadzi mecz w Kołobrzegu
Bartłomiej Wiśniewski z Włocławka poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii Środa z Kotwicą Kołobrzeg. Na liniach asystować będą mu Radosław Kaczorowski i Piotr Ciesielski. Cała trójka reprezentuje Kolegium Sędziów Kujawsko Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
























































