14.09.2025
Klasa A: Remis w starciu z LechitąW niedzielne popołudnie trzeci zespół seniorów Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie klasy A. Tym razem podopieczni Łukasza Kaczałki podejmowali na własnym stadionie Lechitę Kłecko. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a nasz zespół wypuścił zwycięstwo z rąk w ostatniej akcji meczu po faulu w polu karnym.
Od samego początku spotkanie było dość wyrównane i toczyło się głównie w środkowej strefie boiska. Oba zespoły czekały na odpowiedni moment do tego by zaatakować bramkę rywali. Ale przez długi czas bloki defensywne obu ekip grały bez zarzutu. W 24. minucie po faulu przed polem karnym sędzia podyktował rzut wolny dla naszego zespołu z około 20 metrów. Do piłki podszedł Bartosz Szwałek i pięknym strzałem umieścił piłkę w bramce rywali. Chwilę później to rywale stanęli przed okazją na wyrównanie, ale świetnie interweniował Kacper Rybarczyk. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie i na przerwę Poloniści schodzili prowadząc 1:0.
Po zmianie stron odważniej zaatakowali goście z Kłecka, chcąc doprowadzić do wyrównania w tym meczu. W 65. minucie po strzale z boku boiska piłkę wprost pod nogi napastnika rywali odbił Kacper Rybarczyk, a zawodnik przyjezdnych dopełnił formalności pakując piłkę do pustej bramki. Stracona bramka podrażniła Polonistów, którzy ruszyli do ataków. W 76. minucie średzki zespół ponownie wyszedł na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Oliwier Pacholski. Goście do samego końca rozpaczliwie walczyli o wyrównanie, a ich ataki przyniosły skutek w doliczonym czasie gry. Po faulu w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla Lechity, który goście pewnie wykorzystali. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2 i podziałem punktów.
Senior III/Polonia 2008: Klasa A "Proton", gr. 4
14 września 2025, godz. 16:00 - Środa Wielkopolska (stadion CSiR)
Polonia III Środa Wielkopolska 2:2 (1:0) Lechita Kłecko
Bartosz Szwałek 24, Oliwier Pacholski 76 - Michał Kędziora 63, 90+4 (k)
Polonia: 30. Kacper Rybarczyk - 4. Sergiej Kaszyński (80, 20. Jakub Chwastyniak), 5. Hubert Łosiński, 2. Oliwier Pacholski, 5. Oleksii Steblin, 3. Oleksii Steblin (73, 93. Marcin Parus) - 16. Szymon Zając (46, 21. Marcel Kliszkowiak), 19. Adrian Wojciechowski (60, 11. Oliwier Rudkowski), 26. Kacper Kalita (68, 22. Alan Nowakowski), 10. Bartosz Szwałek, 7. Serhii Pankratov - 9. Antoni Storozum (80, 24. Tymoteusz Torzewski). Trener: Łukasz Kaczałka.
żółte kartki: Oliwier Pacholski, Adrian Wojciechowski, Alan Nowakowski, Marcel Kliszkowiak - Bartosz Kopczyński, Jakub Wiśniewski, Szymon Adamski, Damian Wiśniewski.
sędziował: Grzegorz Burzak.
Najnowsze aktualności
-
20.01.2026
Bartosz Bartkowiak z nowym kontraktem
Bartosz Bartkowiak wychowanek Polonii Środa i jeden z liderów trzecioligowego zespołu przedłużył swój kontrakt z naszym klubem o kolejny rok. Nowa umowa utalentowanego pomocnika obowiązywać będzie do 30 czerwca 2027.
-
20.01.2026
Mateusz Ciapa zawodnikiem Polonii Środa
Kolejny zawodnik z doświadczeniem na poziomie centralnym wzmacnia zespół Polonii Środa. Tym razem jest to defensywny pomocnik Mateusz Ciapa który przychodzi do średzkiego zespołu z Miedzi Legnica.
-
19.01.2026
HPP: Polonia nie awansowała do turnieju finałowego (2013)
Zespół Polonii 2013 zakończył udział w tegorocznej edycji Halowego Pucharu Prezesa. Poloniści zakończyli zmagania w grupie mistrzowskiej na 3. miejscu za plecami APR Lampart Jarocin i Zjednoczonych Września, które uzyskały awans do turnieju finałowego.
-
19.01.2026
Futsal: Polonia U-17 awansowała na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski! (2009/2010)
Polonia 2009/2010 wygrała sobotni turniej III fazy eliminacji i awansowała na turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu! W hali Kobra Arena nasz zespół wygrał wszystkie mecze, a kluczowe okazało się zwycięstwo w trzecim meczu z KS Gniezno, kiedy to Mateusz Fórmaniak zapewnił zwycięstwo 2:1 strzelając gola trzy sekundy przed końcową syreną. Do finałów, które zostaną rozegrane 6-8 lutego w Bielsku-Białej, awansowały również Jantar Ustka i KS Gniezno.
-
17.01.2026
Sparingowa wygrana z Legią
W pierwszym meczu towarzyskim tej zimy piłkarze Polonii Środa udali się do Książenic na pojedynek z zespołem do lat 19 Legii Warszawa. Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem.
-
17.01.2026
Nowy etap w Polonii Środa Wielkopolska
Z radością informujemy, że Marcin Grabowski, dotychczasowy trener naszej Akademii, dołącza do I zespołu Polonii Środa Wielkopolska w roli trenera przygotowania motorycznego.
-
17.01.2026
Michał Walczak w Polonii Środa na dłużej!
Z radością ogłaszamy, że Michał przedłużył kontrakt z Polonią Środa Wielkopolska, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2027 roku. Jego determinacja i zaangażowanie na boisku są nieocenione, a obecność Michała w drużynie to ogromny zastrzyk doświadczenia i jakości.
-
17.01.2026
Jakub Wilczyński zawodnikiem Polonii Środa
Walcząca o awans do drugiej ligi Polonia Środa Wielkopolska mocno rozkręca się na rynku transferowym. Tym razem nowym graczem klubu ze Sportowej 12 został napastnik Jakub Wilczyński.



























































