OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

06.08.2015

Juniorzy po meczach kontrolnych

W mijającym już tygodniu zespół juniorów rozegrał dwa spotkania towarzyskie. Pierwsze spotkanie młodzi poloniści  rozegrali w poniedziałek u siebie z zespołem juniorów Płomienia Nekli, a drugie w środę z juniorami Stali Pleszew.

W spotkaniu poniedziałkowym z Płomieniem Nekla od pierwszych minut meczu nasz zespół uzyskał bardzo dużą przewagę i nie oddał inicjatywy do końca spotkania. Swoją przewagę udokumentował zdobyciem dziewięciu bramek. Trzy bramki zdobył Marcin Szymorek, po dwa trafienia Mikołaj Zys i Krzysztof Kaźmierczak, jedna bramka była autorstwa Adam Buczma i jedna bramka samobójcza.

 W środę Polonia zagrała z juniorami Stali Pleszew, którzy występują w naszej klasie rozgrywkowej, ale w innej grupie. Również w tym spotkaniu mieliśmy przewagę w polu, lecz przez pierwsze 25 minut gry nie potrafiliśmy zdobyć ani jednej bramki, mimo kilku dogodnych sytuacji. Gospodarze po jednej z kontr zdobyli prowadzenie przy słabej postawie naszego bramkarza, który grał w tym meczu po długiej przerwie i w pierwszej połowie nie mógł się odnaleźć. Strata bramki podziałała motywująco na nasz zespół, który do przerwy strzelił trzy bramki, nie tracąc już żadnej. Po przerwie zdobyliśmy jeszcze dwie bramki, tracąc tylko jedną i końcowy wynik meczu 5:2 dla naszego zespołu. Na listę strzelców wpisali się: Mikołaj Zys-2, Marcin Szymorek i Krzysztof Kaźmierczak po jednej i jedna bramka samobójcza. W drugiej połowie odnalazł się nasz bramkarz, który trzy razy uratował nas przed stratą bramki.

Na ostatnich treningach przed ligowymi meczami, nasz zespół będzie pracował  jeszcze nad zgraniem poszczególnych formacji, stałymi fragmentami gry i z optymizmem będziemy czekać na ligowy start. Podstawowy skład naszego zespołu przedstawia się następująco: bramkarz- Dawid Włodarczak; obrońcy: Adamczyk Adam, Krzysztof Kaźmierczak, Stanisław Kiel, Piotr Skrobosiński; pomocnicy: Adam Buczma, Rafał Kościelniak, Wojciech Leporowski, Szymon Puzicki, Marcin Typański; atak: Łukasz Marcinkowski, Denis Mutschke, Marcin Szymorek i Mikołaj Zys.

Do podstawowej drużyny w razie potrzeby mogą dołączyć zawodnicy z rocznika 2000.

Najnowsze aktualności

  • 01.12.2022

    Baraż o CLJ U-15: Zwycięstwo z Arką w pierwszym meczu! (2008)

    W pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Polonia Środa Wielkopolska pokonała 4:2 (1:1) zespół Arki Gdynia! Poloniści już w 1. minucie objęli prowadzenie, ale goście dość szybko wyrównali, a tuż po przerwie wyszli na prowadzenie. Średzki zespół zdołał jednak strzelić jeszcze trzy bramki i z dwubramkową zaliczką uda się w niedzielę do Gdyni na mecz rewanżowy!

  • 30.11.2022

    Plan zimowych sparingów drugiego zespołu Polonii

    Poznaliśmy plan zimowych meczów towarzyskich zespołu rezerw Polonii Środa. W sumie nasz drugi zespół w zimowych okresie przygotowawczym rozegra sześć gier kontrolnych a rywalami podopiecznych Waldemara Grześkowiaka będą między innymi gracze Astry Krotoszyn, Ravii Rawicz czy Warty Śrem.

  • 30.11.2022

    Plan zimowych sparingów Polonii Środa

    Piłkarze Polonii Środa od piątku 9 grudnia będą przebywać na zasłużonych urlopach ale nie oznacza to że sztab szkoleniowy naszego zespołu nie myśli już o rundzie wiosennej obecnego sezonu.

  • 29.11.2022

    Z Arką Gdynia o CLJ U-15 (2008)

    Już jutro o godzinie 13:00 na płycie głównej Stadionu Średzkiego trampkarze starsi Polonii Środa Wielkopolska podejmą kolejną próbę wywalczenia awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Latem nasz zespół musiał uznać wyższość Jaguara Gdańsk, a tym razem rywalem Polonistów będzie Stowarzyszenie Inicjatywa Arka Gdynia.

  • 29.11.2022

    Runda jesienna za zespołem kobiet

    Jakiś czas temu piłkarki Polonii Środa Wielkopolska zakończyły zmagania ligowe w rundzie jesiennej. Po dziesięciu kolejkach obecnego sezonu podopieczne Marka Gierałki i Marty Woźniak zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli i mają w swoim dorobku 13 punktów.

  • 29.11.2022

    Trójmecz żaków starszych (2014)

    W sobotę 26 listopada podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rozegrali trójmecz z zespołami Warty Śrem oraz AP Reissa Gostyń.

  • 29.11.2022

    Sparing orlików z APR Poznań (2013)

    W ramach gry kontrolnej nasi orlicy młodsi rozegrali mecz sparingowy z piłkarzami reprezentującymi zespół Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań - rocznik 2014.

  • 29.11.2022

    Gry kontrolne orlików (2012)

    W soboty 19 i 26 listopada drugi zespół orlików starszych Polonii gościł na swoich boiskach zespoły Lidera Swarzędz i Zjednoczonych Września. Zespoły rozegrały mecze sparingowe, w których mogli pokazać się wszyscy dostępni zawodnicy. Oba spotkania były bardzo intensywne i bogate w piękne bramki.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.