22.11.2021
Historyczny awans w Pucharze PolskiHistoryczny awans zespołu seniorek do 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski stał się faktem. Nasze zawodniczki w sobotę w Lublinie pokonały miejscową Unię i mogły świętować awans do kolejnej rundy.
W sobotę od samego rana drużyna kobiet udała się w podróż do dalekiego Lublina, by tam podjąć walkę o kolejną rundę Pucharu Polski. Po nieco gorszym czasie w rozgrywkach ligowych marzyło się zwycięstwo z miejscową Unią oraz awans do kolejnego etapu rozgrywek. Bardzo chciałyśmy w dobrych nastrojach zakończyć to jesienne granie.
Mecz pomimo, że miejscowe były niżej notowanym rywalem nie należał do łatwych. W rozgrywkach pucharowych to tylko jedno spotkanie i naprawdę wszystko może się zdarzyć. Rywalki „na papierze” nie były faworytkami a to zawsze motywuje razy dwa. Do tego jak dodamy nasze dość poważne problemy kadrowe różnie ten mecz mógł się dla nas ułożyć i zakończyć. Początek spotkania to wzajemne „badanie” możliwości przeciwnika. Lepiej w sam mecz „weszłyśmy” my, bo już w 11 minucie na prowadzenie po bezpośrednim trafieniu z rzutu rożnego wyprowadziła nas Klaudia Nogalska. Bramka stadiony świata i kiedy po cichu liczyło się, że być może worek z bramkami się rozwiąże gospodynie próbowały się odgryzać a walka dopiero się rozkręciła. Unia zagrała niezwykle ambitnie, nieustępliwie i do samego końca walczyła o wyrównanie i dogrywkę w tym meczu. My swoje szanse również miałyśmy ale raz stawał na przeszkodzie słupek raz poprzeczka i nerwy towarzyszyły do ostatniego gwizdka Pani sędzi. Wiadomo, że prowadzenie jedną bramką to żaden komfort i do samego końca koncentracja musiała być na najwyższym poziomie. Ostatecznie okazało się, że bramka Klaudii była kluczowa dla losów tego meczu. Wygrywamy ten historyczny dla sekcji kobiet mecz i z niecierpliwością będziemy czekały na kolejnego rywala. Przygodo trwaj.
Bramka: Klaudia Nogalska
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Parecka- Falkowska, Drożak, Ratajczak, Nowak- Grzybowska, Grońska- Ciesiółka, Nogalska, Szewczyk- Walczak
Rezerwowe: Mądra, Karasińska, Szukalska, Tomaszewska
Najnowsze aktualności
-
30.03.2026
Porażka z rezerwami Kotwicy
W niedzielne południe rozgrywki w A klasie w rundzie wiosennej zainaugurował też trzeci zespół seniorów Polonii Środa. Młoda ekipa trenera Łukasza Kaczałki udała się do Kórnika aby zmierzyć się z rezerwami czwartoligowej Kotwicy.
-
30.03.2026
Punkt ze Strzałkowa
W sobotnie południe drugi zespół seniorów Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem poloniści udali się do Strzałkowa na pojedynek z tamtejszym Polaninem.
-
30.03.2026
Akademia: Rozgrywki dziecięce WZPN (28/29.03.2026)
Raport z dziecięcych rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 28/29 marca 2026.
-
30.03.2026
Akademia: Raport ligowy (28/29.03.2026)
Wyniki meczów ligowych drużyn akademii w dniach 28/29 marca 2026.
-
27.03.2026
Akademia: Zapowiedź (28/29.03.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 28/29 marca 2026.
-
26.03.2026
Weekendowe transmisje Polonia TV
W ten weekend pokażemy Wam DWA spotkania zespołów Polonii Środa na żywo na naszym kanale na You Tubie. Nasze transmisje zaczniemy w sobotę spotkaniem Orlen I ligi kobiet pomiędzy Polonią Środa, a Czarnymi II Sosnowiec, a zakończymy sobotnim meczem Betclic III ligi w którym zespół Polonii Środa zmierzy się z Cartusią Kartuzy.
Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem
Już teraz zapraszamy przed ekrany. Linki do spotkań znajdziecie poniżej.
-
25.03.2026
Młodzicy nie zapunktowali (2014)
Młodzicy w rocznika 2014 w ostatnich dniach rozegrali dwa mecze ligowe. Pierwsza drużyna we wtorek przegrała na wyjeździe 1:4 z APR Lampart Poznań, natomiast drugi zespół w niedzielę na własnym boisku przegrał 4:8 (3:4) z Victorią Wysogotowo.
-
25.03.2026
Jeden gol zadecydował o porażce (2013)
We wtorek zespół Polonii 2013 w Fałkowie rywalizował z zespołem Lecha Poznań/Łubowo. Wyjazd okazał się jednak nieudany, ponieważ nie udało się z niego przywieźć ligowych punktów. O porażce Polonii zdecydował jeden gol stracony w 16. minucie gry.






















































