26.07.2016
Trudny sprawdzian Polonii ŚrodaW środę 27 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrają siódme tego lata spotkanie towarzyskie. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie przebywający w Opalenicy na zgrupowaniu przedstawiciel Cypryjskiej Ekstraklasy – Anarthosis Famagusta.
Poloniści mają za sobą ciężki okres przygotowawczy z którego wychodzą tak aby być w jak najbardziej optymalnej formie przed startem rozgrywek ligowych. Trener Mariusz Bekas będzie miał już do dyspozycji wszystkich zawodników znajdujących się w kadrze pierwszego zespołu. Jednak nasz zespół czeka trudne spotkanie. Silny rywal powoduje że nasz zespół będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności aby pokazać się z jak najlepszej strony i spróbować osiągnąć korzystny wynik. Dodatkowo dla naszych piłkarzy to będzie dodatkowa atrakcja i na pewno miły przerywnik w treningach gra z tak renomowanym rywalem.
Anarthosis Famagusta poprzedni sezon Cypryjskiej Ekstraklasy zakończył na wysokim 5 miejscu. Po rundzie zasadniczej zespół ten był na trzeciej lokacie w tabeli ale słabsza w wykonaniu Anarthosisu była runda play off po której zespół ten spadł właśnie na 5 miejsce. Najlepszym strzelcem zespołu jest reprezentant Republiki Południowej Afryki Dino Ndlovu (w kadrze swojego kraju zawodnik ten zaliczył 5 spotkań) który bramkarzy rywali pokonywał 17 razy. Innym bardzo rozpoznawalnym zawodnikiem Anarthosisu jest Portugalczyk Helio Pinto. To ten sam zawodnik który w sezonie 2013/14 zdobył Mistrzostwo Polski z zespołem Legii Warszawa, a sezon później z tym samym zespołem wygrał Puchar i Superpuchar Polski. Ważnymi elementami zespołu są też bramkarz pochodzący ze Słowenii Jan Koprivec który ma za sobą występy w Serie A w zespole Cagliari i Udinese, a także pomocnik hiszpańskiego pochodzenia Toni Calvo – wychowanek hiszpańskiej Barcelony mający za sobą występy w Serie A w zespole Parmy. Trenerem zespołu jest Hiszpan Antonio Puche.
Do tej pory latem zespół Anorthosisu rozegrał następujące mecze towarzyskie:
14.07.2016 Anorthosis Famagusta - Cyprus Aris Limassol 1:1 - Larnaka
21.07.2016 Anorthosis Famagusta - Maccabi Sha'arayim 0:0 - Opalenica
24.07.2016 Anorthosis Famagusta - Hapoel Tel Aviv 0:2 – Opalenica
Spotkanie z Cypryjczykami odbędzie się w środę 27 lipca o godzinie 17:00 na głównym boisku w Opalenicy.
Najnowsze aktualności
-
30.08.2009
Bolesna porażka z Leśnikiem
W sobotnie popołudnie średzcy piłkarze wybrali się na mecz do Margonina , na spotkanie z miejscowym Leśnikiem , liderem IV ligi gr. północnej
-
28.08.2009
Z Margonina na żywo
W sobotę 29 sierpnia Polonia rozegra na wyjeżdzie bardzo ciekawy mecz z Leśnikiem Bro-Margo Margonin . Mecz rozpocznie się o 17.00 i kilka minut
-
26.08.2009
Wyjazdowe spotkania juniorów
W najbliższy weekend juniorzy naszego klubu wybierają się odpowiednio do Śremu i Kępna, aby rozegrać swoje kolejne mecze w rozgrywkach Wiekopolskiej Ligi Juniorów.
-
27.08.2009
Emocje w Margoninie- kto liderem po IV kolejce?
Po następnej serii spotkań, tylko jedna drużyna może dysponować kompletem punktów. Czy tym zespołem będzie Polonia Środa Wielkopolska? Wszystko wyjaśni się w sobotę przed 19.00.
-
26.08.2009
Remis juniorów starszych
W środowe popołudnie 26 sierpnia zespół juniorów starszych rozegrał kolejny ligowy mecz. Przeciwnikiem Polonistów był zespół Olimpii Koło. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, mimo iż Polonia do przerwy prowadziła 2:1. Tym samym nasz zespół zdobył pierwszy punkt w tegorocznych rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych.