13.05.2024
Domowe zwycięstwo z Komornikami (2013)
W niedzielę wysoką skutecznością wykazali się zawodnicy Polonii 2013, którzy wygrali z Wielkopolską Komorniki 9:3. Mecz był jednak trudniejszy dla naszych zawodników niż wskazuje na to wynik, bo do przerwy to goście prowadzili. Poloniści świetnie spisali się w drugiej połowie i ostatecznie wysoko wygrali.
Od początku Poloniści bardzo dobrze weszli w spotkanie, tworząc sobie wiele sytuacji bramkowych. Po pierwszych dziesięciu minutach było 2:0 dla Polonii, jednak bardzo szybko nastąpiło rozluźnienie, przez co na przerwę nasz zespół schodził przegrywając 2:3. Po przerwie Polonia od razu rzuciła się do ataku, a po stracie starała się wysoko odbierać piłkę, co często się udawało. Po kilku słupkach i poprzeczkach piłka w końcu zaczęła wpadać do bramki rywali. Mecz zakończył się wynikiem 9:3.
Polonia 2013 I: I liga okręgowa D2 - grupa 4
12 maja 2024, godz. 8:30 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia II Środa Wielkopolska 9:3 (2:3) Wielkopolska Komorniki
Jakub Przybyłek 4, 45, 50, Kacper Woźniak 10, Oliwier Wiczyński 58, Kacper Fiołka 70, Adrian Szkudlarek 77, Krystian Kasprzak 78, Sebastian Ciszewicz 80 - Oliwier Piotrowski 20, Jakub Żurawski 32, 40
Polonia 2013: 9. Brajan Ostański - 4. Leon Jacków, 8. Jakub Przybyłek, 10. Krystian Kasprzak, 13. Sebastian Ciszewicz, 15. Kacper Fiołka, 19. Jakub Kanoniczak, 29. Kacper Woźniak, 88. Oliwier Wiczyński. Grali także: 1. Antoni Szał - 3. Mikołaj Kaczałka, 7. Adrian Szkudlarek, 11. Bruno Obiegły, 12. Denys Bakulin, 14. Maksymilian Małecki, 18. Gabriel Lipiński. Trenerzy: Radosław Falgier oraz Kamil Drzewiecki.
| I liga okręgowa D2 - grupa 4 (2012) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Kotwica Kórnik | 7 | 53:4 | 21 |
| 2. | Jedynka Luboń | 7 | 47:8 | 21 |
| 3. | Warta II Poznań | 8 | 59:21 | 18 |
| 4. | Polonia II Środa Wielkopolska | 8 | 45:23 | 15 |
| 5. | Wielkopolska Komorniki | 8 | 19:49 | 7 |
| 6. | Avia Kamionki | 8 | 23:29 | 6 |
| 7. | Przemysław Poznań | 8 | 12:40 | 4 |
| 8. | Kłos Zaniemyśl | 8 | 3:87 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
07.05.2025
Po pucharze czas na ligę
W kolejnym spotkaniu o stawkę poloniści zmierzą się na własnym boisku z Gedanią Gdańsk. Jesienią w starciu obu ekip górą był zespół z Gdańska dość nieoczekiwanie wygrywając na własnym boisku 3:2. Poloniści pałają rządzą rewanżu i podtrzymania swojej passy meczów bez porażki w lidze która po remisie we Wronkach z Lechem II Poznań urosła do siedmiu meczów.
-
05.05.2025
Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (26/27.04.2025)
Raport z 1. kolejki rozgrywek bezwynikowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w kategoriach młodzik, orlik, żak oraz skrzat.
-
05.05.2025
Akademia: Raport ligowy (29.04-01.05.2025)
Weekend majowy obfitował w piłkarskie emocje w naszej akademii. Mecze ligowe rozgrywało dziesięć drużyn, a sześć z nich wywalczyło komplet punktów. Doskonale spisali się nasi reprezentanci w ligach wojewódzkich - Polonia 2008, Polonia 2009, Polonia 2010, Polonia 2010 II, Polonia 2012 oraz Polonia 2013.
-
02.05.2025
Podział punktów we Wronkach
W piątkowe południe piłkarze Polonii Środa udali się do Wronek na pojedynek z występującym tam Lechem II Poznań. Dla układu ligowej tabeli dla obu zespołów było to bardzo ważne.
-
02.05.2025
Derby powiatu dla Polonii
Tym razem w czwartek 1 maja kolejne spotkanie domowe rozegrał zespół rezerw Polonii Środa. podopieczni Jakuba Budycha w derbach powiatu średzkiego podejmowali na Nowym Stadionie Średzkim Kłosa Zaniemyśl.
-
30.04.2025
Orlicy zagrali przy Bułgarskiej (2015)
W niedzielę 27 kwietnia drużyna Polonii Środa Wlkp. 2015 I udała się na turniej rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN w kategorii orlik E2 gr. 2, który rozgrywany był w Poznaniu na ul. Bułgarskiej. Gospodarzem turnieju była drużyna Lecha Poznań 2015 III.
-
30.04.2025
Transmisja meczu z Kłosem
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania V ligi pomiędzy Polonią II Środa, a Kłos Zaniemyśl.
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji o godzinie 11:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński
-
29.04.2025
W piątek do Wronek
W piątek 2 maja piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Wronek gdzie zmierzy się z rezerwami Lecha Poznań. Na pewno podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego czeka bardzo trudne spotkanie a w szeregach poznaniaków możemy się spodziewać kilku zawodników którzy na co dzień grają w polskiej Ekstraklasie.

























































