OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

13.08.2014

Do Środy zawita beniaminek

W drugiej kolejce III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa zmierzą się na własnym boisku z beniaminkiem Tarnovią Tarnowo Podgórne. Spotkanie rozgrywane na własnym boisku będzie dobrą okazją do rehabilitacji za wysoką porażkę z pierwszej kolejki z Sokołem Kleczew.

Zespół Tarnovii to absolutny beniaminek rozgrywek trzecioligowych. Jednak przed nowym sezonem zespół został wzmocniony. Do drużyny dołączyli min.: doświadczeni Maciej Scherfchen i Karol Gregorek. Po rezygnacji z funkcji trenera Ryszarda Rybaka, stanowisko to powierzono Karolowi Brodowskiemu. W pierwszym meczu ligowym w którym doszło do spotkania dwóch beniaminków Tarnovia na własnym boisku pokonała Victorię Września 2:1.

Polonia Środa nieudanie rozpoczęła rozgrywki trzecioligowe nowego sezonu. W pierwszym meczu bowiem nasi piłkarze ulegli wysoko bo aż 4:0 mistrzowi z poprzedniego sezonu Sokołowi Kleczew. Była to jednocześnie najwyższa porażka naszego zespołu w III lidze po powrocie do niej w sezonie 2011/12, a także najwyższa porażka od 29 sierpnia 2009 kiedy to jeszcze w rozgrywkach IV ligi poloniści ulegli na wjeździe Leśnikowi Margonin 6:0. Po takiej porażce trzeba się szybko podnieść i pokazać że tak z dnia na dzień nie zapomina się grać w piłkę. A przecież w meczach towarzyskich przed sezonem poloniści pokazywali kawałek dobrego futbolu. Jednego możemy być pewni przed tym spotkaniem. Zespół Polonii Środa będzie bardzo mocno zmotywowany do tego aby się odbudować i pokazać że porażka z pierwszej kolejki była tylko wypadkiem przy pracy.

Początek tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się spotkania zaplanowano na sobotę 16 sierpnia na godzinę 16:00 oczywiście na średzkim stadionie.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

 

Najnowsze aktualności

  • 20.09.2022

    Trzy punkty młodziczek (2010)

    Młodziczki Polonii Środa Wielkopolska rozegrały w Kaliszu kolejne mecze ligi młodziczek Wielkopolskiego ZPN. Młode Polonistki aż 6:0 pokonały Amber Kalisz i nieznacznie przegrały 0:1 z Medykiem Konin. Nasze piłkarki plasują się na drugiej pozycji w tabeli i zgromadziły dotąd tyle samo punktów co liderujący Medyk.

  • 20.09.2022

    Wysoka porażka juniorek (2008)

    W meczu 2. kolejki ligi juniorek (rocznik 2008) Polonia Środa Wielkopolska przegrała 0:15 (0:8) z Medykiem Konin.

  • 20.09.2022

    Dwie porażki młodzików młodszych (2011)

    W meczu I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 0:7 (0:3) z Polonią 1912 Leszno. Duga drużyna nieznacznie przegrała 2:3 (1:0) z Liderem Swarzędz, choć jeszcze kwadrans przed zakończeniem spotkania prowadziła dwiema bramkami, które zdobyli Jan Marciniak i Alicja Bolewicz.

  • 20.09.2022

    Dobre występy młodzików (2010)

    Dobrze w ubiegły weekend spisały się drużyny w kategorii młodzik starszy. W I lidze okręgowej Polonia wygrała dwa mecze bez straty gola, pokonując 4:0 Wielkopolskę Komorniki i 6:0 Huragan Pobiedziska. W meczu II ligi okręgowej Poloniści wygrali 9:3 z Avią Kamionki, natomiast Polonia III przegrała 3:7 z Zawiszą Dolsk.

  • 19.09.2022

    W sobotę do Starogardu

    W sobotę 24 września piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie KP Starogard Gdański a mecz odbędzie się na boisku rywali. Jego początek zaplanowano na godzinę 16:00. Będzie to już dziewiąta ligowa kolejka sezonu 2022/23.

  • 19.09.2022

    Sześć bramek - sześć punktów (2009)

    W meczach I ligi okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska odniosła dwa zwycięstwa. W środę zespół pokonał 3:1 Victorię Września po dwóch bramkach Antoniego Łukaszewskiego i jednej Jakuba Janiszewskiego, natomiast w niedzielę na Stadionie Lekkoatletycznym średzka drużyna wygrała 3:0 z Piastem Kobylnica, a gole strzelali Eryk Popis, Jakub Janiszewski i Jakub Sawuć. Polonia prowadzi w ligowej tabeli.

  • 19.09.2022

    Kania pokonana (2008)

    W meczu 7. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych średzka Polonia wygrała na Stadionie Lekkoatletycznym z Kanią Gostyń 6:2 (3:1). Bramki dla zespołu trenerów Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego strzelali Filip Zawodni - dwie, Mikołaj Kowalski, Mikołaj Szymański, Wiktor Motyl oraz Bartosz Idziaszek. Polonia z kompletem punktów prowadzi w tabeli z przewagą pięciu punktów nad KKS-em 1925 Kalisz.

  • 19.09.2022

    Wydarty punkt w Jarocinie (2006)

    W spotkaniu 6. kolejki I ligi okręgowej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska w doliczonym czasie gry wywalczyła remis z Jarotą Jarocin. Do przerwy gospodarze z Jarocina prowadzili 2:0, ale w 54. minucie kontaktowego gola strzelił Szymon Rauhut. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Jakub Płonka. Poloniści utrzymują prowadzenie w ligowej tabeli.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.