OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

12.07.2014

Cz. Owczarek: Pożyteczny sparing

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z trenerem Polonii Środa Czesławem Owczarkiem przeprowadzonej zaraz po meczu towarzyskim  z Wartą Poznań.

Panie trenerze za nami pierwszy mecz towarzyski w którym Polonia pokonała 2:0 Wartę Poznań. Jak Pan ocenia ten mecz?

Spotkanie to oceniam przede wszystkim przez pryzmat zawodników którzy byli testowani. Wystawiłem zgoła odmienne dwie jedenastki w pierwszej połowie i w drugiej połowie. Wykonałem również dużo roszad jeżeli chodzi o pozycję w wielu przypadkach nieoptymalne jeżeli chodzi o naszych zawodników. Było to podyktowane ubytkami w kadrze. Jak wszyscy dobrze wiedzą kilku zawodników jeszcze nie było na dzisiejszym meczu dysponowanych i trzeba było te roszady wykonać. To odbiło się na jakości  w grze. Nie odbiło się na pewno na wyniku ale ona akurat był najmniej ważny w tym całym spotkaniu. Trzeba pamiętać że Warta też stworzyła sobie kilka sytuacji które mogła zamienić na gole. Jednak najbardziej zależało mi dziś na obserwacji tych zawodników którzy mogli by wzmocnić Polonię. Na tą chwilę wiemy już że tylko bramkarz Wojciech Fleischer będzie z nami trenował jeszcze przez jakiś czas żebyśmy mogli mu się lepiej przyjrzeć. Reszcie zawodników testowanych podziękowaliśmy.

Czym możemy się spodziewać kolejnych testowanych zawodników?

Temat jest cały czas otwarty. Mamy założoną politykę transferową którą chcielibyśmy  tutaj kontynuować. Przede wszystkim chcemy stale podnosić umiejętności swoich zawodników i na nich stawiać.  Ale na pewno będziemy się dalej rozglądać jeżeli chodzi o wzmocnienia kadry pierwszego zespołu ale muszą to być zawodnicy którzy są zdecydowanie lepsi od naszych zawodników aby potencjał tego zespołu podnieść.

Zaskoczeniem w dzisiejszym spotkaniu na pewno mogła być formacja obronna w której zagrali zawodnicy wcześniej nie występujący na tych pozycjach.

Zgadza się, tylko Szymon Grzelak, który pomimo że zagrał tylko kilka meczy w III lidze, zagrał na swojej optymalnej pozycji. Z powodu braku Radka Barabasza, Pawła Przybyłka i Damiana Buczmy linia obrony została przemeblowana bardzo mocno. Niestety w pewnych momentach nie radziła ona sobie tak jak bym tego oczekiwał ale podkreślam że to zestawienie nie było optymalne.  

Cieszy na pewno powrót do zdrowia Igora Jurgi

Tak, wiadomo że Igor doznał kontuzji w końcówce sezonu. Jednak szybka rehabilitacja spowodował że już jest zdolny do normalnych obciążeń treningowych. Należy jednak pamiętać że ta dyspozycja jest daleka od optymalnej ale jesteśmy w fazie okresu przygotowawczego i mamy kilka tygodni aby zarówno Igor jak i pozostali zawodnicy byli przygotowani na 100%.

Jeszcze słowo o Jakubie Solarku. Dlaczego najlepszy strzelec naszego zespołu z poprzedniego sezonu pojawił się na boisku dopiero w 60 minucie?

Jakub Solarek przeziębił się podczas treningów w tygodniu i przez dwa dni nie trenował na pełnych obrotach, dlatego nie chciałem go za bardzo eksploatować.

Nie było również Adriana Lisa który zmaga się z urazem?

Tak u Adriana pojawił się problem  z lędźwiami i dolnym odcinkiem kręgosłupa. Nie jest to nic poważnego ale nie chciałem ryzykować zdrowia zawodnika. Jest on pod stałą opieka fizjoterapeuty i od poniedziałku będzie już trenował na pełnych obrotach.

Jakie plany na kolejny tydzień przygotowań?

Od poniedziałku do mojej dyspozycji będą już wszyscy zawodnicy. Będziemy podtrzymywać obciążenia z minionego już tygodnia. Przed nami jeszcze trzy tygodnie takiej ciężkiej pracy. Dopiero przed samym startem ligi będziemy szukać świeżości i dynamiki.

W najbliższą sobotę kolejny sparing. Tym razem naszym rywalem będzie Lechia Kostrzyn.

Tak tym razem zmierzymy się z rywalem z za miedzy czyli z drużyną Lechii Kostrzyn. Spodziewamy się na pewno trudnego meczu. Ja mam nadzieję że w tym meczu zaprezentujemy się już zdecydowanie lepiej jako zespół. Do pierwszego składu wrócą zawodnicy których z różnych przyczyn nie było na dzisiejszym meczu i ta jakość na pewno się podniesie.

 

 

 

Najnowsze aktualności

  • 20.09.2022

    Trzy punkty młodziczek (2010)

    Młodziczki Polonii Środa Wielkopolska rozegrały w Kaliszu kolejne mecze ligi młodziczek Wielkopolskiego ZPN. Młode Polonistki aż 6:0 pokonały Amber Kalisz i nieznacznie przegrały 0:1 z Medykiem Konin. Nasze piłkarki plasują się na drugiej pozycji w tabeli i zgromadziły dotąd tyle samo punktów co liderujący Medyk.

  • 20.09.2022

    Wysoka porażka juniorek (2008)

    W meczu 2. kolejki ligi juniorek (rocznik 2008) Polonia Środa Wielkopolska przegrała 0:15 (0:8) z Medykiem Konin.

  • 20.09.2022

    Dwie porażki młodzików młodszych (2011)

    W meczu I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 0:7 (0:3) z Polonią 1912 Leszno. Duga drużyna nieznacznie przegrała 2:3 (1:0) z Liderem Swarzędz, choć jeszcze kwadrans przed zakończeniem spotkania prowadziła dwiema bramkami, które zdobyli Jan Marciniak i Alicja Bolewicz.

  • 20.09.2022

    Dobre występy młodzików (2010)

    Dobrze w ubiegły weekend spisały się drużyny w kategorii młodzik starszy. W I lidze okręgowej Polonia wygrała dwa mecze bez straty gola, pokonując 4:0 Wielkopolskę Komorniki i 6:0 Huragan Pobiedziska. W meczu II ligi okręgowej Poloniści wygrali 9:3 z Avią Kamionki, natomiast Polonia III przegrała 3:7 z Zawiszą Dolsk.

  • 19.09.2022

    W sobotę do Starogardu

    W sobotę 24 września piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie KP Starogard Gdański a mecz odbędzie się na boisku rywali. Jego początek zaplanowano na godzinę 16:00. Będzie to już dziewiąta ligowa kolejka sezonu 2022/23.

  • 19.09.2022

    Sześć bramek - sześć punktów (2009)

    W meczach I ligi okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska odniosła dwa zwycięstwa. W środę zespół pokonał 3:1 Victorię Września po dwóch bramkach Antoniego Łukaszewskiego i jednej Jakuba Janiszewskiego, natomiast w niedzielę na Stadionie Lekkoatletycznym średzka drużyna wygrała 3:0 z Piastem Kobylnica, a gole strzelali Eryk Popis, Jakub Janiszewski i Jakub Sawuć. Polonia prowadzi w ligowej tabeli.

  • 19.09.2022

    Kania pokonana (2008)

    W meczu 7. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych średzka Polonia wygrała na Stadionie Lekkoatletycznym z Kanią Gostyń 6:2 (3:1). Bramki dla zespołu trenerów Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego strzelali Filip Zawodni - dwie, Mikołaj Kowalski, Mikołaj Szymański, Wiktor Motyl oraz Bartosz Idziaszek. Polonia z kompletem punktów prowadzi w tabeli z przewagą pięciu punktów nad KKS-em 1925 Kalisz.

  • 19.09.2022

    Wydarty punkt w Jarocinie (2006)

    W spotkaniu 6. kolejki I ligi okręgowej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska w doliczonym czasie gry wywalczyła remis z Jarotą Jarocin. Do przerwy gospodarze z Jarocina prowadzili 2:0, ale w 54. minucie kontaktowego gola strzelił Szymon Rauhut. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Jakub Płonka. Poloniści utrzymują prowadzenie w ligowej tabeli.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.