17.08.2020
Bez punktów na inauguracjęW pierwszym meczu nowego sezonu I ligi kobiet piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku zespół UKS SMS II Łódź.
Inauguracja rozgrywek ogólnopolskiej I ligi kobiet nie była dla nas łaskawa i już na dzień dobry przypomniała nam jak wiele pracy należy wykonać by walczyć w tym sezonie z każdym jak równy z równym i to przez całe 90 minut.
Spotkanie było bardzo zacięte z dużą ilością sytuacji podbramkowych oraz walki w środku pola. Każdy zespół robił co mógł by szybko otworzyć wynik tego meczu i narzucić swój styl gry. W pierwszej połowie ani nam ani zespołowi gości ta sztuka się nie udała a wynik cały czas pozostawał sprawą otwartą dla obu ekip. W drugiej połowie należało się zatem spodziewać jeszcze większej walki, bo każdy chciał w tym spotkaniu sięgnąć po pełną pulę punktową. My postanowiłyśmy wykazać się większym spokojem we własnych poczynaniach i cierpliwie wykonywać założenia przedmeczowe. Czułyśmy, że to może być klucz do końcowego sukcesu. Do 75 minuty nie zadawalał nas podział punktów a za chwile trzeba było przyjąć gorycz porażki, bo SMS po naszych błędach indywidualnych zadał trzy mocne ciosy po których nie dałyśmy rady już się podnieść i tym samym „zgarnął” 3 punkty w które tak bardzo celowałyśmy także my. Teraz czas na wnioski i analizę, bo już za tydzień kolejny bardzo trudny wyjazdowy mecz z zespołem Resovii Rzeszów.
Skład: Mądra- Szafran (Lewicka)Hyża Ładniak Ratajczak - Sawicka Cieślak (Nowakowska) - Ciesiółka Wojtecka (Szukalska) Nogalska (Fronczak) - Mikołajczak
Najnowsze aktualności
-
23.01.2023
Akademia z dotacją na rok 2023!
Akademia Piłkarska Polonii Środa Wielkopolska otrzymała dotację na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie gminy Środa Wielkopolska dla klubów sportowych na rok 2023.
-
23.01.2023
Śnieg młodzikom nie straszny! (2010)
W sobotę młodzicy starsi Polonii w zimowej aurze mierzyli się z Wartą Śrem. W trudnych warunkach lepiej poradzili sobie Średzianie, którzy zdobyli osiem bramek, a do siatki trafiali Wiktor Nossow (trzykrotnie), Adam Poloszyk (dwukrotnie), Jakub Mikołajczak, Filip Cichosz oraz Marcel Kaleta.
-
21.01.2023
Sześć bramek rezerw Lecha
W drugim tej zimy spotkaniu towarzyskim piłkarze Polonii Środa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Popowie mierzyli się z drugim zespołem Lecha Poznań. Lechici są już na półmetku przygotowań do startu rundy wiosennej więc zanosiło się na trudną przeprawę dla będącego na innym etapie przygotowań średzkiego zespołu. Dodatkowo poloniści w tym meczu musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Damiana Buczmy, Andrii Pryimaka i Kievina Durueke.
-
19.01.2023
Przekaż 1,5% podatku na Polonię Środa
Rozpoczyna się tegoroczny okres rozliczeniowy. Dlatego zachęcamy wszystkich sympatyków naszego Klubu, aby przekazali 1,5% podatku na Klub Sportowy Polonia Środa.
-
18.01.2023
Porażka w pierwszym sparingu (2008)
W pierwszym meczu sparingowym przygotowująca się do gry w Centralnej Lidze Juniorów U-15 drużyna trampkarzy starszych przegrała z Wartą Śrem 2007 1:7. Jedynego gola dla Polonii w końcówce spotkania zdobył z rzutu karnego Paweł Sarna. Kolejnym sparingpartnerem naszego zespołu będzie Mieszko Gniezno.
-
17.01.2023
Towarzysko ze śremską Wartą (2012)
W sobotę na boisku przy ulicy Lipowej druga drużyna orlików starszych rozegrała mecz sparingowy z Wartą Śrem 2013. Po ambitnej grze nasz zespół ostatecznie przegrał 1:4 (0:0), a jedynego gola dla Polonii zdobył Timur Tsarenko.
-
17.01.2023
Skrzaty rywalizowały z żakami (2015/2016)
W sobotę w sali CSiR przy ulicy Sportowej kolejną grę kontrolną rozegrały skrzaty z roczników 2016 i 2017, które zmierzyły się ze starszymi kolegami.
-
17.01.2023
Zagrali ze Zjednoczonymi Września (2014)
W sobotę zespół żaków starszych (rocznik 2014) prowadzony przez Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rozegrał mecze kontrolne z Nowym Folwarku ze Zjednoczonymi Września.


























































