OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.12.2015

Zwycięstwo żaków w turnieju (2007)

6 grudnia zespół żaków starszych udał się do Poznania, gdzie w przepięknej hali sportowej Politechniki Poznańskiej wziął udział w Turnieju Futbolsport.pl Polibuda Kids Cup, w którym zagrało 12 drużyn. Poloniści trafili do grupy A, w której spotkali się z PSS Junior Koziegłowy, naszymi dobrymi znajomymi - Canarinhos Skórzewo i Unią Swarzędz I.

Polonia Środa – PSS Junior Koziegłowy 5:0.

Bramki dla Polonii: Marcin Maląg x2, Marcin Skrobich, Kuba Jankowski, Oskar Pawlak.

Przez cały mecz zdecydowana przewaga naszych zawodników udokumentowana 5 bramkami. Szybko objęliśmy prowadzenie 3:0, za sprawą dubletu Marcina Maląga i jednej bramce zdobytej przez Oskara Pawlaka. Młodzi zawodnicy z Koziegłów praktycznie nie zagrozili naszej bramce, gdyż nasi obrońcy „niezawodni bracia” nie dopuszczali ich w okolice naszego pola karnego. Udokumentowaniem naszej przewagi były kolejne bramki zdobyte przez Marcina Skrobicha i Kubę Jankowskiego. Mecz zakończył się zdecydowaną wygraną naszego zespołu.

Polonia Środa – Unia Swarzędz I 5:1

Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Adrian Fiołka x2, Marcin Maląg x2.

Drugi mecz był bardzo podobny do pierwszego. Duża przewaga naszego zespołu. Tym razem łupem bramkowym podzielili się nasi pomocnicy oraz nasz nominalny obrońca Adrian Fiołka, który bardzo ładnie włączał się w akcje ofensywne naszego zespołu. Nasi zawodnicy byli bardzo skuteczni – ponieważ wykorzystali wszystkie nadarzające się sytuacje do zdobycia bramek. Gola honorowego dla naszych rywali pod koniec meczu zdobył zawodnik Unii w zamieszaniu podbramkowym. Zasłużona wygrana naszego zespołu. Jak się później okaże podczas turnieju spotkamy się jeszcze raz z drużyną Unii Swarzędz I już w samym finale.   

Polonia Środa -  Canarinhos Skórzewo 2:1

Bramki dla Polonii: Adrian Fiołka i Oskar Pawlak

Już przed trzecim meczem wiadomo było, że zajęliśmy pierwsze miejsce w swojej grupie. Ostatni grupowy mecz z naszymi dobrymi znajomymi, gdyż bardzo często spotykamy się z tą drużyną zarówno podczas rozgrywek ligowych jak i turniejów rozgrywanych na hali  rozpoczął się od obustronnych ataków, ale to nasi zawodnicy byli bardziej skuteczni w swoich akcjach. Na nasze dwie bramki zdobyte przez Oskara Pawlaka i ponownie Adriana Fiołkę nasi rywale odpowiedzieli tylko jedną. Pod koniec meczu oddaliśmy inicjatywę naszym rywalom, ale na szczęście dla nas bez konsekwencji bramkowych. Mecz kończy się więc  minimalnym naszym zwycięstwem.

Ćwierćfinał

Polonia Środa – Wielkopolska Komorniki 4:0.

Bramki dla Polonii: Kuba Wujek x2, Oskar Pawlak i Marcin Skrobich.

Mecz bardzo przypominał te pierwsze dwa rozgrywane w grupie. Od początku spotkania nasz zespół narzucił swój styl gry. Momentami nasz bramkarz był bezrobotny, gdyż większość meczu rozgrywana była na połowie przeciwnika. Tym razem za strzelanie bramek zabrał się „drugi z braci” nasz nominalny obrońca Jakub Wujek, który wpisał się dwukrotnie na listę strzelców. Swoje bramki dołożyli także Oskar Pawlak – bardzo pewny punkt naszej drużyny oraz nasz kapitan Marcin Skrobich. Mecz kończy się zdecydowanym i zasłużonym zwycięstwem naszego zespołu.

Półfinał

Polonia Środa – UKS Śrem 3:1.

Bramki dla Polonii: Marcin Maląg, Marcin Skrobich i Jasiu Pośledni.

Na ten mecz czekali wszyscy – trochę przedwczesny finał, bo na tym etapie rozgrywek spotkały się zdecydowanie dwie najlepsze drużyny turnieju. Nasi zawodnicy mając w pamięci porażkę ćwierćfinale z drużyną ze Śremu na turnieju rozgrywanym w Luboniu, bardzo chcieli się zrehabilitować. I to im się tym razem udało. Na dwie bramki strzelone przez Marcinów Maląga i Skrobicha nasi rywale odpowiedzieli jedną, chociaż sytuację bramkowe mieli, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się nasz golkiper Marcel Możewski, który w kilku sytuacjach uchronił nasz zespół od straty bramek. Kropkę nad i pod koniec meczu postawił Jasiu Pośledni, który wygrał sytuację sam na sam z bramkarzem ustalając wynik meczu na 3:1 dla nas.

Finał

Polonia Środa – Unia Swarzędz I 2:1.

Bramki dla Polonii: Kuba Wujek i Marcin Skrobich.

Szósty mecz na turnieju wyglądał zupełnie inaczej niż ten mecz rozgrywany w grupie przez obydwie drużyny. Widać było już zmęczenie po obu stronach. Obydwie drużyny grały bardzo uważnie z tyłu, więc nie było za dużo sytuacji bramkowych. Pierwsi do głosu doszli nasi rywale, którym udało się strzelić nam bramkę. Odpowiedź z naszej strony była błyskawiczna. Zresztą nie wiadomo jak by to się skończyło, gdyby bezpośrednio po zdobyciu przez naszych rywali bramki, na strzał z połowy boiska nie zdecydował się nasz obrońca Jakub Wujek. Dzięki niemu doprowadziliśmy do remisu. A gdy wydawało się, że w finale zobaczymy konkurs rzutów karnych, na 18 sek. przed jego zakończeniem bramkę zdobył nasz kapitan Marcin Skrobich i zwycięstwo w turnieju stało się faktem.

Bardzo dobra postawa w bramce naszego golkipera Marcela Możewskiego została doceniona przez organizatorów Turnieju. Marcel został wybrany przez nich najlepszym bramkarzem Turnieju.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Marcel Możewski (b), Jakub Wujek, Adrian Fiołka, Marcin Skrobich (kpt), Marcin Maląg, Jan Pośledni, Jakub Witczak, Marcel Pieszke, Kuba Jankowiak, Oskar Pawlak.

 

Najnowsze aktualności

  • 28.09.2020

    Podział punktów w Kaliszu (2007)

    Trampkarze młodsi KS Polonia Środa Wielkopolska w swoim kolejnym występie ligowym spotkali się na stadionie w Kaliszu z miejscowym KKS-em.

  • 28.09.2020

    Emocjonujący mecz orlików (2010)

    W sobotnie przedpołudnie na orliku przy ul. Witosa swój kolejny mecz rozgrywał zespół orlików starszych. Przeciwnikiem polonistów był zespół Unii Swarzędz.

  • 28.09.2020

    Pewna wygrana juniorów (2005)

    27 września 2020 r. nasz zespół z rocznika 2005 udał się do Poznania na mecz ligowy. Naszym przeciwnikiem był MKS Przemysław Poznań. Pogoda deszczowa i po raz pierwszy od dłuższego czasu zagraliśmy na sztucznej nawierzchni co na pewno predysponowało gospodarza, który na co dzień trenuje na tym boisku.

  • 28.09.2020

    Ambitna gra polonistek

    W sobotę 26 września odbył się turniej orliczek U11 w Środzie Wielkopolskiej. O godzinie 10:00 zaczęły się zmagania 5 zespołów: Warta Poznań, UAM Poznań, Juna Trans Stare Oborzyska, Orzeł Lipno i Polonia Środa Wielkopolska

  • 28.09.2020

    Pracowity tydzień młodzików (2008)

    Miniony tydzień był bardzo pracowity dla drugiej drużyny Młodzika z rocznika 2008. Drużyna rozegrała dwa spotkania ligowe - w środę oraz w sobotę.

  • 28.09.2020

    Rozgromili Błękitnych (2010)

    W niedzielne przedpołudnie w Czerwonaku swój kolejny mecz rozgrywał zespół orlików starszych. Przeciwnikiem polonistów był zespół Błękitnych Owińska.

  • 28.09.2020

    Żaki grały w Śremie (2012)

    W sobotnie przedpołudnie w Śremie został rozegrany drugi turniej ligowy w kategorii Żak Starszy. W turnieju wystąpiło 12 drużyn, w tym Polonia Środa 2012, która wystawiła 3 ekipy, a także Kotwica Kórnik, Warta Śrem, Orlik Mosina, Lotnika Poznań oraz Akademia Reissa Kórnik.

  • 28.09.2020

    Udany turniej żaków (2013)

    W zimne i deszczowe niedzielne przedpołudnie piłkarze Polonii z rocznika 2013 wzięli udział w II Turnieju Żaków Młodszych organizowanym przez Wielkopolski ZPN. Turniej ten rozgrywany był w Kórniku i wzięło w nim udział 7 klubów, podzielonych na 14 zespołów.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.