OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

28.09.2020

Żaki grały w Śremie (2012)

W sobotnie przedpołudnie w Śremie został rozegrany drugi turniej ligowy w kategorii Żak Starszy. W turnieju wystąpiło 12 drużyn, w tym Polonia Środa 2012, która wystawiła 3 ekipy, a także Kotwica Kórnik, Warta Śrem, Orlik Mosina, Lotnika Poznań oraz Akademia Reissa Kórnik.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy 6-zespołowe, w których mecze rozegrano w systemie „każdy z każdym”, a każda rozgrywka trwała 15 minut. Turniej rozegrany został na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy piłkarskiej pogodzie i znakomitej rodzinnej atmosferze. Wszyscy zawodnicy rozegrali tego dnia sporo minut, zdobywając wiele bramek i przeżywając sportowe emocje. Kolejny turniej tego cyklu już za 2 tygodnie w Kórniku .Gry kontrolne były podsumowaniem bloku poświęconemu prowadzeniu piłki. Trenerzy kładli główny nacisk na elementy decyzyjności przy wejściu w drybling, używaniu obu nóg do prowadzenia piłki i technika wykonywanego prowadzenia..

Zawodnicy chętnie i odważnie prowadzili piłkę, próbowali budować grę, poszukiwali możliwie najlepszych decyzji do podjęcia. Zawodnicy potrafili odbudowywać swoje pozycji i wychodzić na pozycje podczas otwarcia gry przez bramkarza. Podania otwierające były kierowane do zawodników, którzy wypracowali dogodne pozycje boiskowe. Zawodnicy tworzyli linie podania, stwarzając tym samym możliwości współpartnerom do podjęcia decyzji boiskowych. Wszyscy zawodnicy podczas prowadzenia piłki szukali wolnej przestrzeni.

Warto dodać, że wszyscy zawodnicy rocznika 2012 podczas gier kontrolnych otrzymali równy, bardzo intensywny czas gry, podczas którego mogli pokazać, a zarazem rozwijać swoje umiejętności.

Zespół Polonii reprezentowali: Witek Chojnacki, Marcin Bartkowiak, Antek Skowroński, Franek Ratajczak, Oskar Limański, Piotr Nowaczyk, Gabryś Banaszak, Franek Wujek, Nikola Jeziorska, Bartek Duda, Timur Tsarenko, Mikołaj Biskup, Kewin Kroll, Bartek Kaźmierczak, Sebastian Sobczyk, Maciej Stachowiak, Dominik Łakomy, Bartek Furmański, Stasiu Brambor, Jan Pawlak, Davyd Revutskyi.

Najnowsze aktualności

  • 27.10.2025

    Akademia: Raport ligowy (25/26.10.2025)

    Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 25/26 października 2025.

  • 27.10.2025

    Klasa A: Remis z Orlikiem Miłosław

    W wyjazdowym spotkaniu 11. kolejki klasy A zespół Polonii III zremisował w Orzechowie z Orlikiem Miłosław 1:1 (0:1). Gospodarze wyszli na prowadzenie w 18. minucie po trafieniu Eryka Popisa, zaś do remisu w 63. minucie doprowadził Filip Staszak. Choć obie ekipy miały okazje do rozstrzygnięcia wyniku na swoją korzyść to gole już nie padły i pojedynek zakończył się podziałem punktów.

  • 24.10.2025

    Pierwszy punkt z niedosytem (Młodziczki)

    Pierwszy punkt w rozgrywkach ligi wojewódzkiej wywalczyły nasze młodziczki! Podopieczne Dawida Łuczki, które od 35. minuty prowadziły po golu Wiktorii Surdyk, mogą czuć jednak spory niedosyt. Zespół gości doprowadził do podziału punktów w doliczonym czasie gry.

  • 24.10.2025

    Akademia: Zapowiedź (25/26.10.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 25/26 października 2025.

  • 23.10.2025

    Weekendowe transmisje PoloniaTV

    Zapraszamy Was na weekendowe transmisje które zrealizuje nasza klubowa telewizja PoloniaTV. Transmisje oczywiście z komentarzem.

  • 22.10.2025

    Kolejne Wielkopolskie derby

    W piątek na Nowym Stadionie Średzkim piłkarze Polonii Środa w kolejnych derbach Wielkopolski zmierzą się w spotkaniu ligowym z zespołem Noteci Czarnków. Dla ekipy Adama Drozdowicza obecny sezon jest trzecim z rzędu na poziomie trzecioligowym. Póki co Noteć nie rozpieszcza swoich kibiców i żeby spokojnie myśleć o utrzymaniu potrzebuje zacząć regularnie punktować. Polonia tego zadania oczywiście nie zamierza ułatwiać licząc na kolejną wygraną i utrzymanie fotela lidera rozgrywek. Dodatkowo spotkania obu ekip zawsze należały do niezwykle interesujących i zaciętych. Kibiców czeka zatem prawdziwa piłkarska uczta.

  • 20.10.2025

    Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (18/19.10.2025)

    Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 18/19 października 2025.

  • 20.10.2025

    Dwa cenne zwycięstwa młodzików (2014)

    Weekend był bardzo udany na Polonii 2014, która odniosła dwa cenne zwycięstwa w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej D2. W sobotę Poloniści pokonali 2:0 (1:0) UKS APR Lampart Poznań po golach Karola Krawczewskiego i Bruno Gruszczyńskiego, natomiast w poniedziałek wygrali 7:1 (1:1) z Polonią Golona. Nasz zespół zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. Druga drużyna przegrała 4:8 (1:4) z liderem rozgrywek 2. ligi okręgowej - Huraganem Pobiedziska.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.