10.09.2024
Zwycięstwo z Orkanem Chorzemin (2011)
Trzecie zwycięstwo w trwającej rundzie odniosła Polonia 2011. W niedzielę nasz zespół wygrał 5:2 (1:1) z Orkanem Chorzemin w meczu 1. ligi wojewódzkiej C2. Po pięciu rozegranych meczach Poloniści zajmują szóste miejsce w rozgrywkach, a ich kolejnym rywalem będzie Górnik Konin.
W meczu 1. ligi okręgowej Polonia II przegrała na wyjeździe z Przemysławem Poznań 4:6 (1:3) i obecnie zajmuje 4. miejsce w tabeli.
Polonia 2011: 1. liga wojewódzka C2
8 września 2024, godz. 12:00 - Środa Wielkopolska (stadion CSiR)
Polonia Środa Wielkopolska 5:2 (1:1) Orkan Chorzemin
Jan Jankowiak 17, 74, Aleksander Bajer 45, Giovani Henriquez-Gajda 55, Adam Jankowski 75 - Hubert Czarny 27 (k), Mateusz Sroczyński 78
Polonia: 2. Jan Staniaszek - 4. Szymon Kiciński, 6. Jan Jankowiak, 11. Antoni Kaus, 16. Aleksander Bajer, 17. Jeremiasz Wesołowski, 19. Marcel Łuczak, 21. Natan Nowaczyk, 29. Giovani Henriquez-Gajda, 66. Krzysztof Kaźmierczak, 99. Adam Jankowski. Grali także: 5. Filip Majchrzak, 9. Mikołaj Borczyk, 10. Kacper Pauter, 14. Ksawery Duchała, 22. Igor Nowak. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Łukasz Żegleń.
Poloniści, którzy chcieli zmazać plamę po ostatniej porażce z Unią Swarzędz, wyszli mocno nastawieni na zwycięstwo. Strzelanie bramek w tym meczu rozpoczęli Poloniści, a na prowadzenie wyprowadził ich Jan Jankowiak, po dobrym znalezieniu się w polu karnym po dośrodkowaniu Antoniego Kausa. Po tej sytuacji Polonia chciała nadal kontrolować to, co się dzieje na boisku, jednak brakowało ruchu w środku pola. Wykorzystał to Orkan, szukając szybkiej kontry, a po jednej z nich rywale wywalczylli rzut karny, po którym doprowadzili do wyrównania.
W drugiej połowie na boisku rządził zespół Polonii, który przejął całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Na prowadzenie bo indywidualnej akcji Polonistów wyprowadził Bajer, a na 3:1 po fantastycznym uderzeniu z dystansu podwyższył Henriquez. Rywali dobili Jankowiak i Jankowski, ale w końcówce meczu odpowiedzieli oni jeszcze bramką na 5:2, wykorzystując rozprężenie w defensywie gospodarzy.
Polonia 2011: 1. liga okregowa C2, gr. Poznań 1
7 września 2024, godz. 12:15 - Poznań
Przemysław Poznań 6:4 (3:1) Polonia Środa Wielkopolska II
Alan Szeląg 12, 43, 58, Paweł Siepielski 17, Nataniel Szczepański 20, Franciszek Plato 78 - Mikołaj Borczyk 30, Marcel Łuczak 42, Hubert Kurka 45, Stanisław Gorgolewski 60
Polonia: 2. Jan Staniaszek - 5. Filip Majchrzak, 8. Stanisław Gorgolewski, 9. Mikołaj Borczyk, 14. Ksawery Duchała, 17. Jeremiasz Wesołowski, 19. Marcel Łuczak, 20. Adam Peiner, 22. Igor Nowak, 23. Kuba Kucharski, 66. Krzysztof Kaźmierczak. Grali także: 13. Hubert Kurka, 15. Marcel Nowaczyk, 25. Jędrzej Słomczyński, 27. Jakub Ciesielski, 49. Piotr Pawlaczyk. Trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Kornel Ladrowski.
Najnowsze aktualności
-
17.11.2020
Porażka na zakończenie (2005)
W sobotę 14 Listopada o godzinie 12:00 podejmowaliśmy u siebie Orły Pniewy.
-
17.11.2020
Nowicka show
W niedzielę zespół kobiet U15 zakończył zmagania ligowe w kategorii wiekowej U15. Na własnym boisku o godzinie 10.00 podejmowałyśmy zespół ze Starych Oborzysk.
-
16.11.2020
Przegrany baraż Polonii (2004)
W drugim meczu barażowym o CLJ nie sprawiliśmy niespodzianki, gładko przegrywając z faworytem z Wronek – tamtejszym zespołem Błękitnych aż 1-8.
-
16.11.2020
Avia Cup 2020 (2014)
W sobotę (14.11.2020r.) drużyna rocznika 2014 udała się do Kórnika, żeby wziąć udział w turniej Avia Cup 2020. Oprócz zespołu Polonii do rozgrywek przystąpiły także zespoły: Meblorz Swarzędz, UKS Talent Poznań, Wielkopolska Komorniki, Górnik Kłodawa, MKS Przemysław Poznań, UKS Orlik Mosina, FA Leszno oraz dwie drużyny gospodarzy z Kamionek. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Po rozegraniu wszystkich spotkań grupowych, nastąpił następny podział na grupy nazwane „Liga Mistrzów” oraz „Liga Europy”. Spotkania trwały 10 minut.
-
16.11.2020
Bez wygranej z Mieszkiem (2010)
W niedzielę w samo południe poloniści rozgrywali ostatni mecz ligowy rundy jesiennej, tym razem przeciwnikami młodych polonistów był zespół Mieszka Gniezno.
-
16.11.2020
Porażka z Lubońskim KS (2003)
W niedzielę 15.11.2020 o godz. 12.30. na boisku w Luboniu drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora A1 z zespołem Luboński Luboń. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 6-1. Bramkę dla Polonii strzelił Kacper Cyka.























































