OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.02.2010

Zwycięstwo nad trzecioligowcem

W mrożne niedzielne popołudnie pierwszy zespół naszego klubu zmierzył się na sztucznej murawie w Grodzisku z trzecioligową Polonią Leszno . Pojedynek zakończył się zwycięstwem średzian 2:0(0:0) po bramkach Bartosza Godziszewskiego (50.) i Kamila Krajewskiego (58.)

W pierwszej połowie nasz zespół zagrał w nastepującym składzie:

Adrian Szkudlarek - Sebastian Pleśnierowicz  Tomasz Dłuzyk  Tomasz Nawrot  Marcin Siwek - Tomasz Rybarczyk  Robert Hirsch  Maciej Grzeskowiak  Mikołaj Lasek - Dmytro Koshakov  Marcin Duchała .

W przerwie trener Ryszard Rybak wymienił praktycznie cały zespół a na boisku pozostał tylko bramkarz . W tej części gry poloniści zagrali w składzie:

Adrian Szkudlarek - Jakub Jarmuszkiewicz  Piotr Maleszka Łukasz Ratajczak  Jules Sambou - Ariel Mrowiński  Łukasz Przybyłek  Dawid Lisek  Bartosz Godziszewski - Paweł Przybyłek  Kamil Krajewski.

W dzisiejszym spotkaniu po raz pierwszy w naszym zespole wystąpili pozyskani w przerwie zimowej Dmytro Koshakov i Robert Hirsch . Obaj piłkarze przeszli do naszego klubu z lidera III ligi, Polonii Nowy Tomyśl.

Mecz w Grodzisku był bardzo zacięty i  toczył się głownie w środkowej częsci boiska . Piłkarze obu drużyn walczyli jakby mecz toczył się o najwyższą stawkę i często dochodziło do spięc między zawodnikami . Gra była jednak fair i obyło się bez żadnych kontuzji . W pierwszej połowie mało było czystych sytuacji bramkowych choć blizsi zdobycia gola byli trzecioligowcy lecz w sytuacji sam na sam z Adrianem Szkudlarkiem napastnik z Leszna spudłował .

W drugiej połowie mocniej zaatakowali średzianie czego efektem były dwie bramki . Pierwsza padła już w 50 minucie gdy Ariel Mrowinski strzelił z 16 metrów w poprzeczkę a piłkę do bramki dobił Bartosz Godziszewski . Druga bramka padła kilka minut póżniej , po nieudanej pułapce offsajdowej leszczynian z prawego skrzydła dośrodkował Paweł Przybyłek a podanie na gola zamienił Kamil Krajewski .

Do końca spotkania trwała zacięta walka o każdą piłkę , o każdy metr boiska lecz wynik nie uległ już zmianie i Polonia Środa pokonała wyżej notowanego rywala 2:0 . Kolejny raz nalezy pochwalić zawodników wystepujących na placu gry za zaangażowanie i odpowiedzialne zachowanie na boisku . Tym razem wywalczone prowadzenie udało się utrzymać do końca co zaowocowało zasłużonym zwycięstwem średzian .

Na boisku wystąpiło 21 piłkarzy a zabrakło dziś Sławka Łopatki , Krzysztofa Błędkowskiego i Roberta Reszki .

Najnowsze aktualności

  • 04.10.2023

    Wysokie zwycięstwo z liderem (2008/2009)

    Wczoraj na Nowym Stadionie Średzkim zespół juniorów 2008/2009 II zmierzył się z liderem rozgrywek - Concordią Murowana Goślina. Prowadzeni w tym meczu przez Mateusza Zawalskiego piłkarze Polonii wygrali aż 8:0 i awansowali na 2. miejsce w II lidze okręgowej.

  • 04.10.2023

    Transmisja z Nowych Skalmierzyc

    Oczywiście ze spotkania jedenastej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Pogonią Nowe Skalmierzyce przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji o godzinie 13:45.

  • 04.10.2023

    Krok od niespodzianki! (Dziewczyny)

    W minionych dniach zespół dziewcząt rozegrał dwa mecze ligowe. W weekend Polonistki rywalizowały w lidze trampkarzy młodszych, W Kórniku przegrały z Kotwica 0:9. Wczoraj nasze piłkarski mierzyły się w lidze juniorek z zespołem Sparks Poznań. Polonia była bardzo bliska sprawienia niespodzianki, zwłaszcza że do przerwy prowadziła 1:0, ale to rywalki wyjechały ze Środy z kompletem punktów. Średzkie zawodniczki mogą czuć jednak ogromny niedosyt. Warto jednak zauważyć ogromny postęp, bo w pierwszym meczu było 0:8 dla Sparks.

  • 03.10.2023

    Domowa porażka z Kępnem (2012)

    W niedzielę kolejny mecz I ligi wojewódzkiej rozegrali młodzicy młodsi Polonii (2012). Tym razem na swoim boisku mierzyli się z UKS AP Reissa Kępno. Poloniści dobrze weszli w mecz i długimi fragmentami prowadzili grę, ale zawodziła ich skuteczność. Za to bardzo skuteczni byli rywale, którzy wykorzystywali błędy naszej drużyny i trzykrotnie trafiali do bramki.

  • 03.10.2023

    Komplet punktów młodzików (2011)

    Dwa mecze rozegrali w weekend młodzicy starsi Polonii i oba zakończyły się zwycięstwami naszych drużyn! Pierwszy zespół w sobotę wygrał aż 7:1 z LPFA Poznań/Wełną Skoki, a hat tricka ustrzelił Ignacy Ucinek. Drugi zespół w niedzielę pokonał na wyjeździe Kotwicę Kórnik 3:1.

  • 03.10.2023

    Domowe zwycięstwo w Piłą (2010)

    Po trudnym meczu zespoł Polonii Środa 2010 zdobył kolejne trzy punkty w tym sezonie. Podopieczni Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego wygrali 2:1 (1:0) z KP Piła, a obie bramki dla Polonistów strzelił Łukasz Miszkiewicz. Poloniści podobnie jak Warta Poznań w ośmiu meczach zdobyli aż 21 punktów.

    Drugi zespół zmierzył się na boisku CTP1 z AKF Poznań. Nasza drużyna pewnie wygrała 7:2 i nadal przewodzi ligowej tabeli.

  • 02.10.2023

    CLJ U-15: Pierwszy punkt Polonii (2009)

    Polonia Środa Wielkopolska zremisowała 3:3 (1:0) z Pogonią Szczecin 2010 w meczu 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Polonia już w 1. minucie wyszła na prowadzenie po golu Stanisława Korzeniewskiego, a od 3. minuty goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce. W 68., 74. oraz 76. minucie Pogoń strzeliła trzy gole i wyszła na prowadzenie, ale w samej końcówce Poloniści zdołali jeszcze wydrzeć rywalom punkt. W 80. minucie do siatki trafił Filip Staszak, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę punktu zdobył Franciszek Błaszyk.

  • 02.10.2023

    Domowa wygrana z Koziołkiem (2008/2009)

    Polonia Środa Wielkopolska 2008/2009 po dwóch z kolei porażkach tym razem wygrała na własnym boisku 4:0 (1:0) z Koziołkiem Poznań. Już w 2. minucie meczu wynik z rzutu karnego otworzył Bartosz Idziaszek. W drugiej połowie do siatki rywali trafiali kolejno Stanisław Solarski, Jan Marcinkowski oraz Eryk Popis. Już we wtorek rywalem zespołu będzie lider rozgrywek - Concordia Murowana Goślina.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.